Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Janusz Chabior

Janusz Chabior

Janusz ChabiorOpisWydarzeniaJanusz Chabior - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Janusz Chabior to polski aktor filmowy, teatralny oraz telewizyjny, urodzony 17 lutego 1963 roku w Legnicy. Związany z legnickimi teatrami - Dramatycznym i Teatrem imienia Heleny Modrzejewskiej. Na deskach teatru debiutował już w 1991 roku, karierę filmową zaś rozpoczął w 1993 (film "Magneto" Jana Jakuba Kolskiego).

 

Z powodzeniem rozwijał swoją karierę teatralną współpracując między innymi z Przemysławem Wojcieszkiem, Krzysztofem Kopką czy Jackiem Głombem. Aktor pojawił się także na małym ekranie występując w serialach "Na dobre i na złe", "Lokatorzy" czy "Świat według Kiepskich".

 

Przełom w karierze Janusza Chabiora nastąpił po udziale w filmie "Symetria", Konrada Niewolskiego. Natomiast najważniejszą i chyba najbardziej docenioną była rola Wiktora w sztuce "Made in Poland". Aktor został nagrodzony za nią Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Artysta z powodzeniem zaczął występować w produkcjach kryminalnych - "Odwróceni", "Kryminalni" czy "Pitbull".

 

Stworzył także niezapomniane kreacje w filmach "Kołysanka", "Drogówka"  czy "Służby specjalne". Aktor jest nadal czynny zawodowo, a produkcje z jego udziałem odnoszą sukcesy. Janusz Chabior to aktor charakterystyczny, ze specyficzną charyzmą i rozpoznawalnym głosem, doskonale odnajdujący się jako zapamiętywalny aktor drugoplanowy.

 

 

Zobacz też: Beata Ścibakówna, Artur Barciś, Zdzisław Wardejn, Marcin Dorociński, Karolina Chapko, Jan Wieczorkowski, Piotr Grabowski, Tomasz Dedek, Grzegorz Damięcki, Tadeusz Borowski, Anna Smołowik, Grzegorz Halama, Bartłomiej Nowosielski, Justyna Chowaniak, Damian Kulec, Jakub Molęda, Adam Adamonis, Michał Zieliński, Joanna Balasz, Magdalena Kumorek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Ożenek

Ożenek

07.02-18.05.2023

Warszawa

Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus

Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus

09.02-02.04.2023

Warszawa

Pozytywni

Pozytywni

26.02-04.06.2023

Dąbrowa Górnicza, Katowice, Konin i inne

Wieczorek pożegnalny

Wieczorek pożegnalny

27.02-20.03.2023

Częstochowa, Poznań, Wrocław

ART

ART

04.03-22.06.2023

Toruń, Warszawa

Janusz Chabior - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Janusz Chabior?

Miejscowości, w których Janusz Chabior wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Toruń, Wrocław, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Ostrów Wielkopolski, Konin.

Kiedy urodził się Janusz Chabior?
Janusz Chabior, urodzony 17 lutego 1963 w Legnicy jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Jak rozpoczęła się kariera Janusza Chabiora?
Po raz pierwszy na scenie zadebiutował w Centrum Sztuki - Teatru Dramatycznego, w kabarecie "Francuska sałatka". Dostrzegł go Łukasz Pijewski, ówczesny dyrektor teatru i zaangażował do kolejnych ról.
Jaki był ostatni film, w którym występował Janusz Chabior?
Ostatnim filmem, w którym brał udział Janusz, był "Polityka" w reżyserii Patryka Vegi. Premiera filmu miała miejsce 4 września 2019 roku. Janusz Chabior odgrywał tam główną rolę i wcielił się w postać Alojzego.
Czy Janusz Chabior występował w serialach?
Janusz Chabior brał udział w takich produkcjach jak "Lokatorzy", "Na dobre i na złe", "Pitbull" czy "Świat według kiepskich". W 2019 roku zagrał w siedmiu jednominutowych filmikach z serii "A co gdyby?" reklamujących serwis OLX.
Czy Janusz Chabior otrzymał jakieś nagrody za aktorstwo?
W 2010 roku otrzymał nagrodę Złotego Lwa za najlepszą drugoplanową rolę męską za film "Made In Poland". Wygrał Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor za film "Fusy".

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn