Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kaja Paschalska

Kaja Paschalska

Sprawdź wydarzenia
Kaja PaschalskaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
25.02.1986
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka (serialowa, teatralna, dubbingowa) i piosenkarka
social media:

Opis

Kaja Joanna Paschalska jest polską aktorką telewizyjną oraz piosenkarką. Urodziła się w Warszawie 25 lutego 1986 roku. Jej najbardziej znana rola to Ola Lubicz w serialu telewizyjnym "Klan", którą odgrywa od 1997 roku. Swoją karierę aktorską rozpoczęła jako 11-letnia dziewczynka. 

Kariera aktorska

Kaja Paschalska, oprócz roli w serialu "Klan", odegrała także rolę Marioli w 116 odcinku "Świata według Kiepskich" (2002), Bożeny Malinowskiej w 49 odcinku serialu "Hotel 52" (2011). W 2005 roku wystąpiła także w reklamówce jako Sylwia Nowik w 33 odcinku "Bulionerów"

Kariera muzyczna

Kaja Paschalska miała swój debiut na rynku muzycznym w 2001 roku, gdy miała zaledwie 15 lat. Nagrała wtedy album studyjny "Kaja Paschalska". Pracowała nad nim z wieloma osobami, m.in. Markiem Czapelskim, Tonym Catanią, Krzysztofem Antkowiakiem oraz Mieczysławem Feleckim. Nagrała także teledyski do utworów "Dla Mamy", "Tylko Ty" oraz "Przyjaciel od zaraz". Miały one służyć promowaniu płyty, która sprzedała się w sumie w ponad 23 tysiącach egzemplarzy.

Za piosenkę "Przyjaciel od zaraz" otrzymała w 2001 roku nagrodę im. Anny Jantar. Brała wtedy udział w konkursie "Debiuty", który miał miejsce podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Otrzymała także Nagrodę Publiczności podczas zielonogórskiego Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy. Otrzymała także nominację w plebiscycie Fryderyki 2001 w kategorii "Nowa twarz fonografii".

 

Kaja wystąpiła na 39. KFPP w Opolu w 2002 roku. Wykonała utwór "Wystarczy uwierzyć". Otrzymała wtedy nagrodę - Superjedynkę w kategorii "najlepszy debiut w 2001". W tym samym roku z Beatą Kozidrak uczestniczyła w "Muzyka łączy pokolenia". 

 

Rok 2003 oznaczał dla niej pracę nad kolejnym albumem "Kaja 2". Artystka nagrała singiel "Nie ma miłości", którym promowała nową płytę. Występowała w programach muzycznych i promowała wtedy także inne piosenki z albumu "Zaufałam sobie" oraz "Tak być nie miało". W 2004 roku zaśpiewała w programie "Muzyczna winda" piosenkę "Fly Away" Lenny'ego Kravitza. W tym samym roku była na sesji zdjęciowej dla czasopisma "CKM". Zaczęła także pisać felietony. Zadebiutowała artykułem w książce "Między nami kobietami".

W 2005 roku zaśpiewała z Tomaszem Stockingerem piosenkę "Pogoda na szczęście" Seweryna Krajewskiego. Utwór znalazł się na płycie "Ona i on - duety miłosne". W tym samym roku wystąpiła także w piosence Funky Filona "Mała Chinka". W kolejnym roku wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", a później w kolejnej sesji zdjęciowej dla "CKM".

W 2009 roku wystąpiła z Izabelą Trojanowską podczas koncertu "Jedynka, gwiazdy i ty". Panie zaśpiewały "Tyle samo prawd ile kłamstw" oraz "Życie jest nowelą". Rok później Kaja wygrała konkurs "Serialowy przebój lata" podczas 47. opolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej. Zaśpiewała "No pokaż na co cię stać" z wokalistą zespołu Feel oraz Izabelą Trojanowską.

W 2015 roku brała udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" i zajęła w nim czwarte miejsce. W tym samym roku wystąpiła w teledysku Why Not? "On Christmas Day". Utwór ten został nagrany, by wesprzeć akcję UNICEF, który pomaga chorym dzieciom. W 2017 roku wypuściła singiel "Karma", który promował jej trzecią płytę. Kaja była reżyserką oficjalnego teledysku do tej piosenki.  

Kaja Paschalska ma na swoim koncie występy w dwóch teledyskach rapera - VNM. Pierwszy z nich został nagrany w 2019 roku do utworu "Tomek", a drugi w 2020 roku do "Tak jak ja".

Kaja Paschalska jako aktorka dubbingowa

Kaja zadebiutowała jako aktorka dubbingowa użyczając głosu Sabrinie w grze "Sabrina Nastoletnia Czarownica i Magiczna Czapka". W latach 2008-2015 była głosem Iskierki w całej serii filmów o Dzwoneczku:

  • "Dzwoneczek" (2008),
  • "Dzwoneczek i zaginiony skarb" (2009),
  • "Dzwoneczek i uczynne wróżki" (2010),
  • "Dzwoneczek i wielkie zawody w przystani elfów" (2011),
  • "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł" (2012),
  • "Dzwoneczek i tajemnica piratów" (2014),
  • "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" (2015).

Kariera teatralna Kai Paschalskiej

Aktorka zagrała w trzech spektaklach: 

  • "Bambuko" w Teatrze Telewizji jako Zosia (1997),
  • "Sklep z facetami" jako Danka (2020),
  • "Najsłodszy owoc" jako Sara (2021).

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Kaja Paschalska skończyła szkołę aktorską lub muzyczną?
Nie. Kaja ukończyła liceum ogólnokształcące w Warszawie, a później podjęła studia na kierunku filologia angielska.
Czy Kaja Paschalska ma na koncie inne albumy?
Jako piosenkarka brała udział w tworzeniu albumu "Bravo Hits Zima 2002" (utwór: "Only You"). Zaśpiewała także w ścieżce dźwiękowej filmu kostiumowego "Zemsta". Wraz z innymi wykonawcami zaśpiewała utwór "Oj kot!". W 2019 roku śpiewała chórki w piosence "Wybór" oraz gościnnie w piosence "Fosa". Utwory można usłyszeć na płycie "Czuz tu daj najs" zespołu VNM.
Z kim najczęściej współpracowała Kaja Paschalska?
Artystka w swoich projektach muzycznych najczęściej współpracowała z Arturem Chamskim, Julią Kamińską, Agnieszką Włodarczyk oraz Jerzym Grzechnikiem.

Fani lubią też

Zobacz też