Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jan-rapowanie

Jan-rapowanie

Jan-rapowanieSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
25 lat
data urodzenia:
21.11.1998
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
Raper i autor tekstów
social media:

Opis

Jan Stanisław Pasula (pseudonim - Jan-Rapowanie) - to pochodzący z Krakowa raper oraz autor tekstów. Urodził się 21 listopada 1998 roku. Do gatunków muzycznych, w których się specjalizuje należą hip-hop i trap. Uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie. W 2015 roku nielegalnie wydał Notabene Mixtape. Projekt SB Starter pozwolił mu zadebiutować z utworem "Tańczę" (2017 rok). Wytwórnia muzyczna, z którą współpracuje to SBM Label. 

Wiele jego piosenek możemy znaleźć na kanale KARWAN TV. Do najpopularniejszych z nich należą "NO CO TAM ŚWIRY XD" oraz "JANEK NIE JEST WCALE". W 2018 roku zdecydował się nawiązać współpracę z wytwórnią muzyczną SB Maffija Label. 

Wiele zawdzięcza swojemu przyjacielowi - Kacprowi "Szymanowi" Szymańskiemu. To właśnie on zmobilizował Janka do tworzenia utworów. Jak widać, było warto :) Szyman jest dla Jana-Rapowanie mentorem, który wskazuje mu właściwy kierunek, w jakim powinien podążać (zarówno w muzyce, jak i w życiu). To właśnie on nauczył Janka pracowitości i asertywności. 

Jan-Rapowanie: początki kariery

Rok 2018 był przełomowy dla młodego rapera. To właśnie wtedy zadebiutował ze swoim studyjnym albumem - "NOCNA ZMjANA". Jego produkcją zajął się Nocny. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że wydawnictwo trafiło na listę OLiS, zajmując wysokie 13 miejsce. Promocji doczekały się krążki "Niech to usłyszą" (gościnny udział Szpaka) oraz "Damy radę" (nagrany we współpracy ze Smolastym). Podczas szóstej edycji Młodych Wilków Popkillera, Janek został jej laureatem. Następnie zaproszono go do prowadzenia porannej audycji w Newonce.radio. W "Bolesnych Porankach" oprócz Jana-Rapowanie, uczestniczyli również Arkadiusz "Ras" Sitarz oraz Piotr Kędzierski. 

15 marca 2019, Janek wydał swój drugi album - "Plansze", który wydała wytwórnia SB Maffija. Z kolei produkcją ponownie zajął się Nocny. To właśnie ten album odniósł największy sukces w karierze młodego rapera. Znalazło się na nim 12 premierowych piosenek, które od razu przypadły do gustu słuchaczom. "Plansze" uzyskało pierwsze miejsce na wspomnianej wcześniej liście OLiS (sprzedaż miała miejsce w dniach od 15 do 21 marca). Album ten zyskał miano złotej płyty. Kolejnym sukcesem było pokrycie go platyną, dzięki sprzedaniu krążka w ponad 30 tysiącach legalnych egzemplarzach. Jeszcze w tym samym roku, Jan-Rapowanie odniósł kolejny sukces - uzyskał tytuł Odkrycia Roku 2018 w plebiscycie Popkillery. 

Janek przyznaje, że album "Plansze" odmienił jego życie. Gdyby nie wydał tej płyty, nie ma pojęcia, czym obecnie by się zajmował. Jest bardzo zadowolony, że obrał w życiu właśnie muzyczną ścieżkę kariery. Cieszy się z wolności, jaką daje mu tworzenie nowych utworów. Koncertowanie wiąże się z pewnym ograniczeniami, dlatego do pełni szczęścia brakuje mu jedynie możliwości podróżowania. Jednak, to właśnie dzięki albumowi "Plansze" poznał wiele fantastycznych osób oraz spełnił swoje marzenia. Pamięta doskonale wszystkie radosne sytuacje, związane ze swoją karierą - telefon z wiadomością o zajęciu pierwszego miejsca na OLiS, uzyskaniu Złotej Płyty, czy w końcu możliwości wystąpienia na Open'erze. 

Dorobek artysty: w skrócie 

Jan-Rapowanie mimo młodego wieku wydał już 4 albumy studyjne. Wszystkie z nich zostały wydane przez wytwórnię SBM Label. Poniżej przedstawiamy listę albumów rapera:

  • NOCNA ZMjANA - 25 maja 2018 (produkcja - Nocny)
  • Plansze - 15 marca 2019 (produkcja - Nocny)
  • Uśmiech - 25 luty 2020 (produkcja - Nocny)
  • Bufor - 11 marca 2022 (produkcja SBM Label)

Album "Plansze" oraz "Uśmiech" zyskały status platynowych płyt, a ich sprzedaż w Polsce przekroczyła 30 000 egzemplarzy. 

Styl muzyczny rapera

Jan-Rapowanie zasłynął z tworzenia muzyki hip-hopowej. Dzięki swojemu charakterystycznemu flow oraz tworzeniu utworów niosących ze sobą przekaz, zyskał grono wielu fanów. Jego piosenki brzmią naturalnie, autentycznie i przystępnie. Jan-Rapowanie to artysta, który jest młody, ale z pewnością zasługuje na szczególne miejsce w branży muzycznej. Janek współpracuje z wieloma uznanymi artystami. Należą do nich m.in. Kękę, Paluch, Sokół, czy Misia Furtak. 

Jan-Rapowanie to artysta, który ma na koncie wiele wartościowych kawałków. Jego utwory są odsłuchiwane miliony razy (np. "Wybory" mają 29 mln wyświetleń). Janek pokazuje, że mimo młodego wieku można tworzyć bardzo dobrą muzykę. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Jan-Rapowanie?
Pod pseudonimem Jan-Rapowanie kryje się Jan Stanisław Pasula.
Jaki ma wzrost?
Tego niestety nie wiadomo.
Jak się nazywa najnowsza płyta?
Jego najnowsza płyta nosi nazwę "Bufor".
Z kim występuje?
Jan-Rapowanie występuje m.in. ze Smolastym, Szpakiem, Kękę, Paluchem, Sokołem, czy Misią Furtak.
Z kim współpracuje?
Współpracował z Nocnym oraz wciąż współpracuje z wytwórnią muzyczną SBM Label.
Do jakiego momentu z życia chciałby wrócić?
Jego najlepszym wspomnieniem jest pobyt w Sopocie, który miał miejsce na początku lipca. Była noc, a Janek patrzył w gwiazdy, podczas gdy fale uderzały w molo. Gdyby mógł powrócić do dowolnego momentu w życiu, wybrałby właśnie ten.
Utwór, do którego ma największy sentyment?
Jest to utwór "Jutro".
Jacy artyści go inspirują?
Należą do nich Białas oraz Guzior.
Jaka jest jego nazwa na Instagramie?
Jego nazwa to @janekoficjalnie.
Jak książka ukształtowała jego poczucie humoru?
Jest to "Paragraf 22", którą czytał jako nastolatek.

Fani lubią też

Zobacz też