Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Dwa Sławy

Dwa Sławy

Dwa SławyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dwa Sławy to zespół hiphopowy pochodzący z Łodzi. Został założony w 2006 roku. W jego skład wchodzą dwie osoby: Jarosław Steciuk - "Astek" i Radosław Średziński - "Rado Radosny". Już rok po założeniu grupa wydała pierwszą płytę. Z wydawaniem kolejnych albumów zyskiwała coraz większą popularność. Pierwsze wydane płyty były nielegalami. Grupa posiadała spory potencjał i została zauważona przez wytwórnię Embryo Nagrania. Za ich sprawą pojawił się kolejny krążek. Muzycy mają za sobą wiele lat tworzenia świetnej muzyki, czym zdobyli sobie spore grono fanów. 

Pierwsze wydane płyty

Pierwsze płyty były wydane jako nielegale duetu. 

  • "Dla sławy" - wydana w 2007 roku. Astek samodzielnie dokonał produkcji płyty. 
  • "Nieśmiertelna nawijka Dwusławowa" - wydana 16 grudnia 2010 roku. Krążek zyskał swą popularność poprzez zapożyczenie od francuskiego rapera i muzyka 20Syla z zespołu Hocus Pocus. O tym fakcie muzyk dowiedział się dopiero po kilku latach. Astek osobiście mu o tym powiedział. Gościnne partie zagrali Cherchen, Jan Wyga oraz Gres.
  • "Muzyka kozacka" - wydana 7 kwietnia 2011 roku. Był to ostatni nielegal wyprodukowany w całości przez Astka. Na płycie gościli Turi, Cira i Skorup. Ten krążek okazał się być najlepszym. Sprzedał się w nakładzie 500 sztuk.

Powiązania z innymi artystami

W 2011 roku Dwa Sławy wystąpili na festiwalu Hip Hop Arena. Natomiast pod koniec roku gościł na płycie PHFNG pt. "Nie wiem co mnie tak porobiło chłopaku". Grupa współpracowała także z Proceentem oraz Syropem nad płytą Aloha 40%, na której znalazł się kawałek "O głupocie". Gościli na albumie Jana Wygi w utworze "Malkontent, choleryk i łgarz". Miało to miejsce w 2012 roku. W połowie następnego roku duet gościł w albumie z formacji Polskie Karate. Wystąpili oni w promowanej piosence pt. "W trzy dupy". W 2014 roku formacja dała szereg koncertów w Polsce. Można tutaj wymienić festiwal Balony nad Krosnem, Hip Hop na Żywca oraz Południowy Rytm. Artyści gościli również na kompilacji Rap najlepszej marki vol.2 w 2016 roku. Na płycie znalazło się 15 premierowych utworów. Inni artyści mający swój udział w tworzeniu to miedzy innymi Tomson, Nizioł, Bezczel, Grizzlee czy Rover. Wydawnictwo wzbiło się na 8 miejsce polskiej listy przebojów. Natomiast 10 sierpnia 2016 roku płyta ta zyskała status złotej. Astek i Rado Radosny gościli także na albumie The Returners "Nowa stara szkoła" oraz albumie bydgoskiego producenta Pawbeatsa.

Dwa Sławy - oficjalne albumy

  • "Nie wiem, nie orientuję się" - wydany 10 listopada 2012. Wydawcą była wytwórnia Embryo Nagrania. Natomiast materiał został w całości zmasterowany i zmiksowany przez Marka Dulewicza, polskiego muzyka i kompozytora. Był on jednocześnie właścicielem studia. Na płycie wystąpili również skrzypek Maciej Strzelczyk i raper Jan Wyga. Tytuły utworów znajdujące się na płycie: "Przyjaciele", "Czujesz?", "Suń się", "Wysoka kultura jazdy".
  • "Ludzie sztosy" - wydany w 2015 roku i wyprodukowany ponownie przez Marka Dulewicza z udziałem Astka. Gościnnie na płycie wystąpili miedzy innymi Kasia Grzesiek, JNR czy też Quebonafide. Album zajął 7 miejsce na liście najbardziej popularnych płyt w Polsce. Utwory znajdujące się na albumie to np. "Przyjaciele dwa", "Ciężki Zawód", "Człowiek sztos" lub "Bą Bą Bą".
  • "Dandys Flow" - wydany 2017 roku pod wydawnictwem Embryo Nagrania. Piosenki, które znalazły się na płycie, to między innymi "A może by tak", "Zabierz mnie gdzieś" czy też "Bo nie odmienisz". Album ten zadebiutował na pierwszym miejscu polskiej listy przebojów. 
  • "Coś przerywa" - wydany 23 marca 2018 roku przez wytwórnię My Music. Utwory znajdujące się na płycie to między innymi "Halo?", "Zdejm Czapkę", "Gdyby miało nie być wczoraj", "Chwast".
  • "Pokolenie X2" - wydany 24 stycznia 2020 roku z pomocą wytwórni Step Dystrybucja. Utwory znajdujące się na albumie: "Co ludzie powiedzą", "Twister", "Ostatni puzzel", "Parasolki", W tłumie".
  • "Z Archiwum X2" - wydany w 2022 roku. Album został w całości wyprodukowany przez The Returners. Gościnnie na płycie wystąpili JWP, Bisz, Bonson, Undadasea, Łona oraz Gruby Mielzky. Utwory na płycie to: "Lecimy z Tym", "Nie Znasz Wad", "Wstępnie Nie", "Śnieg", "Na Mnie Się Patrzyła".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Dwa Sławy?
Najnowsza płyta zespołu Dwa Sławy nosi tytuł "Z Archiwum X2".Jest swego rodzaju przypomnieniem najlepszych nagrań.
Ile lat grupa jest obecna na scenie?
Duet Dwa Sztosy mają za sobą 15 lat n hiphopowej scenie.
Z jaką formacją był wcześniej związany Rado Radosny?
Rado Radosny był wcześniej związany z formacją Uśpione Miasto.
W jakim zespole wcześniej grał Astek?
Astek był wcześniej członkiem zespołu UstinsTrumentaliX.
Jak duża była sprzedaż drugiego nielegalu Nieśmiertelna nawijka Dwusławowa?
Sprzedaż drugiego nielegala wynosiła 200 sztuk.

Fani lubią też

Zobacz też