Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka

Jacuś

JacuśOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jacuś, czyli tak naprawdę Jacek Pala, jest rybnickim raperem, pianistą, producentem, reżyserem oraz montażystą teledysków, który w bardzo krótkim czasie stał się popularny i rozpoznawalny na krajową skalę. Znany jest przede wszystkim z rozrywkowych utworów. Nie jest to jednak jedyny typ muzyki, którym się zajmuje. Na co dzień chodzi do szkoły muzycznej w Rybniku, gdzie już niedługo ukończy drugi stopień w zakresie klasycznej muzyki na fortepianie.

 

Od innych artystów odróżnia się wszechstronnością oraz niezależnością. Nie jest to na pewno powszechnie znany fakt, niemniej jednak wszelkie opublikowane jak dotąd piosenki napisane zostały, wyprodukowane, zmiksowane i nagrane w pełni samodzielnie przez Jacusia. W promocji własnej osoby nie wspomaga go żadna z wytwórni, a dzięki zgromadzonym wokół siebie fanom jest błyskotliwy i ma oryginalny styl. Biografia tego artysty będzie na pewno podlegać jeszcze licznym zmianom, gdyż Jacuś jest bardzo młody, a jego pomysły nie mają końca.

Inspiracje do tworzenia muzyki 

Jacuś dorastał przy utworach Davida Guetty i Daft Punk. Starszy brat ciągle puszczał mu ich przeboje, zatem możliwe jest, iż jego styl ugruntował się dzięki ich rytmom. Równocześnie słuchał również Grubsona czy Buki. Niewiele osób należących do jego pokolenia ma jeszcze w pamięci takie czasy. Jacuś nie chce być utożsamiany ze stricte hip-hopem czy też muzyką klubową. Robi to, co uważa za słuszne w danej chwili dla jego twórczości. Sam nie wie jeszcze dokładnie, w jakim kierunku będzie się w przyszłości rozwijał. Pierwsze jego utwory krążą już po sieci, a co będzie z resztą, to się okaże. Jest to artysta zupełnie inny, aniżeli reszta wykonawców, niemniej jednak wszystko to przychodzi u niego w dużej mierze podświadomie. Kwestia wiedzy produkcyjnej oraz muzycznej, jak i samorozwoju, bo to jest dla niego najbardziej istotne.

Album "Gucci Trip"

Album "Gucci Trip" to niejako The Best Of Jacuś. Znalazły się na nim "Rakieta" oraz "Rodeo", od których nie sposób się temu artyście odciąć. To pokazanie różnorodności, Jacuś nie miał zamiaru zamykać się w żadnej, konkretnej szufladce. Jeśli chociażby jeden z utworów znajdujących się na tym albumie przypadnie nam do gustu, powinniśmy śledzić przyszłą twórczość Jacusia. Do żadnego ze swoich utworów nie zastosował stylu muzycznego, którym nie chciałby zajmować się w przyszłości.

 

Od dziecka Jacuś uczony był zachowania pokory do muzyki, niemniej jest on typem buntownika. Może i uczęszcza do muzycznej szkoły, gra Bacha, ale zawsze chciał robić coś innego. Możliwe jest wyjście od klasycznej muzyki do tworzenia stricte rozrywkowych rzeczy. Jacuś jest znakomitym tego przykładem. Inna rzecz, iż wielu ludzi myli muzykę imprezową z czymś powstałym po łebkach, dla zabawy. A to wymaga sporej dawki pracy. Zakładając, iż nie bierze się podkładów pochodzących z hitów zagranicznych, podkładając pod to wyłącznie refren choćby o piciu wódki.

Przez rok, odkąd Jacuś rozpoczął wypuszczanie pierwszych utworów do internetu, najbardziej zaskakująca była jego zmienność. To, ile opanował w tymże czasie produkcyjnych chwytów. Słucha nieraz własnych piosenek i uważa, iż lepiej nie wszystko włączać. Zresztą "Gucci Trip" jest także albumem, który podlegał wielokrotnym zmianom. Jacuś ciągle uczy się czegoś zupełnie nowego. Dojrzewa on pod względem muzycznym.

Jacuś - porównania z innymi artystami

Jacuś porównywany jest nierzadko do Schaftera. Mieszka on niedaleko niego, jakieś parę kilometrów w prostej linii. On wybił się znacznie szybciej. Ma dość podobne do Jacusia gusta, potrafi utożsamiać się z jego rzeczami, niemniej ma raczej muzyki wspólnej dla jego pokolenia. Niby będzie to rap, ale wiadome jest, iż rap ma niejedną odsłonę.

 

Jacuś słucha wszystkiego, co mu się spodoba i nie zwraca uwagi na artystę czy też gatunek. Może dlatego spora część jego playlisty, oparta jest na popowych hitach z dawnych lat. Z drugiej, jednakże strony nie ma tak, iż ludzie słuchają wyłącznie rapu polskiego. Żeby móc się wybić, rap nie musi być tylko samym rapem.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jacuś: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Miszel, Malik Montana, OIO, Reto, Białas, White 2115, Janusz Walczuk, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, OKI, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Sobel, Bonson, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Oliwka Brazil, Margaret, Pezet, Gruby Mielzky, Żabson, The Game, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Avi x Louis Villain,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak brzmi pełne imię i nazwisko Jacusia?
Pełne imię i nazwisko Jacusia, to Jacek Pala.
Kim jest Jacuś?
Jacuś jest pianistą, raperem, montażystą oraz reżyserem teledysków.
Jakim rodzajem muzyki zajmuje się Jacuś?
Jacuś zajmuje się głównie muzyką rozrywkową.
Kto był inspiracją do tworzenia muzyki dla Jacusia?
Jacuś czerpał inspirację do tworzenia muzyki z utworów Davida Guetty oraz Daft Punka.
W jakiej wytwórni nagrywa swoje utwory Jacuś?
Jacuś nie korzysta z pomocy żadnej wytwórni, bowiem nagrywa swoje utwory zupełnie samodzielnie.

Fani lubią też

Zobacz też