Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz

Sonia BohosiewiczSzczegółyOpisWydarzeniaSonia Bohosiewicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
09.12.1975
miejsce urodzenia:
Cieszyn
dyscyplina:
aktorka, artystka kabaretowa, piosenkarka
social media:

Opis

Sonia Bohosiewicz urodziła się 9 lipca 1975 roku w Cieszynie. Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w niewielkiej miejscowości, położonej na południu Polski – Żorach, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej oraz liceum o profilu matematycznym. W ostatniej klasie szkoły ogólnokształcącej artystka wzięła udział w warsztatach teatralnych art.-play.

Sonia Bohosiewicz i rozwój kariery

Po szkole ogólnej aktorka zdecydowała się na dalszą edukację teatralną w Państwową Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a następnie związała się z Teatrem Starym w Krakowie.

 

Sonia Bohosiewicz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie i związała się z Teatrem Starym w Krakowie. W 2005 r. dostała również angaż w słynnym Teatrze Słowackiego w Krakowie. Związana z artystyczną krakowską grupą Rafała Kmity.  Aktorka udziela się też w dubbingu: podłożyła głos, m.in. pod kotkę Marlenę w animacji Piorun oraz pod Glorię w drugiej części filmu Happy Feet: Tupot małych stóp.

 

Wszechstronne zdolności, luz i nieunikanie ważnych tematów to cechy, za które fani pokochali Sonię Bohosiewicz. Bilety na takie wydarzenia jak spektakl muzyczny Projekt Grechuta akustycznie, czy filmy na wielkim ekranie – Rezerwat, Wojna żeńsko-męska, Wojna polsko-ruska czy Kac Wawa, były okazją do spotkania z aktorką.

 

Koncerty filmy i spektakle to nie wszystko, aktorka występuje również w reklamie i telewizji. Promowała m.in. ofertę T-Mobile z Internetem światłowodowym i serwisami VoD oraz została ambasadorką marketingową sieci sklepów Aldi. Artystka wystąpiła również w wielu, uwielbianych przez widzów, serialach, wśród których warto wymienić Czas Honoru czy 39 i pół.

 

Aktorka miała również swój udział w kampaniach dla producentów żywności m.in. zajmowała się promocją margaryny Optima DHA. Swoje zamiłowania do kulinariów aktorka przekuła na książkę kucharską – Leniwa Żona, w której umieściła zbiór przepisów na szybkie, proste i sprawdzone potrawy, m.in. pankejki, oponki serowe wg przepisu mamy, czy receptury przesłane przez fanki.

 

Sonia Bohosiewicz angażuje się również w inicjatywy społeczne. W 2021 roku wzięła udział m.in. w kampanii Wolna Szkoła, która sprzeciwia się planowanym zmianom w prawie oświatowym czy w akcji Polska Na Niebiesko, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 

Aktorka wypuściła także serię filmików na swoim kanale na YouTube, które są nagraniami rozmów inspirowanych życiem Marylin Monroe. Wśród zaproszonych gości warto wymienić m.in. Tomasza Kota, Joannę Koroniewską czy Agnieszkę Hekiert. Artyści nie stroną od trudnych tematów, rozmawiają m.in. o wizerunku, pieniądzach, samoakceptacji czy hejcie.

Wydarzenia

Sonia Bohosiewicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sonia Bohosiewicz?

Miejscowości, w których Sonia Bohosiewicz wystąpi w najbliższym czasie: Wadowice, Warszawa.

W jakich wydarzeniach wzięła udział Sonia Bohosiewicz?
W jakich przedsięwzięciach wzięła udział Sonia Bohosiewicz? Bilety na koncert 10 sekretów Marylin Monroe z repertuarem Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald i Franka Sinatry czy osadzony w czasach PRL-u spektakl muzyczny Domówka, cieszyły się ogromną popularnością wśród publiczności.
Kiedy zaczęła się kariera Soni Bohosiewicz?
Sonia Bohosiewicz w 1994 roku pierwszy raz wystąpiła na wielkim ekranie w głośnym filmie „Spis cudzołożnic” Jerzego Stuhra. W 1996 roku miała swój debiut teatralny, a już dwa lata później otrzymała pierwszą nagrodę aktorską za rolę w spektaklu "Samobójca" Erdmana na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2005 r. dostała angaż w Teatrze Słowackiego w Krakowie.

Fani lubią też

Zobacz też