Kabe

Kabe

Kabe, a właściwie Bartosz Krupka to młody obiecujący artysta, który swoją karierę rozpoczął w 2018 roku. Od tego czasu można usłyszeć go nie tylko na solowych numerach z jego najnowszych płyt, ale również u innych twórców takich jak Kizo. 

Początki kariery Kabe

Choć prawdziwe imię i nazwisko tego artysty jest bardzo rzadko podawane w sieci oraz w ogólnodostępnych mediach, Kabe to raper, którego niemal nikomu nie trzeba przedstawiać. Początki jego profesjonalnej kariery datuje się na 2018 rok, jednak swoje pierwsze kroki w przemyśle muzycznym stawiał znacznie wcześniej. Największą popularność bez wątpienia zawdzięcza swojemu singlowi "Albinos", który w środowisku branży muzycznej okazał się prawdziwym hitem. "Albinos" ujrzał światło dzienne już w 2019 roku, czyli zaledwie rok po pojawieniu się Kabe na polskiej scenie. Choć na swój sukces nie musiał długo czekać, Kabe nie spoczął na laurach i postanowił wykorzystać popularność, by jeszcze więcej tworzyć. Niecały rok później, a dokładnie 17 stycznia 2020 roku Kabe wydał Ep-ke pod tym samym tytułem, co jego wcześniejszy singiel.

 

To, co warto wiedzieć, o karierze muzycznej Kabe, to fakt, że początkowo był on związany ze znaną wytwórnią muzyczną Stoprocent, jednak 21 stycznia 2020 roku, pojawił się jego kolejny singiel pod tytułem "Que Pasa" wydany we współpracy z Que Quality.

 

Mimo że Kabe jest bardzo młodym artystą, jego utwory były i nadal są prawdziwym powiewem świeżości w polskim rapie. Wszystko za sprawą jego ciekawego oraz innowacyjnego podejścia do zmieszania ze sobą dwóch języków. Choć początkowo może wydawać się, że polscy słuchacze nie będą zachwyceni tym pomysłem, odbiór jego twórczości szybko zweryfikował te błędne założenia.

Muzyczne współprace Kabe

Tak jak wspomnieliśmy, Kabe starał się jak najlepiej wykorzystać sławę, którą zapewnił mu jego pierwszy singiel "Albinos". Zaledwie parę miesięcy po jego premierze Kabe nawiązał współpracę z Patrykiem Vegą, który zaproponował mu nagranie soundtracku do trailera jego filmu "Kobiety mafii 2". Kabe podjął się wyzwania i wraz z kolegą po fachu, Sobotą, nagrali soundtrack, który podobnie jak jego poprzednie utwory okazał się świetną decyzją.

 

Na kolejną współpracę Kabe nie musiał długo czekać, ponieważ przyszła do niego już w 2019 roku, kiedy to wraz z wcześniej wspomnianym raperem Kizo nagrali piosenkę "Skiety Klapki Remix". Jest to typowo wakacyjny utwór o zabarwieniu humorystycznym, który na popularnej platformie muzycznej Spotify, uzyskał ponad 25 mln wyświetleń.

 

29 września 2021 roku Kabe nawiązał współpracę z belgijskim raperem Danzelem. Duet ten nagrał singiel pod tytułem "Cały hajs".

Albumy Kabe

Do tej pory Kabe wydał jeden, pełen album pod tytułem "Mowgli". Na albumie wydanym 20 listopada 2020, znaleźć można utwory takie jak "Mowgli", "Wczoraj", "Fefe", "Nike Air Max", "Ghetto Life", "Euro", "2.0" i "Nad Ranem". 

Najpopularniejsze numery Kabe

Kabe to artysta, który posiada niezwykłe wyczucie publiki. Niemal wszystkie jego utwory cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród fanów, jak i specjalistów. Jako jedną z najpopularniejszych piosenek wydanych przez Kabe można określić jego singiel "Albinos". Oprócz wyżej wymienionego singla, do listy piosenek Kabe wartych poznania należy dodać również "Uliczny styl" oraz "Skiety&Klapki".

Życie prywatne

Kabe urodził się 17 czerwca 2000 w Olsztynie. Jest polskim raperem oraz członkiem kolektywu GCBW. Niemal całe swoje dzieciństwo spędził we Francji, gdzie poznał nie tylko język francuski, który pomógł mu rozkręcić swoją karierę, ale również kulturę i obyczaje tego kraju. Dzięki doskonałej znajomości języka francuskiego Kabe w swoich utworach posługuje się dwoma językami, co stało się jego znakiem rozpoznawalnym. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, jednak w internecie rzadko pojawiają się informacje z jego życia prywatnego. Artysta niechętnie dzieli się swoimi prywatnymi sprawami, jednak wszystkie informacje, którymi chce się podzielić ze swoimi fanami umieszcza na swoim profilu na Instagramie. Jego profil na tym portalu śledzi ponad 50 tysięcy użytkowników.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kabe: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Miszel, Malik Montana, OIO, Reto, Białas, White 2115, Janusz Walczuk, Sarius, Kaz Bałagane, Przyłu, OKI, Taco Hemingway, O.S.T.R., Diho, Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Gedz, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Sobel, Bonson, Wac Toja, Paluch, Kartky, Olszakumpel, Oliwka Brazil, Margaret, Pokahontaz, Pezet, Gruby Mielzky, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Avi x Louis Villain,

 

Kabe - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Kabe wystąpi w: Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Zgorzelcu
  • Kabe, a właściwie Bartosz Krupka urodził się 17 czerwca 2000, co oznacza, że w 2022 roku obchodzi 22 urodziny.
  • Kabe urodził się w Olsztynie, ale swoje dzieciństwo spędził we Francji.
  • Kabe bierze udział we współpracy z raperami takimi jak Opiat, Kizo, Kaz Bałagane oraz Sobota.
  • Obecnie Kabe wydaje utwory we współpracy z wytwórnią Que Quality.
  • Kabe swój pierwszy singiel pod tytułem "Albinos'' nagrał w 2019 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzała cała Ep-ka nosząca ten sam tytuł.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kabe
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Kabe BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Rzeszów
03.12
sobota, 18:00
Klub Pod Palmą
sprawdzanie dostępności
od 69 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
09.12
piątek, 19:00
Klub Proxima
sprawdzanie dostępności
od 69 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
11.02.2023
sobota, 18:00
Hala Orbita
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zielona Góra
25.02.2023
sobota, 18:00
Hala CRS Zielona Góra
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zgorzelec
18.03.2023
sobota, 18:00
PGE Turów Arena
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Przytkowice
02.12
sprawdzanie dostępności
od 15 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/