Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

OKI

Sprawdź wydarzenia
OKISzczegółyOpisWydarzeniaOKI - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
25 lat
data urodzenia:
10.08.1998
miejsce urodzenia:
Lubin
dyscyplina:
raper, piosenkarz, autor tekstów
social media:

Opis

OKI to popularny polski raper młodego pokolenia, który, choć zaczął nagrywać już w 2013 roku, to popularność zdobył dopiero za sprawą ostatnich kawałków. Obecnie jednak znajduje się w czołówce największych gwiazd hip-hopu oraz współpracuje z rozpoznawalnymi artystami. Tworzy jako solista oraz wdaje single w ramach kolektywu OIO, który założył razem z Otsochodzi i Young Igim.

OKI: historia 

OKI, a w zasadzie Oskar Kamiński, bo tak nazywa się ten artysta, urodził się w 1998 roku w Lublinie. Muzyką interesował się od najmłodszych lat. Po ukończeniu zaledwie 15 roku życia zaczął umieszczać swoje utwory na kanale na YouTube. Już rok później powstał jego pierwszy album "Szanuj EP". Został on nagrany we współpracy z Mongołem. Od tamtego momentu kariera OKI-ego zaczęła się powoli, ale sukcesywnie rozwijać. Nagrywał kolejne kawałki m.in. z takimi artystami jak Paluch, Pezet czy Szpaku. Wydał także album w ramach zespołu OIO. 

OKI jest ceniony przede wszystkim za angażujące teksty. W wywiadach zdradza, w jaki sposób tworzy swoje utwory. Podkreśla, że dużym błędem niektórych artystów jest opowiadanie o całym swoim życiu na pierwszej płycie. Okazje się potem, że taki raper nie ma już nic więcej do powiedzenia. OKI dawkuje informacje, a w poszczególnych albumach odkrywa kolejne karty. W ten sposób na długo utrzymuje uwagę swoich fanów, którzy są ciekawi kolejnych utworów. Jednocześnie OKI przyznaje, że bardzo źle znosi krytykę swojej twórczości. I to nawet wtedy, jeśli 98% opinii jest pozytywnych. Czyta każdą wzmiankę o sobie i zastawia się co zrobić, aby negatywne komentarze się nie pojawiały.

OKI: dorobek muzyczny

OKI ma na swoim koncie 3 ukończone albumy. W 2022 roku wydał utwór "Jeżyk" zwiastujący jego kolejną płytę "Produkt47". Aktualnie jest ona w produkcji. Ostatni ukończony krążek powstał natomiast w 2020 roku i nosi tytuł "47playground". Znalazło się na nim 10 utworów:

 • "Ktoś czeka";
 • "Voodoo";
 • "Dysze";
 • "Justin Bieber";
 • "Na kodach";
 • "Pull up Faded";
 • "Flashlight";
 • "Kochać bloki";
 • "Wracam do domu";
 • "Tyle próśb".

Płyta zebrała bardzo dobre opinie i to nie tylko wśród fanów OKI-ego. Krytycy muzyczni docenili, że krążek został zrealizowany bez oszczędności, a żaden dźwięk na nim nie jest dziełem przypadku. Artysta stworzył intrygujący materiał, napisał angażujące teksty i przedstawił je w sposób zwracający na siebie uwagę. Zdecydowanie nie brak mu polotu, o czym świadczy wzrastające grono jego fanów i prędkość, z jaką wyprzedają się bilety na koncerty.

OKI tworzy utwory sam. Pisze teksty, tworzy muzykę i miksuje. Wyjątkiem są jedynie wideo do piosenek, które zleca, m.in. KOOZ-ie. Jednocześnie w wywiadach wspomina także, że nie miałby nic przeciwko, aby zająć się ghostwritingiem, czyli pisaniem utworów na zamówienie, pod którymi podpisałby się ktoś inny. Podkreśla jednak, że musiałyby być one zgodne z jego filozofią.

OKI: koncerty

OKI koncertuje po całym kraju. Pojawia się zarówno na występach solowych, jak i jest zapraszany na festiwale zrzeszające fanów hip-hopu. Do tej pory mogliśmy go posłuchać na takich wydarzeniach jak Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko, Rap Stacja Festiwal, Fest Festiwal czy Lato na Pradze. Artysta grywa także w klubach, które jest w stanie wypełnić po brzegi.

Z kim współpracuje OKI?

Oki współpracuje z wieloma cenionymi polskimi artystami. Jego pierwszy utwór powstał dzięki współpracy z Mongołem. Później nagrywał także z:

 • Girsonem - w ramach współpracy powstał kawałek "Micophone Killah Mixtape";
 • Pezetem - trafił na jeden z remiksów utworu "Gorzka Woda";
 • Paluchem, Szpaku, Gedzem i ZetHem - pojawili się oni na jego albumie "47playground".

Obecnie OKI współpracuje przede wszystkim z Miłoszem Stępieniem, czyli Otsochodzi, oraz Igorem Ośmiałkowskim, czyli Young Igi. Razem tworzą kolektyw OIO, który cieszy się ogromną popularnością. Grupa w 2021 roku wydała album o takiej samej nazwie jak zespół i jest mocno promowana przez czołowych polskich raperów.

Wydarzenia

OKI - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi OKI?

Miejscowości, w których OKI wystąpi w najbliższym czasie: Kołobrzeg, Warszawa.

Jak naprawdę nazywa się OKI?
OKI to Oskar Kamiński.
Ile lat ma OKI?
OKI urodził się w 1998 roku, a więc w 2023 roku skończy 25 lat.
Skąd pochodzi OKI?
OKI urodził się i wychował w Lublinie. Tam też zaczął swoją karierę muzyczną.
Jak nazywa się najnowsza płyta?
Ostatni ukończony album OKIego powstał w 2020 roku i nosi tytuł "47playground". Ponadto artysta w 2022 roku wydał utwór "Jeżyk" zwiastujący jego kolejną płytę "Produkt47", nad którą wciąż pracuje.
Co inspiruje OKIego?
OKI w wywiadach przyznaje, że inspiruje go głównie chęć udowodnienia sobie czegoś.

Fani lubią też

Zobacz też