Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta The Killers

The Killers

The KillersOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Killers to amerykański zespół rockowy założony w Las Vegas w 2001 roku. Jego obecni członkowie to wokalista Brandon Flowers, basista Mark Stoermer oraz perkusista Ronnie Vannucci Jr.

Początek kariery The Killers

Zespół The Killers zadebiutował w czerwcu 2004 roku albumem „Hot Fuss”. Zajął on 7. miejsce notowania Billboard 200. Pokrył się 7-krotną platyną w Wielkiej Brytanii i 3-krotną w Stanach Zjednoczonych, a także 4-krotną w Kanadzie i Australii. Znalazły się tam hity: „Jenny Was a Friend of Mine”, „Mr. Brightside”, „Somebody Told Me” czy „All These Things That I've Done”.

 

Kolejny krążek - „Sam's Town” ukazał się dwa lata później i ponownie odniósł ogromny międzynarodowy sukces, pokrywając się złotem bądź platyną w 10 krajach. Przyniósł także muzykom nagrodę Brit Awards. Pochodzą z niego między innymi piosenki „When You Were Young” czy „For Reasons Unknown”.

 

W listopadzie 2008 roku ukazał się trzeci album grupy, zatytułowany „Day & Age”. Podobnie jak poprzednie wydawnictwa sprzedawał się świetnie.

 

Po czteroletniej przerwie The Killers wydali czwarty album - „Battle Born”. Pokrył się on platyną w Wielkiej Brytanii oraz złotem w Australii, Irlandii i Meksyku.

The Killers koncerty

Ostatnia do tej pory płyta grupy - „Wonderful Wonderful” pochodzi z 2017 roku. Pokryła się złotem w Wielkiej Brytanii i trafiła na szczyt listy Billboard 200. Po jej wydaniu The Killers wyruszyli w światową trasę koncertową obejmującą głównie Amerykę Północną i Europę. The Killers w Polsce wystąpili w 2012 roku w Krakowie. Koncerty The Killers to za każdym razem duża dawka pozytywnej energii.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół The Killers?
Zespół The Killers jest amerykańskim zespołem pochodzącym z Las Vegas w Nevadzie, który rozpoczął swoją działalność w 2002 roku.
Jaką muzykę tworzy zespół The Killers?
Zespół The Killers tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock alternatywny oraz indie rock.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu The Killers?
Członkami zespołu The Killers są Brandon Flowers, David Keuning, Mark Stoermer oraz Ronnie Vannucci.
Czy zespół The Killers występował w Polsce?
Zespół w Polsce pojawił się 4 razy. Po raz pierwszy 5 lipca 2005 roku jako support U2 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Następnie w 2009 oraz 2012 wystąpili podczas Coke Live Music Festival w Krakowie.
Jaki był pierwszy album zespołu The Killers?
Pierwszym albumem zespołu The Killers jest "Hot Fuss", który swoją premierę miał 7 czerwca 2004 roku. Album znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów w Wielkiej Brytanii, jak i w Australii. Płyta sprzedała się w liczbie 5 milionów kopii na całym świecie.

Fani lubią też

Zobacz też