Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta An On Bast

An On Bast

Sprawdź wydarzenia
An On BastOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Anna Suda znana pod pseudonimem An On Bast to polska artystka pochodząca z Poznania. Jest ona wykonawczynią i producentką różnych gatunków muzycznych takich jak ambient, IDM (ang. Intelligent Dance Music - taneczna muzyka elektroniczna), minimal techno czy tech house.

An On Bast sylwetka

Oprócz tworzenia muzyki w której skupia się na pokazaniu radości, zajmuje się także badaniem dźwięku muzyki elektronicznej w Polsce. Dynamicznie się rozwija, choć karierę rozpoczęła już w 2003 roku. W 2006 roku opublikowała swój pierwszy album. Przełomowym wydarzeniem był jej udział w Red Bull Music Academy. Dzięki temu, że została wybrana spośród tysięcy artystów, mogła wystąpić na scenie w Melbourne. Od tamtej pory występowała w wielu krajach na całym świecie.

 

Podczas występów na żywo stawia na eksperymentowanie i prawdziwą wolność muzyki. Zrezygnowała z korzystania z laptopa, który ją ograniczał. Dzięki temu tworzy różnorodne konfiguracje muzyczne, wciąż zaskakując słuchaczy. Korzysta z samplera, automatu perkusyjnego, a także basowego "Monstera". Tworzy ciekawe i nowoczesne efekty muzyczne bardzo naturalnie i emocjonalnie. Dzięki temu jej muzyka odbierana jest jako nie tylko słuchowisko, a cały artystyczny spektakl. 

An On Bast - występy na żywo

Anna Suda miała okazję wystąpić na wielu festiwalach nie tylko w Polsce czy Europie, ale na całym świecie. Zagościła na scenach takich festiwali, jak:

 • Unsound w Krakowie,
 • Tauron Festiwal w Katowicach,
 • Audioriver w Płocku,
 • Sonar w Barcelonie,
 • 3000° Festival i Nachtdigital w Niemczech
 • Kvitnu w Kijowie,
 • Fringe w Edynburgu,
 • Numusic w Norwegii,
 • Rekolectiv w Bukareszcie,
 • Strom w Kopenchadze.

Miała także okazję występować w wielu światowych klubach, m.in. Berhain Kantine, Tresor, a także Worm w Rotterdamie czy Blau w Gironie. Stanęła na scenie także w Chicago w Chopin Theatre.

 

An On Bast - dyskografia

Anna Suda wypuściła wiele albumów w różnych krajach: Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. 

Pierwsze dwie płyty wydała w 2006 roku - "Welcome Scissors" oraz "Happy Go Lucky". Artystka opisuje je jako "delicate synthetic music".

 

Jedną z kolejnych płyt stworzyła w duecie z Maciejem Fortuną. Album składa się z dwóch koncertów granych na żywo w 2012 roku. Pierwszy z nich został poświęcony polskiemu trębaczowi - Andrzejowi Przybielskiemu, który zajmował się muzyką jazzową. Anna i Maciej wystąpili wtedy w Bydgoszczy w klubie Pianola rok po śmierci wybitnego trębacza. Ostatni z utworów znajdujących się na płycie to impresja utworu "Afro Blue II", który grał Andrzej Przybielski. Drugi z koncertów znajdujących się na płycie miał miejsce w grudniu 2012 roku, gdy artyści wystąpili we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem. Odbywał się tam Festiwal Ambientalny. 

 

Artyści podkreślają, że jest to dla nich wyjątkowa płyta. Składa się ona z energicznych kompozycji oraz utworów downtempo, nastrojowych czy nawet ambientalnych melodii. Na ich brzmienie wpływ miały wydarzenia i miejsca, w których były nagrywane. 

 

Inną płytą An On Bast jest "Coherent Excitations". To połączenie energii i wibracji, z których biją różne uczucia. Od ciekawości, poprzez zaufanie, radość, aż po wdzięczność i miłość. Muzyka jest swego rodzaju wędrówką i tworzy harmonijną całość. An On Bast chce w niej przekazać, że w życiu ważne jest, by być uważnym na otoczenie i swoje wnętrze. Album został wydany w 2020 roku.

 

Płyta: "Songs For Running Through Grass" zapoczątkowała działalność własnej wytwórni Anny Sudy - Ghost Kitchen. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, m.in.:

 • "Treasure",
 • "Fade",
 • "100 Reasons",
 • "Joy".

Oprócz nich powstały także takie albumy jak:

 • "Parts Of Broken Glass In My Mouth" (2007),
 • "Words Are Dead" (2008),
 • "Pinwheel Mix" (2011),
 • "Enter The Now" (2016),
 • "Neuroplastic Brain Fitness" (2017),
 • "Nothing Shapes Everything" (2019),
 • oraz "I Create As I Speak" w 2021 roku (najnowsza płyta artystki). 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi An On Bast: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy można posłuchać muzyki An On Bast w Polsce?
Tak, artystka opublikowała w swoich Social Mediach, że wystąpi m.in. na Open-er Festival w Gdyni 2 lipca 2022 roku, a także w Wartowni w Gorzowie Wielkopolskim 16 lipca 2022 roku.
Jak wygląda An On Bast?
Anna Suda jest szczupłą blondynką w krótkich włosach i o przeciętnym wzroście. Można ją zobaczyć w spodniach i T-shircie.
Czy Anna Suda grała kiedyś na tradycyjnych instrumentach?
Gdy miała cztery lata, zaczęła uczyć się gry na fortepianie.
A jakimi wytwórniami jest powiązana An On Bast?
Wydała swoje płyty w m.in. Kiosk ID, Detroid Underground, Modularfield, Awesome Soundwave czy Pets Recordings. Założyła także własną wytwórnię Ghost Kitchen.
Jakie ma wykształcenie?
Anna Suda ma wykształcenie w dwóch dziedzinach: prawo i fizyka. Zgłębiła także wszechstronną wiedzę muzyczną.

Fani lubią też

Zobacz też