Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

VTSS

VTSS OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Sam skrót z pewnością jest dla wielu osób tajemniczy, ale pod nim ukrywa się kobieta. Nazywa się Martyna Maja i pochodzi z Warszawy. Już sam fakt tego, że jest kobietą, która w dodatku gra muzykę elektroniczną jest czymś, co wyróżnią ją z grona muzyków. Przyzwyczailiśmy się do tego, że DJ-e są raczej mężczyznami i kobiety stanowią niewielki procent w tej branży, aczkolwiek zdarzają się przypadki takie jak NERVO. To przedstawicielka polskiej muzyki undergroundowej, która jest w tym przypadku połączeniem techno, rave, acidu oraz EBMu z odrobiną hardcore. 

 

Co ciekawe, jest to dziewczyna, która karierę zrobiła poza Polską, bo obecnie jest jedną z gwiazd muzycznego podziemia Berlina. Jak wspomniała w wywiadzie, przeprowadziła się już 6 razy podczas pobytu w stolicy Niemiec, co tylko pokazuje, że jest to ekspresyjna dziewczyna, która nie znosi nudy. Z pewnością jest wzorem dla wielu kobiet, które chciałaby pójść jej śladem, aczkolwiek jest to droga kręta, wyboista, a zapewne Martynie nie zabrakło szczęścia. Nie ma co ukrywać, że nie jest ona popularna na całej scenie muzyki elektronicznej.

Jakie są sukcesy i inspiracje muzyczne VTSS?

W Polsce być może wiele nie słyszy się o VTSS, ale jest to jedna z gwiazd, która lśni wielkim blaskiem na europejskich oraz światowych scenach muzyki klubowej. Możemy powiedzieć, że to jest ta sama półka, na której są takie persony jak EXIT, Katharsis, Atonal czy Berghain. Jeżeli chodzi o jej sukcesy, to przede wszystkim masa koncertów oraz EP-ek. Wystąpiła na Audio River, Off Festival. Ponadto wydała już kilka albumów, a cały czas mówimy o młodej kobiecie. 

VTSS ma swój kanał na YT, który subskrybuje ponad 5 tys. użytkowników. Przeglądając jednak jej występy na YouTube, trzeba zauważyć, że grała ona wiele streamów, które rzeczywiście mają ogromne powodzenie, bo niektóre z nich zbliżają się do miliona, co tylko pokazuje, że Martyna Maja jest osobą, która w świecie techno i rave'u już coś znaczy. W 2022 wydała swoją trzecią płytę "Projections", na której znalazło się 6 kawałków. Została ona dobrze przyjęta przez krytyków, więc sami jesteśmy ciekawi gdzie jest jej szczyt, jeżeli chodzi o nagrywanie. 

 

Ciekawostką jest to, że na co dzień jest adminką fan page'a "Nie słuchasz Gigi D'Agostino, nie idę z tobą do łóżka", a jej profil na Facebooku ma prawie 80 tys. obserwujących. To oznaka tego, że jest to DJ-ka, w której drzemie spory potencjał. Nie raz wypełniała klubowe parkiety, więc wydaje się, że przed nią jest świetlana przyszłość. Jej występ na Open'er Festiwal 2022 był niewiarygodnym show, które przyciągnie wielu fanów takiej muzyki, chociaż trzeba podkreślić, że w przeszłości grała już w naszym kraju. Były to takie wydarzenia jak: Unsound Kraków 2021 czy For Your Entertainment w Warszawie tego samego roku.

Jaką osobą jest VTSS na co dzień?

Ostatnią rzeczą, którą można powiedzieć o VTSS jest to, że to nudna osoba. Jest jej wszędzie pełno i jak mówi o sobie, nie wyobraża sobie spędzać dużo czasu w jednym miejscu. Jako że jest to młoda osoba, to energia jest czymś, co od razu jest widoczne, chociaż sam rodzaj muzyki przez nią graną o tym świadczy. Wspomina, że nie lubi poważnego podejścia do muzyki elektronicznej, którą przecież tak kocha, bo będąc jeszcze mieszkanką Warszawy rzuciła studia prawnicze, by poświęcić się muzyce, co było szokiem dla jej rodziców. Nie musimy dodawać, że takie podejście się opłaciło, chociaż jesteśmy ciekawi jak rozwinie się jej kariera.

 

Mówiąc o tym, jaka jest Martyna Maja na co dzień, trzeba powiedzieć, że była kiedyś zafascynowana ruchem emo i słuchała zespołu Placebo. Nie jest to dziewczyna, która opływa w bogactwa, bo stara się żyć bardzo skromnie, a po koncertach zdarza jej się spać u znajomych. VTSS jest zdeklarowaną ateistką zapewniając, że w jej idealnym państwie nie byłoby żadnych podziałów ze względu na religię, płeć oraz ogromną promocją samochodów elekrycznych i samolotami na energię słoneczną. Jest zdecydowaną przeciwniczką mięsa, natomiast uwielbia dobre maniery.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi VTSS: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki rodzaj muzyki gra Martyna Maja?
Jest to bardzo energetyczne granie. To połączenie techno, rave'u, ale nie brakuje też rytmów z harcore.
Czym się zajmowała VTSS zanim rozpoczęła karierę muzyczną?
Martyna chciała zostać prawniczką, ale przerwała studia, by tworzyć muzykę.
Na jakich festiwalach VTSS miała okazję zagrać?
VTSS grała m.in. na Voltage Festival w Belgii, Unsound Kraków 2021, Exit Festiwal 2021, natomiast grała w wielu klubach na całym świecie.

Fani lubią też

Zobacz też