Żabson

Żabson

Żabson to jeden z najbardziej popularnych raperów na polskiej scenie hip-hopu. Choć ma zaledwie 28 lat, to wypracował sobie dużo mocniejszą pozycję niż niejeden artysta starszego pokolenia. Jego utwory cenione są przede wszystkim za mocne teksty oraz prosty przekaz, który trafia do mas. Fani odtwarzają je miliony razy w popularnych serwisach streamingowych.

Historia Żabsona

Żabson, a właściwie Mateusz Zawistowski, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w Opocznie 2 lipca 1994 roku. Pochodzi z niewielkiego miasta leżącego w województwie łódzkim. Choć podkreśla, że rodzice zadbali o to, aby niczego mu nie brakowało, to przez długi czas mógł tylko pomarzyć o luksusach. Na Instagramie, na którym zgromadził ponad 700 tys. obserwujących, wspomina, że jeszcze 10 lat temu miał tylko jedne buty i kurtkę, w której zawsze było zimno. Podkreśla, że teraz stać go na luksusowe wycieczki i życie na wysokim poziomie ze względu na długoletnią, ciężką pracę.

 

Żabson swój pierwszy singiel, a następnie minialbum wydał w 2015 roku. To wtedy rozpoczęła się jego kariera. Aktualnie współpracuje z wieloma cenionymi artystami na polskiej scenie muzycznej oraz daje koncerty, które gromadzą ogromną publikę. Jego utwory w samym serwisie YouTube były już wyświetlane dziesiątki milionów razy, a debiutancki album studyjny "To ziomal" znalazł się na 3. miejscu OLiS, czyli oficjalnej listy sprzedaży polskiego Związku Producentów Audio-Video.

 

Aktualnie podkreśla, że tworzenie muzyki jest całym jego życiem. Choć nie uważa się za pracoholika, nieustannie poszukuje inspiracji i stara się cały czas zapisywać pomysły na nowe utwory. Robi to nawet wtedy, kiedy ogląda serial z dziewczyną lub wypoczywa na wakacjach. Jednocześnie podkreśla, że daje mu to energię i spełnienie.

Żabson - dorobek muzyczny

Żabson ma na swoim koncie dwa albumy solowe, jeden we współpracy oraz trzy minialbumy. Każdy z nich został ciepło przyjęty przez publikę, a utwory, które się na nich znalazły, są chętnie słuchane przede wszystkim przez młode pokolenie. Jego najnowsza płyta ujrzała światło dzienne w 2022 roku i nosi tytuł "Amfisbena". Powstała we współpracy z Young Igim i znalazło się na niej 8 utworów:

 • Ziemia Na Marsie;
 • James Bond;
 • Nie Wszystek Umrę;
 • Perfekcja;
 • Icey;
 • Kap Kap;
 • Relax;
 • #FreeBritney.

Album zachwycił fanów, pomimo tego, że jego wydanie było zaskoczeniem. Żabson i Young Igi postanowili bowiem nie wypuszczać solowych utworów, a od razu pokazać światu osiem kawałków, które można i powinno się słuchać razem. Płyta została uznana za ciekawą kompozycję muzyczną nie tylko ze względu na dobór tekstów i dźwięków, ale także różnicę charakterów artystów.

Z kim współpracuje Żabson?

Żabson współpracuje z największymi polskimi artystami na scenie hip-hopowej. Ze względu na swoją popularność jest rozchwytywanym muzykiem. Nagranie z nim choć jednego utworu gwarantuje bowiem gwałtowny wzrost popularności w szczególności wśród młodej publiki. Do tej pory współpracował m.in. z:

 

 • Young Igim, tworząc płytę zatytułowaną "Amisbena";
 • Young Leosią, tworząc utwór zatytułowany "Jungle Girl";
 • Kizo, Zethą i Vladimirem Cauchemarem, tworząc utwór zatytułowany "Puerto Bounce"'
 • Quebonafide, tworząc utwory "Mantra" i "Czane Okulary";
 • Young Slashem, tworząc utwór "Los";
 • Paluchem, Białasem, Sitkiem i Kastą, tworząc utwór "Cztery Korony".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Żabson: Reto, Jan - rapowanie, ERO, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, Włodi, OIO, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Sarius, Guzior, Trill Pem, Avi x Louis Villain, OKI, Olszakumpel, Kukon, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Nypel, Buszu, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Żabson - Często zadawane pytania

 • Żabson wystąpi w Kołobrzegu na festiwalu Sun Festival 31 lipca
 • Żabson wystąpi w Gorzowie na Hip Hop Festiwal 26 czerwca
 • Żabson współpracuje z wieloma czołowymi polskimi artystami. Nagrywał utwory m.in. z Quebonafide, Young Igim, Young Leosią, Paluchem, Białasem, Kizo, Young Slashem czy Kastą.
 • Żabson jest w związku z popularną influencerką modową Lilą Janowską. Choć para spotyka się od lat, to dopiero niedawno artysta przyznał się do tego publicznie.
 • Żabson urodził się i wychował w Opocznie, czyli niewielkim miasteczku położonym w województwie łódzkim.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Żabson
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/