Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Molesta Ewenement

Molesta Ewenement

Molesta EwenementOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Molesta Ewenement to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup hip-hopowych, którą założono już w 1995 roku w Warszawie. Od tej pory zyskała wielki szacunek ze strony polskiego środowiska hip-hopowego oraz słuchaczy. Każdy album Molesty Ewenement był niesamowitym wydarzeniem i długo wyczekiwanym przedsięwzięciem.

W składzie grupy znaleźli się m.in.: Piotr "Vienio" Więcławski, Paweł "Włodi" Włodkowski, Tomasz "Pelson" Szczepanek, Robert "Wilku" Darkowski, Michał "DJ.B" Olszański oraz Marek "Kaczy" Andrasik. Jedni artyści spędzili w grupie zdecydowanie więcej czasu, a inni trochę mniej, ale trzeba przyznać, że o tym zespole w polskim środowisku hip-hopowym słyszał chyba każdy.

Molesta Ewenement - początki, krótka historia

Pod koniec XX wieku hip-hop nie był jednak aż tak popularną odmianą muzyki, dlatego też na rynku nie było tak wielu raperów oraz grup/zespołów, jak ma to miejsce w dzisiejszych czasach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak rok 1998, kiedy to Molesta Ewenement wypuściła swój pierwszy album studyjny o nazwie "Skandal". Spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy i do teraz jest uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych albumów hip-hopowych w historii polskiego rapu. 

Molesta Ewenement - albumy studyjne i koncertowe, wyróżnienia

"Skandal" był zaledwie początkiem wspaniałej kariery raperów, którzy należeli do grupy Molesta Ewenement. Potem było już tylko lepiej, ponieważ pojawiały się kolejne albumy studyjne, chociaż w trakcie ich powstawania nie brakowało również różnych zawirowań. Molesta wypuściła jeszcze takie albumy, jak:

 • "Ewenement",
 • "Taka płyta...",
 • "Nigdy nie mów nigdy",
 • "Molesta i kumple".

Jeśli chodzi o albumy koncertowe warto wspomnieć o "Live! in Fonobar" oraz "Live in Warsaw 2012". Raperzy w trakcie tworzenia kolejnych albumów i utworów bardzo utożsamiali się z Warszawą oraz chętnie dzielili się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w kwestii bieżących spraw. Zaowocowało to kilkoma spektakularnymi wyróżnieniami, spośród których wypadałoby wspomnieć przede wszystkim o: dwukrotnej nominacji do Fryderyka (1999 i 2001 - za albumy "Ewenement" i "Taka płyta..." w kategorii album roku - rap&hip-hop), nominacji do Asów Empiku (2007, za album "Nigdy nie mów nigdy") oraz nagrodzie w Plebiscycie Wudoo i Hip-Hop.pl za polski singiel roku "Powrót" w 2006 roku.

Molesta Ewenement - najpopularniejsze single

Było już sporo o albumach studyjnych i koncertowych oraz o wyróżnieniach i nagrodach, więc najwyższa pora zabrać się za najpopularniejsze single Molesty Ewenement, a tych jest naprawdę sporo. W tej grupie muszą się znaleźć m.in. takie kawałki, jak:

 • "Armagedon",
 • "Wiedziałem, że tak będzie",
 • "Dla dzieciaków",
 • "Będzie dobrze, dzieciak",
 • "Muzyka miasta",
 • "Nie wiem jak ty",
 • "Grzeczne dzieci",
 • "Powrót",
 • "Kto jest kto",
 • "Tak miało być",
 • "Teraz".

Niektóre kawałki doczekały się teledysków i można je oczywiście obejrzeć na najpopularniejszych platformach muzycznych/społecznościowych, zapoznając się przy tym z bogatą twórczością Molesty Ewenement. Nie da się ukryć, że grupa w krótkim czasie zyskała ogólnopolską sławę i kształtowała charaktery wielu polskich słuchaczy, tworząc muzykę z przesłaniem.

Molesta Ewenement - współpraca i powiązani artyści

Molesta Ewenement to grupa z wieloletnim doświadczeniem w branży muzycznej, więc nic dziwnego, że przez lata ich hip-hopowej działalności współpracowało z nią tak wielu różnych artystów i zespołów. Wśród nich znajdują się m.in.: Eldo, Jamal, Fu, Sokół, Chada, O.S.T.R., Grizzlee czy też Hemp Gru.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i w jakim mieście powstała grupa Molesta Ewenement?
Grupa hip-hopowa Molesta Ewenement powstała w 1995 roku na terenie Warszawy.
Kto wchodził/wchodzi w skład zespołu Molesta Ewenement?
W grupie Molesta Ewenement działali/działają Piotr "Vienio" Więcławski, Paweł "Włodi" Włodkowski, Tomasz "Pelson" Szczepanek, Robert "Wilku" Darkowski, Michał "DJ.B" Olszański oraz Marek "Kaczy" Andrasik.
Z jakimi artystami/zespołami współpracowała/współpracuje grupa Molesta Ewenement?
Molesta Ewenement współpracowała/współpracuje z takimi artystami i zespołami, jak: Eldo, Jamal, Fu, Sokół, Chada, O.S.T.R., Grizzlee czy też Hemp Gru.
Jakie albumy studyjne i koncertowe ma na swoim koncie Molesta Ewenement?
Molesta Ewenement ma na swoim koncie następujące albumy studyjne i koncertowe: "Skandal", "Ewenement", "Taka płyta...", "Nigdy nie mów nigdy", "Molesta i kumple", "Live! in Fonobar" oraz "Live in Warsaw 2012".
Jakie są najpopularniejsze single grupy Molesta Ewenement?
Najpopularniejsze single grupy Molesta Ewenement to m.in.: "Armagedon", "Wiedziałem, że tak będzie", "Dla dzieciaków", "Będzie dobrze, dzieciak", "Muzyka miasta", "Nie wiem jak ty", "Grzeczne dzieci", "Powrót", "Kto jest kto", "Tak miało być" czy też "Teraz".

Fani lubią też

Zobacz też