Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejspeedlandsun-festivalopener-festivalagnieszka-chylinska

Miszel

MiszelOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Miszel to polski raper, który przez wielu nazywany jest "prekursorem drillu" w Polsce. To określenie zdecydowanie nie jest przesadą, ponieważ artysta jako pierwszy wypuścił płytę z mrocznym, brutalnym hip-hopem zawierającym agresywne beaty. Ma już za sobą swój debiutancki album, a obecnie pracuje nad kolejnym krążkiem.

Historia Miszela

Miszel, a w zasadzie Michał Łusiak, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1997 roku w Katowicach. Choć obecnie nie jest aż tak bardzo popularny jak najwięksi polscy raperzy, to szybko pnie się po szczeblach kariery. Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie zobaczymy go wśród najbardziej popularnych gwiazd. Już obecnie uważa się go jednak za "prekursora drillu", czyli agresywnego rapu, łączącego mroczne beaty i brutalne treści, w którym dużą rolę odgrywa krzyk. Skąd u Miszela zainteresowanie taką muzyką, skoro na naszym rodzimym podwórku wciąż wielu raperów gra grzeczną muzykę?

 

Miszel po raz pierwszy zainteresował się drillem podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, gdzie ten styl ma się świetnie i jest rozwinięty do bardzo wysokiego poziomu. Artysta miał okazję zapoznać się z nim od podszewki. Tworząc swoją debiutancką płytę, na której główną rolę gra właśnie drill, współpracował z angielskimi producentami oraz muzykami. W wywiadach wspomina, że w tamtym okresie wiele osób w Polsce jeszcze nie czuło tego rodzaju brzmień.

Pomimo mocnych dźwięków i agresywnych tekstów na pierwszej płycie Miszela, artysta podkreśla, że nie zamyka się tylko na jeden rodzaj twórczości. Mimo to przyznaje jednak, że to właśnie w nim czuje się najlepiej. Choć na co dzień nie jeździ Mercedesem z ochroniarzami i nie ma nic wspólnego z mafijnym środowiskiem, to w czasach swojej młodości widział bardzo wiele. Przez pewien czas był związany z kibicami piłki nożnej, co ukształtowało go zarówno jako człowieka, jak i jego styl. 

Miszel - dorobek muzyczny

Miszel do tej pory wydał jeden album studyjny. Mowa o "W stronę światła", który ujrzał światło dzienne w 2021 roku. Na płycie znalazło się 14 utworów i są to:

  • "Intro";
  • "Ligota";
  • "Nic";
  • "Gry";
  • "Progress";
  • "Puzzle";
  • "Chandre Oram";
  • "Molly";
  • "+44 say my name";
  • "6 kobiet";
  • "God save the queen";
  • "Kill me";
  • "Requiem";
  • "W stronę światła".

Album został świetnie przyjęty nie tylko ze względu na angażujące treści i znakomite połączenia dźwiękowe, ale także pierwsze poprawne wykonanie drillowe. Choć już wcześniej na rynku polskim pojawiały się produkcje w tym stylu, to ich jakość była mierna. Miszel po raz pierwszy pokazał, że na naszym rodzimy podwórku również da się stworzyć dobry drill. Warto podkreślić, że w tekstach piosenek artysty pojawiają się angielskie wstawki, które stanowią nawiązanie do tego stylu muzycznego oraz okresu życia rapera, kiedy mieszkał w Wielkiej Brytanii.

Występy i koncerty Miszela

Występy Miszela są pełne energii i kontrolowanego chaosu. Sam artysta mówi, że uwielbia ten styl muzyczny właśnie ze to, jak później wyglądają koncerty. Publika również zdaje się go kochać, ponieważ chętnie bierze udział w wydarzeniach, na których pojawia się Miszel. Do tej pory zagrał m.in. na Hellhame Festival w Krakowie czy Lato w Plenerze w Warszawie.

Z kim współpracuje Miszel?

Miszel, tworząc swoją pierwszą płytę, współpracował głównie z angielskimi producentami, ponieważ polska scena jeszcze nie rozumiała drillu. To nie oznacza jednak, że artysta całkowicie stroni od polskich muzyków. Do tej pory kolaborował z takimi osobami jak m.in.:

  • MigzBeatz - producent singli Miszela z jego pierwszej płyty "W stronę światła";
  • Nicola Tymcio - we współpracy powstał utwór "Molly";
  • Oliver Olson - we współpracy powstał utwór "+44 say my name".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Miszel: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Miszel?
Prawdziwe imię i nazwisko Miszela to Michał Łusiak.
Ile lat ma Miszel?
Miszel urodził się w 1997 roku, a więc w 2022 roku skończył 25 lat.
Skąd pochodzi Miszel?
Miszel pochodzi z Katowic.
Jak nazywa się najnowsza płyta Miszela?
Najnowszy i jednocześnie debiutancki album Miszela nosi tytuł "W stronę światła" i powstał w 2021 roku. Artysta już teraz pracuje nad swoją kolejną płytą.
Z kim współpracuje Miszel?
Miszel nagrywał z takimi producentami i muzykami jak m.in. MigzBeatz, Nicola Tymcio czy Oliver Olson.
Gdzie będzie można usłyszeć Miszela w 2022 roku?
W 2022 roku usłyszymy Miszela m.in. na Lato w Plenerze w Katowicach (28 lipca) czy Rap Stacja Festiwal w Sławie (7-9 lipca).
Dlaczego Miszel jest nazywany "prekursorem drillu" w Polsce?
Miszel jako pierwszy w naszym kraju stworzył płytę w stylu drillowym, która okazała się sukcesem. Znalazła się na 7 miejscu OLiS, czyli oficjalnej listy sprzedaży polskiego Związku Producentów Audio-Video.

Fani lubią też

Zobacz też