Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Organek

Sprawdź wydarzenia
OrganekSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
30.11.1976
miejsce urodzenia:
Suwałki
dyscyplina:
Muzyk (rock, funk, R&B, soul), wokalista, kompozytor i autor tekstów
social media:

Opis

Zobacz wywiad z Tomaszem Organkiem

 

Tomaszu Organek bio

Tomasz Organek (ur. w 1976 roku w Suwałkach) to wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów.

Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował również na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Tomasz Organek dał się poznać szerszej publiczności grając w toruńskim zespole SOFA. Po kilku latach i trzech studyjnych albumach, muzyk zdecydował się rozpocząć solową karierę, zakładając w 2013 roku własny zespół - „Organek”.

Pierwsza płyta

Debiutancka płyta Organka „Głupi” (2014) osiągnął status platynowej płyty oraz otrzymał nominację do Fryderyka 2015 za Najlepszy Album Rock. Artysta jest również laureatem takich prestiżowych nagród jak Nagroda Muzyczna Programu 3 Polskiego Radia, Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego czy Nagroda Offensywy Trójki - Szczoty 2015.

Koncerty Organka

Obecnie koncerty Organka na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. „Czarna Madonna”, wydanego w 2017 roku. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Organek po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów Organka  przyciąga liczną publiczność. Organek jest również związany z trasą koncertową Męskie Granie, na której kilkukrotnie występował, a także pełnił funkcję dyrektora muzycznego.

 

Wydarzenia

Tomasz Organek:  Takiego doświadczenia nie da się wymazać z pamięci 

17.07.2024

WywiadRock

Tomasz Organek:  Takiego doświadczenia nie da się wymazać z pamięci 

FAQ

Kiedy urodził się Tomasz Organek?
Tomasz Organek, urodzony 30 listopada 1976 roku w Suwałkach, jest polskim muzykiem, kompozytorem, piosenkarzem oraz autorem tekstów.
Jaką muzykę tworzy Tomasz Organek?
Tomasz Organek tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak: hip-hop, soul, funk oraz rock alternatywny.
Czy Tomasz Organek występuje w zespołach?
Tomasz Organek jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym występował wraz z Kasią Kurzawską oraz MC S.T.U.B. Jest również założycielem zespołu Organek, który swoją działalność rozpoczął w 2013 roku.
Na jakich festiwalach występował Tomasz Organek z zespołem?
Tomasz Organek z zespołem występował na takich festiwalach jak Męskie Granie czy Orange Warsaw Festival w 2014 roku.
Jakie nagrody za swoją działalność uzyskał Tomasz Organek?
W październiku 2014 roku Tomasz Organek został uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W grudniu tego samego roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W czerwcu 2018 roku odebrał nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w kategorii "najlepszy tekst".

Fani lubią też

Zobacz też