Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Kas-st

Kas-stOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Coraz więcej osób słucha muzyki elektronicznej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nawet najbardziej znani artyści starają się tworzyć muzykę w oparciu o ten gatunek. Przed laty kojarzyła się ona wyłącznie z mocnymi brzmieniami, natomiast przez laty przeszła ona znaczącą ewolucję. Kiedyś każdy na taką muzykę mówił "techno", natomiast obecnie jest wiele gatunków muzyki elektronicznej, które są jej częścią. Paryscy DJ-e, jakimi są KAS:ST tworzą wyjątkowy duet, który zdecydowanie wyróżnia się na tle reszty. Postanowiliśmy sprawdzić, co tak naprawdę jest wyjątkowego w tym zespole. Chcąc się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Kim tak naprawdę jest KAS:ST?

Sama nazwa już na tyle nietypowa, że przyciąga uwagę widzów. Jak zostało już przez nas powiedziane, KAS:ST to paryski duet DJ-ów, Manuela Sene oraz Carola Herse, którzy już dość mocno usadowili się na scenie muzyki elektronicznej. Oczywiście, nie jest to ekipa, która popularnością dorównywałaby, jednak mają swoją widownię od lat. Ich muzyka to mocne techno, więc docenią je ci, którzy pragną powrotu tego typu muzyki do lat 90. i początku XXI wieku, kiedy w klubach często grano właśnie takie klimaty.

 

Co ciekawe, KAS:ST gra deep techno, które ma w sobie pierwiastki psychodelicznej muzyki, a w dodatku nie brakuje elementów, które są mocno abstrakcyjne i sprawiają, że mają swój styl, nadającego im sporo kolorytu.

 

Ekipa, jaką tworzą Sene i Herse nie ma jeszcze bogatej historii i dopiero pracują na swoją pozycję w świecie muzyki, ale wydaje się, że coraz mocniej zaczynają stąpać po scenie i tym samym przyciągają kolejnych fanów. Istotne jest to, że KAS:ST prowadzi swoją wytwórnię, jaką jest Flyance Records. Cały czas grają w klubach, które są wypełnione przychodząc właśnie dla francuskich DJ-ów, więc świadczy to o ich popularności.

 

Cały czas nagrywają nowe brzmienia, tworzą teledyski, o których zresztą powiemy sobie potem, bo parę z nich jest ciekawych. Na pewno warto śledzić ich losy, bo projekt zapowiada się ciekawie, chociaż parę lat razem już nagrywają, to dopiero w ostatnich 2-3 latach zyskali większą rzeszę fanów, co też widać po wyświetleniach.

KAS:ST - jakie są ich osiągnięcia?

Trudno mówić w kontekście zespołów takich jak KAS:ST o osiągnięciach. Nie jest to muzyka mainstreamowa, która "nadaje się" do grania w rozgłośniach radiowych i raczej rzadko pojawia się w telewizji, więc mówimy tutaj o popularności związanej z koncertami oraz występami klubowymi i wyświetleniami piosenek w internecie. Jeżeli już chcielibyśmy wyróżnić coś, co sprawia, że warto sięgać po muzykę KAS:ST, to na pewno ciekawe, mocne brzmienia, o których wspomnieliśmy już wcześniej. Paryscy DJ-e cały czas koncertują, każdego weekendu grając na wielkich festiwalach, więc zdecydowanie świadczy o tym, że jest to formacja, która wzbudza zainteresowanie i ludzie chętnie bawią się na takich koncertach.

 

Co ciekawe, KAS:ST nie raz występowali w naszym kraju. Występowali m.in. na Undercity Festival 2018, który grany był na warszawskim Torwarze. Do Warszawy powrócili 4 miesiące później, gdzie występowali na Smolnej wraz z Hectorem Oaks. KAS:ST grał również w Poznaniu, ale i w 2021 przyjechali po raz kolejny na Undercity Festival.

 

Jeżeli chodzi o dyskografię KAS:ST, to pierwsze płyty wydali w 2016 roku: "Dysphoria|Euphoria". 2 lata później światło dzienne ujrzał album "Road to Nowhere", a z kolei w 2020 wydali "A magic world".

 

Co ciekawe, pomimo tego, że dysponują własną wytwórnią, to nie każdy album został właśnie tam wydany. Niektóre z ich płyt oraz single, były wydawane też w innych miejscach jak Steaward, Concrete Music czy Afterlife. Popularność każdej formacji mierzy się również po ilości wyświetleń. Kawałek "Hell on Earth" jest najbardziej popularny w sieci i na YouTube wyświetliło go już ponad 8,5 mln użytkowników.

 

Ciekawym zjawiskiem jest klip "Vtopia", w którym jest przedstawiony jeden dzień z życia dilera oraz jego partnerki. Abstrahujemy od samej muzyki, natomiast warto poświęcić parę minut na zobaczenie teledysku, ponieważ jest to dobrze stworzona produkcja. Kolejną oznaką popularności są social media. I tak dla przykładu KAS:ST na Instagramie ma 81,5 tys. obserwujących, gdzie publikują materiały z koncertów oraz zapowiedzi kolejnych, a na Facebooku mają ponad 50 tys.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kas-st: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Solomun, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Hot Since 82, Cormac, Monster, Friction, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Alignment, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto jest członkiem zespołu KAS:ST i skąd ona pochodzi?
KAS:ST to francuski duet DJ-ów, Manuela Sene oraz Carola Herse. Warto nadmienić, że KAS:ST jest paryskim duetem.
Jaki rodzaj muzyki reprezentuje KAS:ST?
KAS:ST grają muzykę techno, która czerpie z deep techno i nie brakuje w niej klimatów psychodelicznych, ale można zauważyć też nowoczesne, rzadko spotykane brzmienia.
Ile albumów dotychczas nagrał duet KAS:ST?
Jak dotychczas, wydali trzy płyty. Pierwsza z nich "Dysphoria|Euphoria" została wydana na dwóch podwójnych krążkach w 2016 roku, natomiast wydali jeszcze w 2018 "Road to Nowhere" oraz w 2020 "A magic world" w berlińskiej wytwórni Afterlife. Ponadto wydali wiele singli, a dodatkowo można też zobaczyć ich teledyski
Czy KAS:ST mieli okazję występować w Polsce?
Tak, KAS:ST występowali kilkukrotnie w naszym kraju, najczęściej w Warszawie, gdzie wystąpili w 2018 i 2021 na Undercity Festival.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn