Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Sean Paul

Sean Paul

Sean PaulOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Sean Paul to raper, wokalista i producent muzyczny. Urodził się w 1973 roku w Kingston na Jamajce. Jego talent odkrył manager i producent Jeremy Harding, który zaprosił Paula do swojego studia nagrań, gdzie wokalista stworzył pierwsze piosenki, w tym „Baby Girl”.

W 2000 roku ukazał się debiutancki album Seana Paula pod tytułem „Stage One”. Jednak sukces doniósł dopiero drugi album - „Dutty Rock”, wydany w 2002 roku. W Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 2 milionach egzemplarzy, pokrywając się także platyną bądź złotem w 10 krajach. Znalazły się tam hity „Get Busy” oraz „Baby Boy”, nagrany w duecie z Beyoncé. Ponadto płyta przyniosła artyście nagrodę Grammy.

Trzecia płyta - „The Trinity” z roku 2005 również cieszyła się ogromną popularnością. Wylansowała hity „We Be Burnin'”, „Ever Blazin'”, „Never Gonna Be the Same” , „Temperature” oraz „Give It Up to Me”, który znalazł się w filmie „Step Up: Taniec zmysłów”.

Kolejne albumy nie powtórzyły tych sukcesów, choć Paul nadal lansował hity, współpracując z wykonawcami takimi jak Enrique Iglesias, Major Lazer czy Pharrell Williams. Powrócił na szczyt dopiero w 2016 roku, kiedy to ukazały się jego niezwykle udane kolaboracje z Sia - „Cheap Thrills”, Dua Lipa - „No Lie” oraz Clean Bandit - „Rockabye”. W 2018 roku wydał siódmy album - „Mad Love the Prequel”, promowany przez singiel „Mad Love”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też