Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Donguralesko

Donguralesko

DonguraleskoSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
08.03.1980
miejsce urodzenia:
Poznań
dyscyplina:
Raper i producent muzyczny
social media:

Opis

Donguralesko czyli Piotr Górny to urodzony w 1980 roku w Poznaniu, polski raper, producent muzyczny i przedsiębiorca. W 2008 roku założył firmę odzieżową El Polako którą prowadzi do dzisiaj. W 2007 roku przez dwa lata prowadził wytwórnię muzyczną 5 Element.

Rozwój kariery muzycznej Donguralesko

Donguralesko działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. Współtworzył takie zespoły jak Rapscalion X, Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel, G.T.W. oraz #Bengazi. Donguralesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, Kaczor,VNM, Wdowa, Pih, Chada, Rafi, Shellerini, Fokus, Rahim, Grubson, Sitek, Pezet, Michał Urbaniak, Białas, JWP, Pablopavo, Paprodziad, Major SPZ, czy Bedoes.

 

W tekstach Donguralesko można usłyszeć o tematach takich jak do tematyki Bliski Wschód, uchodźcy – co powiązane jest z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania. W 2011 roku artysta uplasował się na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

 

W 2020 roku Donguralesko ogłosił że planuje wydanie nowej płyty Dziadzior. Wśród gości na krążku znaleźli się między innymi Shellerini, Miły ATZ, Pokahontaz, Paprodziad (Łąki Łan), Pablopavo, Lua Preta, Major SPZ orazBedoes. Koncerty Donguralesko za każdym razem cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród fanów jego twórczości. Są też doskonałą okazją do wysłuchania utworów z repertuaru artysty na żywo.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile płyt wydał Donguralesko?
Do 2016 roku artysta miał na swoim koncie 7 bardzo różnych albumów.
Skąd pochodzi Donguralesko?
Donguralesko urodził się w Poznaniu 8 marca 1980 roku.

Fani lubią też

Zobacz też