Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Opera i operetka w Szczecinie

Bilety na operę i operetkę w Łodzi
OpisOpera i operetka Kogo zobaczyćGdzie się wybrać

Miłośnicy opery w Szczecinie z pewnością znajdą ciekawe wydarzenia, ponieważ w stolicy województwa zachodniopomorskiego działa wiele instytucji kulturalnych, w których organizuje się tego typu wydarzenia.

Bilety na operę i operetkę

Polecamy
Tribute to Pavarotti

Tribute to Pavarotti

03.06-29.10.2023

Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków i inne

TRE VOCI.PL

TRE VOCI.PL

12.10-25.11.2023

Gdańsk, Katowice, Poznań i inne

Opera na Zamku w Szczecinie repertuar

Większość spektakli operowych w Szczecinie odbywa się w Operze na Zamku. Szczecińska opera jest unikalnym obiektem, mieszczącym się w zabytkowym zamku oraz jednym z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie.

Repertuar opery w Szczecinie jest niezwykle bogaty i różnorodny. Opera na Zamku jako jedyna w Polsce posiada w swoim repertuarze wszystkie opery Stanisława Moniuszki. Wystawia również interesujące dzieła współczesnych twórców takie jak Guru - Laurenta Petitgirarda do libretta Xaviera Maurela, podejmujące temat sekt. Zupełnie inną, rozrywkową propozycją jest opera komiczna Napój miłosny, która przenosi widzów na włoską prowincję lat 30. XX wieku. Opera Szczecin to także spektakle gościnne takie jak Carmina Burana Carla Orfa w wykonaniu Chóru Akademickiego prof. Szyrockiego ZUT.

Opera Szczecin koncerty

Polecanym wydarzeniem da miłośników opery w Szczecinie jest koncert The 3 Tenors & Soprano, w którym występują trzej utalentowani włoscy tenorzy i sopranistka. Obdarzeni wyjątkową barwą głosu, gorącym, włoskim temperamentem i pogodą ducha Sabrina Testa, Pierluigi Paulucci Adriano Gentili i Emanuel Bussaglia na co dzień występują w rzymskich teatrach i operach ale często goszczą także na deskach wielu europejskich scen. Artyści zaprezentują znane i uwielbiane przez publiczność arie z takich oper jak Traviata, Tosca, Rigoletto czy Turandot, piękne pieśni neapolitańskie: O sole mio, Mamma, Torna a surriento, a także pełne emocji melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania Czterech pór roku barokowego kompozytora Antonio Vivaldiego.

Opera Szczecin Bilety

Aktualne informacje na temat dat i biletów są dostępne w naszym portalu - zapisz się do newslettera i nie przegap żadnego interesującego wydarzenia. Spędź niezapomniane chwile podczas fantastycznego spektaklu lub koncertu z muzyką na żywo.

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn