Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Doja Cat

Doja Cat

Sprawdź wydarzenia
Doja CatSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
21.10.1995
miejsce urodzenia:
Los Angeles, USA
dyscyplina:
raperka, autorka tekstów, wokalistka, producentka muzyczna
social media:

Opis

Doja Cat to amerykańska raperka i piosenkarka, która swoją międzynarodową karierę zawdzięcza przede wszystkim humorystycznym środkom wyrazu. Jej utwory wyróżniają się na tle singli innych artystów. Dzięki temu są chętnie udostępniane w mediach społecznościowych, a Doja Cat zdobywa kolejne rzesze fanów na całym świecie.

Historia Doja Cat

Doja Cat, a w zasadzie Amala Ratna Zandile Dlamini, bo tak nazywa się ta artystka, urodziła się 21 października 1995 roku w Los Angeles. Dorastała w artystycznej rodzinie, co ułatwiło jej start w świecie muzycznym. Kiedy była małą dziewczynką, została zapisana na lekcje tańca. Szybko stały się jej ulubionym zajęciem, które pozwalało się oderwać myślami od szkoły i rówieśników, którzy prześladowali małą Amalę ze względu na kolor skóry.

 

Doja Cat już jako nastolatka zaczęła tworzyć swoją muzykę. Pierwsze kawałki umieszczała na SoundCloud, gdzie została zauważona przez wytwórnię płyt. Stało się to za sprawą utworu "So High". Szybko podpisała kontrakt i już w wieku 17 lat wydała swoją pierwszą EP-kę "Purrr!". Miało to miejsce w 2014 roku. Na międzynarodową sławę musiała jednak jeszcze trochę poczekać. Stało się to dopiero w 2018 roku za sprawą singla "Mooo!", który stał się internetowym memem. Na fali popularności zaczęła wydawać kolejne utwory i albumy, które zyskiwały czołowe miejsca w rankingach, m.in. Billboard 200 oraz Billboard Hot 100.

 

Doja Cat jest ceniona nie tylko za oryginalną muzykę i odważne środki wyrazu, ale także humorystyczną osobowość. Jej kolejne utwory biją rekordy popularności w aplikacjach społecznościowych, m.in. na TikToku. Są chętnie przesyłane przez użytkowników, dzięki czemu zyskują na popularności.

Koncerty Doja Cat

Doja Cat ze względu na swoją popularność występuje na całym świecie. Daje koncerty solowe, a także bierze udział w najpopularniejszych festiwalach. Do tej pory można było ją oglądać m.in. na ACL Music Fesival, Balmain Festival czy America 2021 FEST. Ponadto artystka coraz częściej mówi o wypaleniu zawodowym. Niespełna kilka miesięcy temu podkreślała, że chce jeszcze tylko wypełnić swoje obowiązki zawodowe, a potem zniknie ze sceny muzycznej. Być może to ostatnia szansa, aby posłuchać tej piosenkarki, która zachwyca swoją osobowością.

Z kim współpracuje Doja Cat?

Doja Cat to międzynarodowa artystka, co daje jej przepustkę do współpracy z największymi gwiazdami światowego formatu. Do najbardziej spektakularnych kolaboracji należą:

Ponadto Doja Cat tworzy także muzykę do filmów. W 2022 roku nagrała utwór "Vegas" do produkcji biograficznej "Elvis" reżyserowanej przez Baza Luhrmanna.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Doja Cat?
Prawdziwe imię i nazwisko Doja Cat to Amala Ratna Zandile Dlamini.
Ile lat ma Doja Cat?
Doja Cat urodziła się w 21 października 1995 roku, a więc w 2022 roku skończy 27 lat.
Skąd pochodzi Doja Cat?
Doja Cat pochodzi z Los Angeles w Kalifornii w USA.
Jak nazywa się najnowsza płyta Doja Cat?
Najnowsza płyta Doja Cat nosi tytuł "Planet Her" i powstała w 2021 roku.
Skąd wziął się pseudonim Doja Cat?
Pseudonim sceniczny Doja Cat powstał z miłości do jednego z kotów artystki oraz ulubionego szczepu marihuany. Doja Cat w 2021 roku przyznała jednak, że nie był to najlepszy wybór.

Fani lubią też

Zobacz też