Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Molesta Ewenement

Molesta Ewenement

Molesta EwenementOpisWydarzeniaMolesta Ewenement - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Molesta Ewenement to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup hip-hopowych, którą założono już w 1995 roku w Warszawie. Od tej pory zyskała wielki szacunek ze strony polskiego środowiska hip-hopowego oraz słuchaczy. Każdy album Molesty Ewenement był niesamowitym wydarzeniem i długo wyczekiwanym przedsięwzięciem.

W składzie grupy znaleźli się m.in.: Piotr "Vienio" Więcławski, Paweł "Włodi" Włodkowski, Tomasz "Pelson" Szczepanek, Robert "Wilku" Darkowski, Michał "DJ.B" Olszański oraz Marek "Kaczy" Andrasik. Jedni artyści spędzili w grupie zdecydowanie więcej czasu, a inni trochę mniej, ale trzeba przyznać, że o tym zespole w polskim środowisku hip-hopowym słyszał chyba każdy.

Molesta Ewenement - początki, krótka historia

Pod koniec XX wieku hip-hop nie był jednak aż tak popularną odmianą muzyki, dlatego też na rynku nie było tak wielu raperów oraz grup/zespołów, jak ma to miejsce w dzisiejszych czasach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak rok 1998, kiedy to Molesta Ewenement wypuściła swój pierwszy album studyjny o nazwie "Skandal". Spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy i do teraz jest uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych albumów hip-hopowych w historii polskiego rapu. 

Molesta Ewenement - albumy studyjne i koncertowe, wyróżnienia

"Skandal" był zaledwie początkiem wspaniałej kariery raperów, którzy należeli do grupy Molesta Ewenement. Potem było już tylko lepiej, ponieważ pojawiały się kolejne albumy studyjne, chociaż w trakcie ich powstawania nie brakowało również różnych zawirowań. Molesta wypuściła jeszcze takie albumy, jak:

 • "Ewenement",
 • "Taka płyta...",
 • "Nigdy nie mów nigdy",
 • "Molesta i kumple".

Jeśli chodzi o albumy koncertowe warto wspomnieć o "Live! in Fonobar" oraz "Live in Warsaw 2012". Raperzy w trakcie tworzenia kolejnych albumów i utworów bardzo utożsamiali się z Warszawą oraz chętnie dzielili się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w kwestii bieżących spraw. Zaowocowało to kilkoma spektakularnymi wyróżnieniami, spośród których wypadałoby wspomnieć przede wszystkim o: dwukrotnej nominacji do Fryderyka (1999 i 2001 - za albumy "Ewenement" i "Taka płyta..." w kategorii album roku - rap&hip-hop), nominacji do Asów Empiku (2007, za album "Nigdy nie mów nigdy") oraz nagrodzie w Plebiscycie Wudoo i Hip-Hop.pl za polski singiel roku "Powrót" w 2006 roku.

Molesta Ewenement - najpopularniejsze single

Było już sporo o albumach studyjnych i koncertowych oraz o wyróżnieniach i nagrodach, więc najwyższa pora zabrać się za najpopularniejsze single Molesty Ewenement, a tych jest naprawdę sporo. W tej grupie muszą się znaleźć m.in. takie kawałki, jak:

 • "Armagedon",
 • "Wiedziałem, że tak będzie",
 • "Dla dzieciaków",
 • "Będzie dobrze, dzieciak",
 • "Muzyka miasta",
 • "Nie wiem jak ty",
 • "Grzeczne dzieci",
 • "Powrót",
 • "Kto jest kto",
 • "Tak miało być",
 • "Teraz".

Niektóre kawałki doczekały się teledysków i można je oczywiście obejrzeć na najpopularniejszych platformach muzycznych/społecznościowych, zapoznając się przy tym z bogatą twórczością Molesty Ewenement. Nie da się ukryć, że grupa w krótkim czasie zyskała ogólnopolską sławę i kształtowała charaktery wielu polskich słuchaczy, tworząc muzykę z przesłaniem.

Molesta Ewenement - współpraca i powiązani artyści

Molesta Ewenement to grupa z wieloletnim doświadczeniem w branży muzycznej, więc nic dziwnego, że przez lata ich hip-hopowej działalności współpracowało z nią tak wielu różnych artystów i zespołów. Wśród nich znajdują się m.in.: Eldo, Jamal, Fu, Sokół, Chada, O.S.T.R., Grizzlee czy też Hemp Gru.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
URSYNALIA 2023

URSYNALIA 2023

02-03.06.2023

Warszawa

Lech Polish Hip-Hop Festival

Lech Polish Hip-Hop Festival

06.07.2023

Płock

Sun Festival 2023

Sun Festival 2023

28-30.07.2023

Kołobrzeg

Molesta Ewenement - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Molesta Ewenement?

Miejscowości, w których Molesta Ewenement wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Płock, Kołobrzeg.

Kiedy i w jakim mieście powstała grupa Molesta Ewenement?
Grupa hip-hopowa Molesta Ewenement powstała w 1995 roku na terenie Warszawy.
Kto wchodził/wchodzi w skład zespołu Molesta Ewenement?
W grupie Molesta Ewenement działali/działają Piotr "Vienio" Więcławski, Paweł "Włodi" Włodkowski, Tomasz "Pelson" Szczepanek, Robert "Wilku" Darkowski, Michał "DJ.B" Olszański oraz Marek "Kaczy" Andrasik.
Z jakimi artystami/zespołami współpracowała/współpracuje grupa Molesta Ewenement?
Molesta Ewenement współpracowała/współpracuje z takimi artystami i zespołami, jak: Eldo, Jamal, Fu, Sokół, Chada, O.S.T.R., Grizzlee czy też Hemp Gru.
Jakie albumy studyjne i koncertowe ma na swoim koncie Molesta Ewenement?
Molesta Ewenement ma na swoim koncie następujące albumy studyjne i koncertowe: "Skandal", "Ewenement", "Taka płyta...", "Nigdy nie mów nigdy", "Molesta i kumple", "Live! in Fonobar" oraz "Live in Warsaw 2012".
Jakie są najpopularniejsze single grupy Molesta Ewenement?
Najpopularniejsze single grupy Molesta Ewenement to m.in.: "Armagedon", "Wiedziałem, że tak będzie", "Dla dzieciaków", "Będzie dobrze, dzieciak", "Muzyka miasta", "Nie wiem jak ty", "Grzeczne dzieci", "Powrót", "Kto jest kto", "Tak miało być" czy też "Teraz".

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn