Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Kukon

Sprawdź wydarzenia
KukonSzczegółyOpisWydarzeniaKukon - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
27 lat
data urodzenia:
20.07.1996
miejsce urodzenia:
Biłgoraj
dyscyplina:
raper
social media:

Opis

Jakub "Kukon" Konopka to młody raper wywodzący się z Lubelszczyzny, a dokładnie z Biłgoraja. Na początku artysta próbował sił w podziemiu, wydając "Kocham cię". Przeszedł on jak burza od 2018 roku, kiedy wydał pierwszy znany i legalny album "Piękny ból", stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce w ciągu kilku lat.

Kukon informacje o artyście 

Swoją przygodę ze sceną muzyczną Kukon rozpoczął w roku 2014, kiedy to działał w podziemiu. Wówczas swoje utwory publikował na kanale YouTube, który nazywa się "Ogrody". Jest to miejsce, w którym możemy usłyszeć jeden z jego dwóch stylów muzycznych. Na wspomnianym wcześniej kanale opublikowane zostały dość klasyczne, undergroundowe kawałki, nawiązujące do stylu boom-bap. Znajdziemy tam także pierwsze nieoficjalne płyty wykonawcy - "Czerwony Dywan", "OGF" czy pierwotne "Ogrody". Poza numerami, jakie znajdują się na płytach znajdziemy tam również wiele kawałków stworzonych z czystej pasji oraz zajawki, które zostały nagrane dyktafonem w telefonie wraz z puszczonym na głośnikach w tle bitem.

W roku 20016 na YouTube pojawił się nowy kanał wykonawcy pod nazwą "PIĘKNY SYF". To właśnie tam zaczęto publikować pierwsze utwory lex clockwork’a, który był jednym z wielu członków ekipy Kukona. Pod koniec roku również na tym kanale znalazły się pierwsze kawałki Kuby, jednak nagrane w innym stylu niż dotychczas. Utwory są przepełnione emocjami - bólem, smutkiem oraz depresyjną atmosferą.

08.09.2018 r. na kanale znalazła się pierwsza płyta Kukona o nazwie "Piękny Ból". Następnie, 08.03.2019 r. została opublikowana kolejna EP-ka "Agresja & Depresja". To właśnie z tych płyt możemy dowiedzieć się najwięcej o życiu Jakuba, jego problemach, jakim stawia czoła na co dzień, a także jego stanie emocjonalnym. Utwory znajdujące się na płytach są niezwykle emocjonalne i z pewnością mogą prowadzić do głębszych przemyśleń oraz autorefleksji.

Trzy miesiące później, 07.06.2019 r. przyszedł czas na jego trzecią oficjalną płytę - "Diabły & Zapałki". Był to nieco luźniejszy materiał niż dotychczas. Płyta składa się z 7 utworów. W tym samym roku ukazały się jeszcze dwie płyty Kukona - 19.10.2019 r. premierę miał album "Radio Taxi", a dwa miesiące później "Ogrody Mixtape", które przyniosły raperowi niebywały sukces.

Rok 2020 stał się rokiem Kukona dzięki płycie "Afera" wykonaną wspólnie z Magierą, który przez oceniających stał się z jedną z najciekawszych tego roku. Pojawił się również gościnnie u Quebonafide w Romantic Psycho. Fani pokochali go za to, że w prostych słowach wyraża swoje naprawdę szczere uczucia. Lubi stawiać siebie w opozycji do raperów, którzy prezentują ze sobą nadmiernie przepych i wymuszoną sztuczność. Również nie chce stać się monotonny, dlatego często eksperymentuje w swojej niezwykłej muzyce.  Ostatnią z płyt, jaka ukazała się na rynku jest wydana 07.04.2022 r. "ROUGH N'GENTLE"

Kukon: koncerty

W poprzednich latach Kukon koncertował na pojedynczych wydarzeniach takich jak Hip Hop Festival czy klubach. Od roku 2019 występuje w większych miastach. 

 

Wydarzenia

Kukon - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kukon?

Miejscowości, w których Kukon wystąpi w najbliższym czasie: Giżycko, Kołobrzeg, Chorzów, Warszawa.

Jak dokładnie nazywa się oraz skąd pochodzi Kukon?
Jakub Konopka, czyli Kukon pochodzi z Biłgoraja, dzielnicy Ogrody.
Ile lat ma Kukon?
Kukon urodził się w roku 1996 - obecnie ma 27 lat.
Z kim współpracuje Kukon?
Wytwórnie, z jakimi współpracuje Kukon to Soul Records oraz PIĘKNY SYF. Oprócz wytwórni swoje kawałki nagrywał z Julią Mikułą, PROBL3M, @atutowy, Darią Zawiałow, Quebonafide czy Gibbsem.
Jak nazywa się najnowsza płyta Kukona?
Najnowsza płyta Kukona nosi nazwę "ROUGH N'GENTLE". Została wydana 07.04.2022 r.
Jaka jest najpopularniejsza płyta Kukona?
Najpopularniejszą płytą Kukona są "Ogrody Mixtape" z roku 2019.
Jaki jest styl muzyczny Kukona?
Na początku swojej przygody z rapem tworzył "klasyczny", undergroundowy rap. W późniejszym czasie jego muzyka zamieniła się w nostalgiczną oraz przepełnioną smutnymi emocjami, gdzie raper wyraża siebie.

Fani lubią też

Zobacz też