Miszel

Miszel

Miszel to polski raper, który przez wielu nazywany jest "prekursorem drillu" w Polsce. To określenie zdecydowanie nie jest przesadą, ponieważ artysta jako pierwszy wypuścił płytę z mrocznym, brutalnym hip-hopem zawierającym agresywne beaty. Ma już za sobą swój debiutancki album, a obecnie pracuje nad kolejnym krążkiem.

Historia Miszela

Miszel, a w zasadzie Michał Łusiak, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1997 roku w Katowicach. Choć obecnie nie jest aż tak bardzo popularny jak najwięksi polscy raperzy, to szybko pnie się po szczeblach kariery. Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie zobaczymy go wśród najbardziej popularnych gwiazd. Już obecnie uważa się go jednak za "prekursora drillu", czyli agresywnego rapu, łączącego mroczne beaty i brutalne treści, w którym dużą rolę odgrywa krzyk. Skąd u Miszela zainteresowanie taką muzyką, skoro na naszym rodzimym podwórku wciąż wielu raperów gra grzeczną muzykę?

 

Miszel po raz pierwszy zainteresował się drillem podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, gdzie ten styl ma się świetnie i jest rozwinięty do bardzo wysokiego poziomu. Artysta miał okazję zapoznać się z nim od podszewki. Tworząc swoją debiutancką płytę, na której główną rolę gra właśnie drill, współpracował z angielskimi producentami oraz muzykami. W wywiadach wspomina, że w tamtym okresie wiele osób w Polsce jeszcze nie czuło tego rodzaju brzmień.

Pomimo mocnych dźwięków i agresywnych tekstów na pierwszej płycie Miszela, artysta podkreśla, że nie zamyka się tylko na jeden rodzaj twórczości. Mimo to przyznaje jednak, że to właśnie w nim czuje się najlepiej. Choć na co dzień nie jeździ Mercedesem z ochroniarzami i nie ma nic wspólnego z mafijnym środowiskiem, to w czasach swojej młodości widział bardzo wiele. Przez pewien czas był związany z kibicami piłki nożnej, co ukształtowało go zarówno jako człowieka, jak i jego styl. 

Miszel - dorobek muzyczny

Miszel do tej pory wydał jeden album studyjny. Mowa o "W stronę światła", który ujrzał światło dzienne w 2021 roku. Na płycie znalazło się 14 utworów i są to:

 • "Intro";
 • "Ligota";
 • "Nic";
 • "Gry";
 • "Progress";
 • "Puzzle";
 • "Chandre Oram";
 • "Molly";
 • "+44 say my name";
 • "6 kobiet";
 • "God save the queen";
 • "Kill me";
 • "Requiem";
 • "W stronę światła".

Album został świetnie przyjęty nie tylko ze względu na angażujące treści i znakomite połączenia dźwiękowe, ale także pierwsze poprawne wykonanie drillowe. Choć już wcześniej na rynku polskim pojawiały się produkcje w tym stylu, to ich jakość była mierna. Miszel po raz pierwszy pokazał, że na naszym rodzimy podwórku również da się stworzyć dobry drill. Warto podkreślić, że w tekstach piosenek artysty pojawiają się angielskie wstawki, które stanowią nawiązanie do tego stylu muzycznego oraz okresu życia rapera, kiedy mieszkał w Wielkiej Brytanii.

Występy i koncerty Miszela

Występy Miszela są pełne energii i kontrolowanego chaosu. Sam artysta mówi, że uwielbia ten styl muzyczny właśnie ze to, jak później wyglądają koncerty. Publika również zdaje się go kochać, ponieważ chętnie bierze udział w wydarzeniach, na których pojawia się Miszel. Do tej pory zagrał m.in. na Hellhame Festival w Krakowie czy Lato w Plenerze w Warszawie.

Z kim współpracuje Miszel?

Miszel, tworząc swoją pierwszą płytę, współpracował głównie z angielskimi producentami, ponieważ polska scena jeszcze nie rozumiała drillu. To nie oznacza jednak, że artysta całkowicie stroni od polskich muzyków. Do tej pory kolaborował z takimi osobami jak m.in.:

 • MigzBeatz - producent singli Miszela z jego pierwszej płyty "W stronę światła";
 • Nicola Tymcio - we współpracy powstał utwór "Molly";
 • Oliver Olson - we współpracy powstał utwór "+44 say my name".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Miszel: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Miszel - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Miszel wystąpi w: Wrocławiu, Zielonej Górze, Zgorzelcu
 • Prawdziwe imię i nazwisko Miszela to Michał Łusiak.
 • Miszel urodził się w 1997 roku, a więc w 2022 roku skończył 25 lat.
 • Miszel pochodzi z Katowic.
 • Najnowszy i jednocześnie debiutancki album Miszela nosi tytuł "W stronę światła" i powstał w 2021 roku. Artysta już teraz pracuje nad swoją kolejną płytą.
 • Miszel nagrywał z takimi producentami i muzykami jak m.in. MigzBeatz, Nicola Tymcio czy Oliver Olson.
 • W 2022 roku usłyszymy Miszela m.in. na Lato w Plenerze w Katowicach (28 lipca) czy Rap Stacja Festiwal w Sławie (7-9 lipca).
 • Miszel jako pierwszy w naszym kraju stworzył płytę w stylu drillowym, która okazała się sukcesem. Znalazła się na 7 miejscu OLiS, czyli oficjalnej listy sprzedaży polskiego Związku Producentów Audio-Video.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Miszel
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Miszel BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
11.02.2023
sobota, 18:00
Hala Orbita
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zielona Góra
25.02.2023
sobota, 18:00
Hala CRS Zielona Góra
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zgorzelec
18.03.2023
sobota, 18:00
PGE Turów Arena
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/