Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Mikołaj Krawczyk

Mikołaj Krawczyk

Mikołaj Krawczyk SzczegółyOpisWydarzeniaMikołaj Krawczyk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
43 lata
data urodzenia:
27.01.1981
miejsce urodzenia:
Katowice
dyscyplina:
Aktor (filmowy, serialowy i teatralny) oraz wokalista
social media:

Opis

Mikołaj Krawczyk to urodzony w 1981 roku w Katowicach polski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, wokalista. W 2005 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Dużą popularność zdobył dzięki rolom w serialach telewizyjnych takich jak Pierwsza miłość czy Klan.

 

Mikołaj Krawczyk pochodzi z aktorskiej rodziny - jego rodzicami są aktorzy Misrosław Krawczyk, który zagrał między innymi w serialach Lokatorzy czy Na wspólnej oraz Maria Mielnikow – Krawczyk, którą można było oglądać między innymi w filmie Awantura o Basię czy serialu Samo życie.

Rozwój kariery aktorskiej Mikołaja Krawczyka

Aktor kontakt ze sceną miał od najmłodszych lat Po raz pierwszy wszedł na nią w wieku czterech lat. Dziewięć lat później wcielił się w rolę Johna w przedstawieniu Jamesa Matthew Barrie Piotruś Pan wystawionego w 1994 roku na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

 

6 października 2001 roku miał miejsce jego debiut na profesjonalnej scenie teatralnej. Wystąpił wtedy w roli pazia w sztuce Romeo i Julia Williama Szekspira, który należał do repertuaru Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W późniejszym czasie występował między innymi we Wrocławskim Teatrze Komedia oraz Teatrze Kamienica w Warszawie. 

Mikołaj Krawczyk spektakle 

Mikołaj Krawczyk jest aktorem, który wciela się w role zarówno filmowe jak i telewizyjne. Spektakle z udziałem aktora to między innymi komedia Seks, miłość i podatki, gdzie na jednej scenie występuje między innymi z Weroniką Książkiewicz czy Mateuszem Banasiukiem. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Zobacz też: Kazimierz Mazur, Artur Barciś, Michał Żebrowski, Małgorzata Foremniak, Agata Kulesza, Krystyna Janda, Michał Milowicz, Joanna Jarmołowicz, Andrzej Zieliński, Grażyna Wolszczak, Kacper Kuszewski, Marcin Perchuć, Krzysztof Czeczot, Krzysztof Hanke, Sławomir Zapała, Anna Jarosik, Tomasz Bednarek, Paulina Chruściel, Piotr Cyrwus, Karolina Sawka,

 

Wydarzenia

Mikołaj Krawczyk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mikołaj Krawczyk ?

Miejscowości, w których Mikołaj Krawczyk wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Warszawa, Łódź, Dąbrowa Górnicza, Kraków, Gdynia, Wrocław, Radom.

Fani lubią też

Zobacz też