Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Glass Animals

Glass Animals

Glass AnimalsOpisWydarzeniaGlass Animals - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Glass Animals to angielski zespół indierockowy założony w Oxfordzie w 2010 roku. Tworzy go grupa bliskich przyjaciół - Dave Bayley (główny wokalista i gitarzysta), Drew MacFarlane (gitarzysta, klawiszowiec, wokalista), Edmund Irwin-Singer (gitarzysta basowy, klawiszowiec, wokalista) i Joe Seaward (perkusista). Przygoda z muzyką zaczęła się bardzo niewinnie. Już w szkole średniej przejawiali zainteresowanie muzyką alternatywną, spotykali się aby wspólnie pograć, tworzyć własne utwory. 

Początki kariery Glass Animals i pierwsza ważna płyta 

Był to czas, kiedy jak większość rówieśników, także grupa przyjaciół poszukiwała własnej tożsamości i życiowej drogi. W jednym z pierwszych wywiadów, lider zespołu - David Bayley zapytany o to, co zespół robił na początku swojej kariery odpowiedział - "Nie mieliśmy pojęcia o życiu. Staraliśmy się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Nie mieliśmy żadnego pojęcia o branży muzycznej i przemyśle muzycznym. Nikt z nas nie był wcześniej w zespole, nikt z nas nie miał przyjaciół w branży. Po prostu chcieliśmy dowiedzieć się kim tak naprawdę jesteśmy i jaka powinna być nasza muzyka."

 

Poszukiwania własnej muzycznej tożsamości okazał się owocne. Zespół nawiązał współpracę z mało znaną i niezależną wytwórnią muzyczną Kaya Records i 28 maja 2012 roku pojawił się ich pierwszy minialbum "Leaflings". Znalazły się tam 4 utwory. Album okazał się sporym zaskoczeniem, także dla samych artystów. Utwór "Cocoa Hooves" wzbudził powszechne uznanie i zainteresowanie twórczością nowej grupy. Podczas jednego z londyńskich koncertów Glass Animals został zauważony przez Paula Epwortha - producenta muzycznego, artystę i łowcę talentów, znanego min. ze współpracy z Adele, Florence and the Machine czy Rihanna. Współpraca zespołu z nowym producentem okazała się owocna i przyniosła wiele sukcesów. 

 

Glass Animals wypuszczał kolejne single, pracował nad własnym stylem i tożsamością muzyczną. W 2014 roku pojawił się pierwszy pełnowymiarowy album o nazwie "Zaba". Ogromny sukces utworu "Gooey", który stał się viralowym hitem, zmienił nastawienie zespołu i sposób patrzenia na ścieżkę ich muzycznej kariery. Cała płyta okazała się sporym sukcesem, zdobyła wiele pozytywnych recenzji i miała ponad 7 milionów słuchaczy na serwisie strumieniowym. Glass Animals rozkwitał, kariera muzyczna nabierała tępa, a wcześniejsze plany zawodowe przestały się liczyć. Grupa rozpoczęła trasę koncertową. Gościła na największych światowych festiwalach muzycznych. 

 

To właśnie doświadczenia z życia w trasie, stały się inspiracją do wydania drugiego albumu - "How to Be a Human Being". Płyta w pełnej odsłonie pojawiła się 26 sierpnia 2016 roku, wydana przez wytwórnie Wolf Tone i Caroline International w Europie oraz Harvest Records w Stanach Zjednoczonych. Płytę charakteryzuje zróżnicowane, niekiedy dość skrajne brzmienie. Utwory poruszają historie ludzi napotkanych podczas tras koncertowych, ich perypetie, często prawdziwe dramaty. Każdy z utworów na płycie jest opowieścią o innej, napotkanej osobie.  Album zamyka przejmująca "Agnes", w której David Bayley opowiada o samobójczej śmierci przyjaciółki i własnych emocjach. 

Glass Animals trafia na światowe listy przebojów 

Trzecia płyta Glass Animals - "Dreamland" trafiła na rynek w 2020 roku. Odniosła ogromny sukces. Utwór "Heat Waves" grały największe światowe stacje radiowe. Piosenka trafiła na szczyt w UK i Top 10 w kilkunastu krajach na świecie. Światowa trasa koncertowa nabierała wielkiego rozmachu. Przyjaciele koncertowali w Australii, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Europie. 

Jaki gatunek muzyki gra Glass Animals?

Glass Animals ze swoją muzyczną wyobraźnią idealnie wpisali się w nową alternatywę - gatunek trudny do sklasyfikowania. Ich muzyka niezmiennie ewoluuje. Często określany jako zespół indierockowy. Nazwa indie rock, pochodzi od independent record label i nawiązuje do twórców muzycznych, którzy swoje płyt wydają w małych i niezależnych wytwórniach muzycznych.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Glass Animals: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Glass Animals - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Glass Animals?

Miejscowości, w których Glass Animals wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie poznali się członkowie zespołu Glass Animales?
Członkowie zespołu poznali się w szkole średniej w Oxford w Wielkiej Brytanii.
W jakim wieku są członkowie zespołu Glass Animals?
Członkowie zespołu mają 33 lata.
Czy główny wokalista zespołu David Bayley jest żonaty?
David Bayley nie jest żonaty. Mieszka ze swoją partnerką w Londynie.
Kim chciał zostać David Bayley zanim zespół zaczął odnosić sukcesy?
David Bayley chciał zostać lekarzem - neurologiem.

Fani lubią też

Zobacz też