Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Przyłu

PrzyłuOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Przyłu to przedstawiciel młodego pokolenia w środowisku muzyki rap. Artysta pochodzi z niewielkiej miejscowości położonej obok Piaseczna, dokładnie Zalesia Górnego. Przyłu aka Przyłuc urodził się w 1999 roku. W wieku 15 lat rozpoczął swoją przygodę z hip-hopem. Ma na koncie kilka mixtape'ów, a także debiut w kolaboracji z VBS. Współpracuje z wytwórnią założoną przez muzyka Quebonafide – QueQuality. Określany jako szczery raper, który nie gryzie się w język. Znany przede wszystkim ze swojej muzyki, choć aktywny także w mediach społecznościowych. Wskazujemy, kim jest raper Przyłu i jakim dorobkiem artystycznym może się do tej pory pochwalić. Wyróżniamy jego najważniejsze płyty, współprace i dalsze plany muzyczne.

Przyłu – pochodzenie, powiązania, najbardziej znane utwory

Przyłuc albo Przyłu (właściwie Bartek Przyłucki) to raper pochodzący z województwa mazowieckiego. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskał jeszcze w 2017 roku, dogrywając się do kawałka Deysa (klip z featuringiem zanotował jak dotąd ponad 32 miliony wyświetleń). Obecnie powiązany z wytwórnią QueQuality i wszystko wskazuje na to, że raper na długo zagości na scenie hip-hopowej. Mimo swojego młodego wieku jest bardzo dobrze znany w środowisku rapowym. Jego najpopularniejsze utwory w serwisach streamingowych notują po kilka, a nawet kilkanaście milionów wyświetleń. Jest jednym z najbardziej pracowitych raperów: w parę lat zdążył wydać kilka wartościowych albumów, które przebiły się do świadomości słuchaczy. Jego praca została zauważona także przez mainstream. Raper udzielił m.in. wywiadu opublikowanego w serwisie internetowym Wirtualna Polska, w którym opowiedział o swoich planach muzycznych i spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość. Jak na swój młody wiek jest artystą dojrzałym, świadomym, który nie boi się zabierać głosu w sprawach ważnych dla młodego pokolenia. Wśród jego najpopularniejszych utworów muzycznych (cieszących się największą liczbą wyświetleń w serwisie YouTube) wyróżnia się m.in.:

 • Przyłu – "Usta" (15 mln wyświetleń w rok);
 • Przyłu & VBS – "Jazz" (19 mln wyświetleń w 3 lata);
 • Przyłu – "Carnival" (1,8 mln wyświetleń w 2 lata);
 • Przyłu – "Homeless Boy" (1,3 mln wyświetleń w rok);
 • Przyłu & VBS fs. "Skip – Dark" (2,6 mln wyświetleń w 3 lata);

Współpraca artystyczna, znane kolaboracje, dotychczasowa dyskografia

Przyłu oprócz wydania kilku krążków angażuje się we współpracę z wieloma artystami. Jednym z najważniejszych kolaboracji w jego karierze jest featuring z Deysem pt. "moizdrajcy.com". Przyłu jest znany szerszej publiczności także z piosenki radiowej Zalia"Bezsensownie", do której dograł swój rap. W trakcie swojej kariery współpracował m.in. z takimi osobami, jak: Kartky, VMS, Filipek, Gibbs, Karian, ZetHa, Smolasty, Avi, Miszel, HVZX, Siles. Część wymienionych wyżej artystów Przyłu zaprosił także do udziału w swoim albumie "Przyjaciele czekają w domu", wydanym pod koniec 2021 roku. Tempo wydawania bestsellerowych krążków przez artystę jest zdumiewające. W kilka lat swojej kariery zdobył bardzo szeroki pogłos w środowisku hip-hopowym i dziś może być uważany za jednego z najlepszych raperów na polskiej scenie. Dyskografia Bartka Przyłuckiego prezentuje się następująco:

 • "Wszystko Zanim mixtape" (2018);
 • "Stowarzyszenie Umarłych Raperów" (2019, razem z VBS);
 • "Juniper" (2020);
 • "Homeless Boy" (2020);
 • "Przystanek Pionierów mixtape" (2020);
 • "RAW mixtape" (2021);
 • "Przyjaciele czekają w domu" (2021).

Styl muzyczny, podejście do muzyki i życia

Styl rapera jest określany jako bezkompromisowy, szczery, nieskrępowany i refleksyjny. Warstwa tekstowa utworów niesie mityczny w środowisku rapowym przekaz. Raper jest emocjonalny, niekiedy chaotyczny – ale jego utwory na płycie zawsze składają się w pełną całość. Przyłu nie boi się różnorodności w swojej muzyce. Łączy autentyczność, z porażającą wręcz szczerością. Nie stroni nawijać o melanżach, by niedługo potem nagrać odpowiedzialny kawałek o realnych wydarzeniach społecznych. Jego fani doceniają go za szczerą muzykę, nie owijanie w bawełnę i świeże brzmienie hip-hopowe. Przyłu posiada ok. 13 tysięcy obserwujących fanów na Facebooku. Na Instagramie profil oznaczony jako PRZ (przyludziach) obserwuje ok. 23 tysięcy osób. Jego płyty są dostępne do kupienia na stronie wydawcy QueQuality.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Przyłu: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Przyłu (Bartek Przyłowski)?
Raper urodził się w 1999 roku. W 2022 roku ukończy 23 lata.
Od kiedy Przyłu nagrywa kawałki?
Pierwsza aktywność hip-hopowa rapera została odnotowana w 2014 roku, kiedy to Przyłu miał 15 lat.
Jakie ksywki posiada Bartek Przyłowski?
Raper najczęściej posługuje się pseudonimem Przyłu. Czasami także mówią na niego Przyłuc – oba terminy pochodzą od jego nazwiska.
Z jakiego regionu Polski pochodzi Przyłu?
Raper urodził się w Zalesiu Górnym, w powiecie piaseczyńskim, ok. 25 kilometrów w linii prostej od centrum Warszawy.
Jakie Przyłu ma najciekawsze współprace w swojej karierze?
Raper dograł się m.in. do kawałka Deysa i do znanej w radio piosenki Zalii.

Fani lubią też

Zobacz też