Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Smolasty

Smolasty

SmolastySzczegółyOpisWydarzeniaSmolasty - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
27.08.1995
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
raper, producent muzyczny
social media:

Opis

Smolasty: od rapera do specjalisty od R&B... i zawodnika MMA

Norbert Smoliński, znany bardziej jako Smolasty, to człowiek-orkiestra polskiej sceny hip-hopowej. Raper tworzy bowiem kawałki z pogranicza R&B, hip-hopu oraz popu, a przy tym gra na gitarze i fortepianie oraz odpowiada za produkcję.

Jakby tego było mało, niedawno zadebiutował też... w ringu. Na gali FAME MMA 11: Fight Club uległ jednak Piotrowi Kołaczyńskiemu już po 48 sekundach starcia. Było to spowodowane nie słabą dyspozycją, a poważną kontuzją kolana. Smolasty nie wyklucza więc, że do oktagonu jeszcze wejdzie.

Artysta chce przede wszystkim skupić się na tworzeniu oryginalnej muzyki wysokiej jakości, stanowiącej zarówno małe dzieła sztuki, jak i kawałki o ogromnym potencjale rozrywkowym.

Smolasty: biografia

Smolasty urodził się w Warszawie. Jeszcze w podstawówce zainteresował się rapem i muzyką funkową, potem formując zespół. Grał w nim na gitarze i fortepianie. Nauka w warszawskim Bródnie (trzy etapy edukacji – podstawówka, gimnazjum i liceum) pozwoliła mu rozwinąć swoje zdolności muzyczne. Dzięki temu poznał również wielu młodych ludzi, stawiających w branży swoje pierwsze kroki.

Smoła, bo tak również nazywano Smolastego, zadebiutował w 2014 roku w utworze "21 Pesos" Galactico (czyli Pablo Novacciego). Dwa lata później zaliczył zaś gościnny występ w singlu "Znowu nie ma jej" grupy MXF. W międzyczasie stał się jednym z współproducentów i współtwórców muzyki do minialbumu Kaza Bałagane "Lot022" z 2015 roku. Nawiązana wtedy znajomość zaowocowała jeszcze kilkukrotną współpracą artystów.

Smolasty: płyty

Do tej pory Smolasty wydał trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich, "Fake Love”, stał się jednym z największych debiutanckich zakończeń 2018 roku. Płyta powędrowała aż na 7. miejsce polskiego OliSa. Sprzedano ponad 15 000 egzemplarzy jedynie na rynku krajowym, co pozwoliło uzyskać "Fake Love" status Złotej Płyty.

Podobnie dobrze jak "Fake Love" sprzedała się wydana przez Warner Music Poland "Pełnia". Powędrowała ona zresztą na liście sprzedażowej aż na drugie miejsce, stając się jednym z największych hitów 2020 roku. Bez trudu uzyskała status Złotej Płyty. 

Mimo, że do współpracy przy "Ghetto Playboy" artysta zaprosił między innymi Kaza Bałagane, SzpakaKizo czy Qry, płycie nie udało się jeszcze osiągnąć statusu złotej. A jako że od jej wydania minął już ponad rok, może być o to ciężko. Do rocznego zestawienia album Smolastego się zaś nie załapał.

Single, minialbumy i mixtape’y

Na uwagę zasługują również minialbumy Smolastego – "Lot022" nagrany w 2015 z Kaz Bałaganem oraz "Jestem, byłem, będę" z 2017 roku. W między czasie muzyk wydał jeszcze eksperymentalne "Mr Hennesy"(2016) i trochę niedoceniony Los (2017). 

Inspiracje Smolińskiego, czyli od rapu do Chrisa Browna i R&B.

Smolasty nie boi się mieszania gatunków. Jego celem jest stworzenie muzyki autentycznej, przejmującej, jednocześnie pełniącej formę rozrywkową, odwołującej się do znanych motywów, ale również świeżej, przełamującej schematy. Na początku interesował się między innymi muzyką klasyczną, potem rapem i funkiem. Następnie przyszedł okres fascynacji kawałkami z lat 60-tych o 70-ych. W pierwszych utworach Smolastego widać z kolei wpływ Chrisa Browna czy Omariona. Dziś idzie on zaś bardziej w kierunku wyrazistego R&B, z bogatą w drugie dna warstwą tekstową.

Smolasty: koncerty

Koncerty Smolastego cieszą się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Bilety na wydarzenia sprzedają się jak świeże bułeczki. Do jego największych dokonań w tej sferze należy krótki, ale niezwykle energetyczny występ w Bydgoszczy w listopadzie 2021 roku. Jeszcze jako raper dał natomiast popis swoich zdolności scenicznych w lutym 2018 roku w Krakowie. Choć nie był jedyną gwiazdą wieczoru, po prostu ukradł innym raperom show.

Wydarzenia

Smolasty - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Smolasty?

Miejscowości, w których Smolasty wystąpi w najbliższym czasie: Kielce, Toruń.

Jak Smolasty ma na imię?
Smolasty tak naprawdę nazywa się Norbert. Pseudonim artystyczny przyjął jednak już tak dawno, że wiele komentatorów jego twórczości o tym zapomina.
Czy Smolasty walczył w MMA?
Tak, 2 października 2021 roku Smolasty zaliczył debiut w FAME MMA. Przegrał starcie przez poddanie spowodowane kontuzją.
Ile Smolasty ma lat?
W chwili obecnej 26. 27. urodziny obchodzić zaś będzie 27 sierpnia 2022 roku.
Ile Smolasty ma wzrostu?
Smolasty ma 182 cm.
Czy Smolasty spotyka się z Honoratą Skarbek?
Celebryci przez pewien czas byli partnerami, ale w 2019 roku ich związek rozpadł się.
Od kiedy Smolasty występuje?
Od 2014 roku.
Czy Smolasty występował z Ewą Farną?
Tak, Norbert Smoliński zaśpiewał wspólnie z nią „Pełnię” w 2020 roku.
Jak nazywa się najnowsza płyta Smolastego?
Najnowsza płyta Smolastego nazywa się „Ghetto Playboy” i została wydana w 2021 roku.
Czemu Smolasty nie lubi, kiedy nazywa się go raperem?
Choć zaczynał od kawałków hip-hopowych, dziś, jak sam mówi, odszedł od nich w kierunku melodii. Mimo to bardzo dobrze wspomina okres, w którym rapował.
Czy Smolasty robi grę komputerową?
Nie, w chwili obecnej Smolasty nie uczestniczy w żadnym projekcie tego typu.
Gdzie uczył się Smolasty?
Norbert Smoliński uczył się na warszawskim Bródnie, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej, gimnazjalnej i licealnej.
Jakie tatuaże ma Smolasty?
Jego pierwszym tatuażem był klucz wiolinowy, symbolizujący miłość Smolastego do muzyki. Poza tym wytatuował też sobie między innymi daty urodzenia ważnych dla siebie osób.
Jakie albumy wydał dotychczas Smolasty?
Smolasty wydał dotychczas albumy Fake Love (2018), Pełnia (2020) oraz Ghetto Plaboy (2021).
Jaką muzykę tworzy Smolasty?
Smolasty tworzy muzykę w stylach R&B, hip-hop i pop.
Kiedy zaczęła się kariera Smolastego?
Kariera Smolastego zaczęła się w 2014 roku.

Fani lubią też

Zobacz też