Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Zielona Góra

Wydarzenia w Zielonej Górze

Bilety na aktualne wydarzenia: imprezy, koncerty, spektakle, wystawy i inne
Koncerty i imprezyTeatr i wystawaBiletyKogo zobaczyćGdzie się wybrać

Koncerty i imprezy

Teatry, widowiska i wystawy

Bilety na nadchodzące wydarzenia

Polecamy
Koncerty
Spektakle
Widowiska
Kabaret Nowaki "W NOWYM PROGRAMIE"
niedziela
23.06.2024
16:00

Kabaret Nowaki "W NOWYM PROGRAMIE"

Zielona Góra, Lubuski Teatr w Zielonej Górze
Kabaret Nowaki "W NOWYM PROGRAMIE"
niedziela
23.06.2024
19:00

Kabaret Nowaki "W NOWYM PROGRAMIE"

Zielona Góra, Lubuski Teatr w Zielonej Górze
Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie
sobota
14.09.2024
19:00

Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie

Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda

Niezwykle ciekawe wydarzenia w Zielonej Górze są doskonałym pretekstem do odwiedzenia tego największego miasta w województwie lubuskim. Odbywa się tutaj wiele różnego rodzaju występów i inicjatyw kulturalnych takich jak koncerty, spektakle, spotkania, warsztaty i wiele innych.

Interesujące wydarzenia w Zielonej Górze organizowane są w instytucjach takich jak Zielonogórski Ośrodek Kultury, Filharmonia Zielonogórska czy klubach muzycznych oraz Hali CRS. Liczni popularni polscy artyści regularnie odwiedzają miasto, dzięki czemu warto być na bieżąco z kalendarzem wydarzeń w Zielonej Górze.

Atrakcje Zielona Góra - co zobaczyć, dokąd się wybrać?

Wybierając się do stolicy województwa Lubuskiego trzeba sprawdzić jakie atrakcje w Zielonej Górze warto zobaczyć lub co można zrobić ciekawego w mieście. Najpopularniejszymi miejscami wartymi odwiedzenia są: Stary Rynek z XIX-wiecznymi kamienicami, Konkatedra Św. Jadwigi, datowana na XII wiek, przedwojenne wille stojące wzdłuż alei Niepodległości, Wieża Łaziebna zwaną Głodową - fragment dawnej bramy miejskiej, służące w czasach średniowiecza za więzienie, również dla czarownic, mury miejskie, Teatr Lubuski, Park Winny i Palmiarnia, Pomnik Bachusa, Pomnik Winiarki, w mieście porozrzucane są bachuski - jest to seria małych rzeźb przedstawiających dzieci Bachusa, Kościół Najświętszego Zbawiciela, Kościół ewangelicko-augsburski z cenną secesyjną polichromią, Mini Zoo Bajkowa Zagroda, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Dawnych Tortur, Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, Filharmonia Zielonogórska, Mini browar, Rezerwat przyrody Zimna Woda, Ogród Botaniczny.

Cykliczne Imprezy Zielona Góra

Imprezy cykliczne w Zielonej Górze cieszą się wielkim zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i całego kraju. Miasto jest znane z następujących przedsięwzięć kulturalnych: Festiwal im. Anny German Tańczące Eurydyki, Doroczne Święto Studentów Bachanalia, Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru, Festiwal Nauki, Noc Nenufarów, Lubuskie Lato Filmowe, Lato Muz Wszelakich, Lubuskie Święto Chleba, Festiwal Piosenki Rosyjskiej, Dni Zielonej Góry, Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

Natomiast największe sportowe emocje czekają na nas na: Stadionie ZKŻ Falubaz Zielona Góra, Stadionie Uniwersyteckim przy ulicy Wyspiańskiego, wyciągu narciarskim na Górze Tatrzańskiej oraz w Hali MOSiR. Ponadto przy ulicy Botanicznej znajduje się również stadion futbolu amerykańskiego

Imprezy Zielona Góra - kluby muzyczne oraz taneczne

Szukając ciekawych imprez w Zielonej Górze należy sprawdzić aktualny kalendarz imprez w klubach muzycznych i tanecznych. Najpopularniejsze kluby w Zielonej Górze to: U Ojca, K-Demon, Obiekt, Heaven, Wyspa, Prywatka, One Love, Gęba, Piekarnia Cichej Kobiety, Hot Shots Music Club & Bilard, JazzKino, Kawon. W tych miejscach czekają na nas niesamowite muzyczne spotkania na żywo oraz fantastyczne imprezy do białego rana.

Wydarzenia Zielona Góra Bilety

Jeśli interesują cię wydarzenia w Zielonej Górze, to warto zapisać się do naszego newslettera, aby nie tracić czasu na przeglądanie wielu stron oraz żeby nie przegapić ciekawych wydarzeń w Twoim mieście. Dostępna jest również opcja Fan Alert, dzięki której można być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w danym obiekcie lub dotyczącymi twojego ulubionego artysty czy zespołu. Bądź na bierząco z wydarzeniami w Zielonej Górze.

Zobacz też