Smolasty

Smolasty

Smolasty - od rapera do specjalisty od R&B... i zawodnika MMA

Norbert Smoliński, znany bardziej jako Smolasty, to człowiek-orkiestra polskiej sceny hip-hopowej. Raper tworzy bowiem kawałki z pogranicza R&B, hip-hopu oraz popu, a przy tym gra na gitarze i fortepianie oraz odpowiada za produkcję. Jakby tego było mało, niedawno zadebiutował też... w ringu. Na gali FAME MMA 11: Fight Club uległ jednak Piotrowi Kołaczyńskiemu już po 48 sekundach starcia. Było to spowodowane nie słabą dyspozycją, a poważną kontuzją kolana. Smolasty nie wyklucza więc, że do oktagonu jeszcze wejdzie. Artysta chce przede wszystkim skupić się na tworzeniu oryginalnej muzyki wysokiej jakości, stanowiącej zarówno małe dzieła sztuki, jak i kawałki o ogromnym potencjale rozrywkowym.

Smolasty – biografia

Smolasty urodził się w Warszawie. Jeszcze w podstawówce zainteresował się rapem i muzyką funkową, potem formując zespół. Grał w nim na gitarze i fortepianie. Nauka w warszawskim Bródnie (trzy etapy edukacji – podstawówka, gimnazjum i liceum) pozwoliła mu rozwinąć swoje zdolności muzyczne. Dzięki temu poznał również wielu młodych ludzi, stawiających w branży swoje pierwsze kroki.

 

Smoła, bo tak również nazywano Smolastego, zadebiutował w 2014 roku w utworze "21 Pesos" Galactico (czyli Pablo Novacciego). Dwa lata później zaliczył zaś gościnny występ w singlu "Znowu nie ma jej" grupy MXF. W międzyczasie stał się jednym z współproducentów i współtwórców muzyki do minialbumu Kaza Bałagane "Lot022" z 2015 roku. Nawiązana wtedy znajomość zaowocowała jeszcze kilkukrotną współpracą artystów.

Smolasty – płyty

Do tej pory Smolasty wydał trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich, "Fake Love”, stał się jednym z największych debiutanckich zakończeń 2018 roku. Płyta powędrowała aż na 7. miejsce polskiego OliSa. Sprzedano ponad 15 000 egzemplarzy jedynie na rynku krajowym, co pozwoliło uzyskać "Fake Love" status Złotej Płyty.

Podobnie dobrze jak "Fake Love" sprzedała się wydana przez Warner Music Poland "Pełnia". Powędrowała ona zresztą na liście sprzedażowej aż na drugie miejsce, stając się jednym z największych hitów 2020 roku. Bez trudu uzyskała status Złotej Płyty.

 

Mimo, że do współpracy przy "Ghetto Playboy" artysta zaprosił między innymi Kaza Bałagane, Szpaka, Kizo czy Qry, płycie nie udało się jeszcze osiągnąć statusu złotej. A jako że od jej wydania minął już ponad rok, może być o to ciężko. Do rocznego zestawienia album Smolastego się zaś nie załapał.

Smolasty – single, minialbumy i mixtape’y

Na uwagę zasługują również minialbumy Smolastego – "Lot022" nagrany w 2015 z Kaz Bałaganem oraz "Jestem, byłem, będę" z 2017 roku. W między czasie muzyk wydał jeszcze eksperymentalne "Mr Hennesy"(2016) i trochę niedoceniony Los (2017). 

Inspiracje Smolińskiego, czyli od rapu do Chrisa Browna i R&B.

 Smolasty nie boi się mieszania gatunków. Jego celem jest stworzenie muzyki autentycznej, przejmującej, jednocześnie pełniącej formę rozrywkową, odwołującej się do znanych motywów, ale również świeżej, przełamującej schematy. Na początku interesował się między innymi muzyką klasyczną, potem rapem i funkiem. Następnie przyszedł okres fascynacji kawałkami z lat 60-tych o 70-ych. W pierwszych utworach Smolastego widać z kolei wpływ Chrisa Browna czy Omariona. Dziś idzie on zaś bardziej w kierunku wyrazistego R&B, z bogatą w drugie dna warstwą tekstową.

Smolasty – koncerty

Koncerty Smolastego cieszą się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Bilety na wydarzenia sprzedają się jak świeże bułeczki. Do jego największych dokonań w tej sferze należy krótki, ale niezwykle energetyczny występ w Bydgoszczy w listopadzie 2021 roku. Jeszcze jako raper dał natomiast popis swoich zdolności scenicznych w lutym 2018 roku w Krakowie. Choć nie był jedyną gwiazdą wieczoru, po prostu ukradł innym raperom show.

Gdzie jeszcze pojawił się Smolasty? Koncert artysty miał miejsce podczas Sylwestra 2018/2019 w Warszawie czy, również w tym samym mieście, w ramach wydarzenia Lato na Pradze. Na początku 2020 roku dał zaskakujący żywiołowy popis w Poznaniu (Próżność w Poznaniu), gdzie zaskoczył też publiczność rok później występem z Oliwką Brazil.

Smolasty – koncerty 2022

Kiedy w najbliższym czasie można spodziewać się występów Smolastego? Koncert 2022 odbędzie się w lipcu, ramach Mamry Festival w Węgorzewie. Muzyk zagra na scenie obok DJ ŁOJO, Bryski, Wac Toja, Maxa Klimka, DJ Kuba&Neitan, Matysa, Cyprexa, Skytech. Na Mamry Festival pojawią się również Tribbs, Viki Gabor, Kubańczyk, MATT5SKI, KAEN, GROMEE, Fafq, Matt Bukowski i Emdi. Koncert 2022 Smolastego i innych to nie wszystko! W przerwach od muzyki widzowie będą mogli zagrać w retro gry – produkcje znane z dzieciństwa – i przypomnieć sobie beztroskie, pięknie chwile. Smolasty w Polsce cieszy się dużą popularnością. Jeśli jeszcze nie znasz jego twórczości – wydarzenie Mamry Festival to doskonała okazja, aby usłyszeć go na żywo. Bilety to jedyna gwarancja rezerwacji miejsca na koncert Smolastego i innych gwiazd.


Powiązani artyści: BLACHA, Young Igi, Wac Toja, Deemz, Young Multi, Malik MontanaZeamsoneJan-RapowanieBeteoGuziorRetoPlanBe, Qry, Trill Pem, OtsochodziWiatr, Siles, Kaz Bałagane, Janusz Walczuk

Smolasty - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Smolasty wystąpi w: Wrocławiu, Zielonej Górze, Zgorzelcu
 • Smolasty tak naprawdę nazywa się Norbert. Pseudonim artystyczny przyjął jednak już tak dawno, że wiele komentatorów jego twórczości o tym zapomina.
 • Tak, 2 października 2021 roku Smolasty zaliczył debiut w FAME MMA. Przegrał starcie przez poddanie spowodowane kontuzją.
 • W chwili obecnej 26. 27. urodziny obchodzić zaś będzie 27 sierpnia 2022 roku.
 • Smolasty ma 182 cm.
 • Celebryci przez pewien czas byli partnerami, ale w 2019 roku ich związek rozpadł się.
 • Od 2014 roku.
 • Tak, Norbert Smoliński zaśpiewał wspólnie z nią „Pełnię” w 2020 roku.
 • Najnowsza płyta Smolastego nazywa się „Ghetto Playboy” i została wydana w 2021 roku.
 • Choć zaczynał od kawałków hip-hopowych, dziś, jak sam mówi, odszedł od nich w kierunku melodii. Mimo to bardzo dobrze wspomina okres, w którym rapował.
 • Nie, w chwili obecnej Smolasty nie uczestniczy w żadnym projekcie tego typu.
 • Norbert Smoliński uczył się na warszawskim Bródnie, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej, gimnazjalnej i licealnej.
 • Jego pierwszym tatuażem był klucz wiolinowy, symbolizujący miłość Smolastego do muzyki. Poza tym wytatuował też sobie między innymi daty urodzenia ważnych dla siebie osób.
 • Smolasty wydał dotychczas albumy Fake Love (2018), Pełnia (2020) oraz Ghetto Plaboy (2021).
 • Smolasty tworzy muzykę w stylach R&B, hip-hop i pop.
 • Kariera Smolastego zaczęła się w 2014 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Smolasty
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Smolasty BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
11.02.2023
sobota, 18:00
Hala Orbita
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zielona Góra
25.02.2023
sobota, 18:00
Hala CRS Zielona Góra
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zgorzelec
18.03.2023
sobota, 18:00
PGE Turów Arena
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/