Przyłu

Przyłu

Przyłu to przedstawiciel młodego pokolenia w środowisku muzyki rap. Artysta pochodzi z niewielkiej miejscowości położonej obok Piaseczna, dokładnie Zalesia Górnego. Przyłu aka Przyłuc urodził się w 1999 roku. W wieku 15 lat rozpoczął swoją przygodę z hip-hopem. Ma na koncie kilka mixtape'ów, a także debiut w kolaboracji z VBS. Współpracuje z wytwórnią założoną przez muzyka Quebonafide – QueQuality. Określany jako szczery raper, który nie gryzie się w język. Znany przede wszystkim ze swojej muzyki, choć aktywny także w mediach społecznościowych. Wskazujemy, kim jest raper Przyłu i jakim dorobkiem artystycznym może się do tej pory pochwalić. Wyróżniamy jego najważniejsze płyty, współprace i dalsze plany muzyczne.

Przyłu – pochodzenie, powiązania, najbardziej znane utwory

Przyłuc albo Przyłu (właściwie Bartek Przyłucki) to raper pochodzący z województwa mazowieckiego. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskał jeszcze w 2017 roku, dogrywając się do kawałka Deysa (klip z featuringiem zanotował jak dotąd ponad 32 miliony wyświetleń). Obecnie powiązany z wytwórnią QueQuality i wszystko wskazuje na to, że raper na długo zagości na scenie hip-hopowej. Mimo swojego młodego wieku jest bardzo dobrze znany w środowisku rapowym. Jego najpopularniejsze utwory w serwisach streamingowych notują po kilka, a nawet kilkanaście milionów wyświetleń. Jest jednym z najbardziej pracowitych raperów: w parę lat zdążył wydać kilka wartościowych albumów, które przebiły się do świadomości słuchaczy. Jego praca została zauważona także przez mainstream. Raper udzielił m.in. wywiadu opublikowanego w serwisie internetowym Wirtualna Polska, w którym opowiedział o swoich planach muzycznych i spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość. Jak na swój młody wiek jest artystą dojrzałym, świadomym, który nie boi się zabierać głosu w sprawach ważnych dla młodego pokolenia. Wśród jego najpopularniejszych utworów muzycznych (cieszących się największą liczbą wyświetleń w serwisie YouTube) wyróżnia się m.in.:

 • Przyłu – "Usta" (15 mln wyświetleń w rok);
 • Przyłu & VBS – "Jazz" (19 mln wyświetleń w 3 lata);
 • Przyłu – "Carnival" (1,8 mln wyświetleń w 2 lata);
 • Przyłu – "Homeless Boy" (1,3 mln wyświetleń w rok);
 • Przyłu & VBS fs. "Skip – Dark" (2,6 mln wyświetleń w 3 lata);

Współpraca artystyczna, znane kolaboracje, dotychczasowa dyskografia

Przyłu oprócz wydania kilku krążków angażuje się we współpracę z wieloma artystami. Jednym z najważniejszych kolaboracji w jego karierze jest featuring z Deysem pt. "moizdrajcy.com". Przyłu jest znany szerszej publiczności także z piosenki radiowej Zalia"Bezsensownie", do której dograł swój rap. W trakcie swojej kariery współpracował m.in. z takimi osobami, jak: Kartky, VMS, Filipek, Gibbs, Karian, ZetHa, Smolasty, Avi, Miszel, HVZX, Siles. Część wymienionych wyżej artystów Przyłu zaprosił także do udziału w swoim albumie "Przyjaciele czekają w domu", wydanym pod koniec 2021 roku. Tempo wydawania bestsellerowych krążków przez artystę jest zdumiewające. W kilka lat swojej kariery zdobył bardzo szeroki pogłos w środowisku hip-hopowym i dziś może być uważany za jednego z najlepszych raperów na polskiej scenie. Dyskografia Bartka Przyłuckiego prezentuje się następująco:

 • "Wszystko Zanim mixtape" (2018);
 • "Stowarzyszenie Umarłych Raperów" (2019, razem z VBS);
 • "Juniper" (2020);
 • "Homeless Boy" (2020);
 • "Przystanek Pionierów mixtape" (2020);
 • "RAW mixtape" (2021);
 • "Przyjaciele czekają w domu" (2021).

Styl muzyczny, podejście do muzyki i życia

Styl rapera jest określany jako bezkompromisowy, szczery, nieskrępowany i refleksyjny. Warstwa tekstowa utworów niesie mityczny w środowisku rapowym przekaz. Raper jest emocjonalny, niekiedy chaotyczny – ale jego utwory na płycie zawsze składają się w pełną całość. Przyłu nie boi się różnorodności w swojej muzyce. Łączy autentyczność, z porażającą wręcz szczerością. Nie stroni nawijać o melanżach, by niedługo potem nagrać odpowiedzialny kawałek o realnych wydarzeniach społecznych. Jego fani doceniają go za szczerą muzykę, nie owijanie w bawełnę i świeże brzmienie hip-hopowe. Przyłu posiada ok. 13 tysięcy obserwujących fanów na Facebooku. Na Instagramie profil oznaczony jako PRZ (przyludziach) obserwuje ok. 23 tysięcy osób. Jego płyty są dostępne do kupienia na stronie wydawcy QueQuality.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Przyłu: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Przyłu - Często zadawane pytania

 • Raper urodził się w 1999 roku. W 2022 roku ukończy 23 lata.
 • Pierwsza aktywność hip-hopowa rapera została odnotowana w 2014 roku, kiedy to Przyłu miał 15 lat.
 • Raper najczęściej posługuje się pseudonimem Przyłu. Czasami także mówią na niego Przyłuc – oba terminy pochodzą od jego nazwiska.
 • Raper urodził się w Zalesiu Górnym, w powiecie piaseczyńskim, ok. 25 kilometrów w linii prostej od centrum Warszawy.
 • Raper dograł się m.in. do kawałka Deysa i do znanej w radio piosenki Zalii.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Przyłu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/