Avi

Avi

Avi to polski raper, który jest uznawany za jedną z najbardziej niedocenianych postaci muzycznych na polskiej scenie hip-hopu. Pomimo tego, że nagrał już trzy albumy, winternecie jest o nim znacznie mniej informacji niż o artystach z mniejszym dorobkiem. Liczba jego fanów również nie jest szczególnie imponująca. Czy słusznie? Niekoniecznie, ponieważ sam Avi ma wiele do zaoferowania.

Historia Avi

Historia Aviego, do której ma dostęp publika, zaczyna się dopiero w 2017 roku. To właśnie wtedy dołączył do grupy SB Maffija. Niestety zaledwie po 7 miesiącach opuścił zespół za sprawą konfliktu artystycznego z TPSem, raperem znanego ze sporego dorobku muzycznego. Avi nie odszedł jednak ze sceny, tylko muzycznie związał się z Louisem Villainem, z którym do tej pory tworzy zgrany duet. Panowie razem nagrywają płyty oraz dają koncerty.

 

Avi bardzo szanuje swoją prywatność, dlatego o jego życiu poza sceną nie wiemy prawie nic. Pomimo tego, że często pojawia się w social mediach (jego profil na Instagramie zgromadził prawie 200 tys. obserwujących), jego relacje dotyczą głównie pracy. Jest bardzo skromną osobą, która nie promuje się zbyt mocno. Prawdopodobnie to właśnie dlatego jest tak mało popularny, a o jego  twórczości wciąż wie niewiele osób, co jest zupełnie nieadekwatne do jego dorobku muzycznego. W wywiadach przyznaje, że nie oczekuje, że wieku 50 lat utrzyma rodzinę z muzyki. Sądzi, że to byłoby lekceważące. Zamiast tego zgodnie z teorią Warrena Buffetta, dywersyfikuje swojego przychody. Choć nie zdradza, czym są jego pozostałe biznesy, to twierdzi, że przynoszą dobre pieniądze.

 

Avi ma na swoim koncie 3 albumy: Spis dzieł sycylijskich, Zbiór pieśni sycylijskich i Akademia sztuk pięknych. Ostatni z nich został wydany we współpracy z Luisem Villainem w 2021 roku. Na krążku znalazło się 14 utworów. Są to:

 • Prolog
 • Michelangelo
 • WPR
 • Evviva l'arte
 • Dresscode
 • Apollo
 • Soprano
 • Toast
 • Woof
 • AMG
 • Fangor
 • Alma Mater
 • Testament
 • Epilog

Na płycie można znaleźć zarówno poważne utwory oraz nawiązujące do osobistych przeżyć artysty, jak i te inspirowane współczesnością. Część z nich opowiada o problemach Aviego z przeszłości, od których udało mu się uciec, np. uzależnieniu od narkotyków. Pomimo tego, że raper nie jest szczególnie znany, to album zebrał bardzo pozytywne opinie. Z tego względu wszyscy miłośnicy hip-hopu, którzy nie znają jeszcze tego artysty, koniecznie powinni przesłuchać płyty Akademia Sztuk Pięknych.

Występy i koncerty Avi

Avi występuje w niemalże całej Polsce. Bierze udział zarówno w solowych koncertach, jak i krajowych festiwalach. Choć z pewnością nie jest jednym z najbardziej popularnych raperów, to wśród jego fanów bilety rozchodzą się naprawdę szybko. Do tej pory brał udział w takich festiwalach jak Hype Park w Krakowie, Rap Stacja Festiwal w Sławie czy Hip Hop Festiwal w Płocku.  Już 31.07 wystąpi na Sun Festival 2022 w Kołobrzegu.

Z kim współpracuje Avi?

Avi obecnie współpracuje przede wszystkim z Luisem Villainem, artystą o charakterystycznym stylu, który już w wieku kilku lat zaczął się uczyć gry na pianinie. Razem z nim stworzył aż 3 płyty. Aktualnie muzycy wspólnie koncertują, tworząc świetny duet. Ponadto Avi podczas swojej kariery muzycznej kolaborował również z takimi artystami jak:

 • ReTo - raperem, który współpracował m.in. z Żabsonem czy Quebonafide; wydał 4 albumy studyjne;
 • Filipek - raperem, który ma na swoim koncie aż 9 płyt i kilka minialbumów; jest znany z uczestnictwa w bitwach typu freestyle;
 • Białas - raperem, który aż trzy razy znalazł się na podium OLiS, czyli polskiej listy sprzedaży; ma na swoim koncie 5 albumów solowych i 6 płyt we współpracy;
 • Diox - polskim raperem, który wydał 6 płyt solowych, a obecnie współtworzy trio Potwierdzone info.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Avi: Kizo, Oliwka Brazil, Tede, DJ Soina, Żabson, Kaz Bałagane, Małach / Rufuz, Trill Pem, Bonson, Reto, Guzior, Malik Montana, Słoń, Sobel, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky, Dwa Sławy, Miszel, Pawbeats, CatchUp, The Game, Borixon, Asthma, Zetha, Young Multi, Janusz Walczuk, Dziarma, OIO, Skepta, OKI, Phunk'ill, KęKę, Pokahontaz, Jan - rapowanie, Zdechły Osa, Jacuś, PRO8L3M, White 2115, Gedz, Szpaku, Kalush Orchestra, Wac Toja, Diho, Chillwagon, Qry, Sokół, Baba Hassan, O.S.T.R., Miły ATZ, Włodi, Buszu, Gibbs, Otsochodzi, Margaret, Mr. Polska, Sarius, Kartky, Pezet, Smolasty, Przyłu, Kabe, Nypel, Olszakumpel, Paluch, Taco Hemingway, ERO, Kukon, Białas,

 

Avi - Często zadawane pytania

 • Avi tak naprawdę to Avi to Kamil Zalewski.
 • Avi obecnie współpracuje przede wszystkim z Luisem Villainem, z którym razem tworzy duet muzyczny. Wcześniej kolaborował również z takimi artystami jak ReTo, Filipek, Białas czy Diox.
 • Ostatnia płyta Avieo nosi tytuł "Akademia Sztuk Pięknych" i powstała w 2021 roku we współpracy z Luisem Villainem.
 • Na 2022 roku Avi ma już zaplanowanych kilka koncertów, m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Płocku i Wałbrzychu. Pojawi się też 31.07 na Sun Festival 2022 w Kołobrzegu.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Avi
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/