Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta I Hate Models

I Hate Models

I Hate ModelsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

I Hate Models to artysta pochodzenia francuskiego, który produkuje muzykę z gatunku techno. Jego utwory charakteryzuje twórczy chaos, emocjonalność i wykorzystanie niestandardowych połączeń dźwiękowych. Nic więc dziwnego, że szybko stał się popularny również poza granicami swojego kraju.

Historia I Hate Models

I Hate Models, a w zasadzie Guillaume Labadie, bo tak nazywa się artysta, wychował się na południu Francji. Długo eksperymentował z muzyką, grając m.in. hip-hop, metal i punk. Zaczął bardzo wcześnie, ponieważ już w gimnazjum. Jednak to dopiero muzyka elektroniczna dała mu popularność i sprawiła, że ma teraz możliwość grać na największych scenach.

 

I Hate Models swoją karierę muzyczną na oczach szerszej publiczności rozpoczął niedawno, bo zaledwie 7 lat temu w 2015 roku. To wtedy wypuścił swój debiutancki singiel Persephone, w którym główną rolę grało industrialne techno. Od tego czasu zaczął regularnie tworzyć kolejne utwory oraz grywać na europejskich festiwalach. Artysta bardzo ceni sobie anonimowość. Na scenie zawsze występuje w chuście, która zakrywa połowę jego twarzy. Niechętnie udziela także wywiadów. Jeśli już zgodzi się na wymianę zdań z dziennikarzem, zazwyczaj zastrzega sobie, że nie chce być cytowany dosłownie. To z kolei sprawia, że niektórzy drwią z niego. Inni zarzucają mu, że pseudonim I Hate Models jest seksistowski. Żadna z tych rzeczy nie przyćmiewa jednak świeżości, energii i odwagi do łamania schematów jak wybrzmiewa z jego twórczości.

I Hate Models - dorobek muzyczny

Twórczość I Hate Models zaowocowała albumem wydanym w 2019 roku. Nosi on tytuł L'Âge Des Métamorphoses i składa się z 12 utworów. Są to:

 • The Beginning of the End
 • Crossing The Mirror
 • Impossible Love
 • You Are Not Alone
 • The Night Is Our Kingdom
 • Those Shiny Razor Blades
 • Partner in Crime
 • Romantnic Psycho
 • Sexual Tention
 • Forgiveness
 • Fade Away
 • Eternity Is Burning

Trudno określić, czym właściwie jest ta płyta. To połączenie emocjonalnych, spokojnych brzmień z brutalnością oraz melancholią. Krytycy twierdzą, że jest to jak zestawienie światła z ciemnością. Zdaje się, że I Hate Models zupełnie lekceważy schematy i konwenanse, czego efektem jest muzyka, której wcześniej świat nie słyszał. Mówi się o nim, że zrewolucjonizował scenę techno. Jego kawałki charakteryzują się niepowtarzalnym akcentem, są czarujące dla słuchacza i jednocześnie pozwalają mu się przenieść w podróż w świat muzyki transcendentalnej. To właśnie hipnotyzuje publikę na koncertach i sprawia, że bilety na występy I Hate Models są chętnie kupowane.

Występy i koncerty I Hate Models

Odkąd I Hate Models zaczął tworzyć muzykę w gatunku techno, jest bardzo chętnie zapraszany na europejskie festiwale, ale nie tylko. Grał już m.in. na Rotterdam Rave Indoor i Soenda Festival w Holandii, No Sleep Festival w Serbii, Sonus Festival w Chorwacji czy Voltage Festival w Belgii. Często stoi także za konsolą w klubach, gdzie rozgrzewa publikę swoją muzyką łączącą w sobie zarówno spokojne, jak i burzliwe dźwięki. 

 

Z kim współpracuje I Hate Models?

W trakcie swojej kariery I Hate Models wydawał w kilku wytwórniach muzycznych. Są to Arts, VOITAX i Khemia, Rave Or Die i Perc Trax. Współpracował także z Depeche Mode i Perc, tworząc remiksy ich utworów. Swoje single i albumy komponuje jednak samodzielnie bez udziału innych artystów. To sprawia, że muzyka, która z nich wybrzmiewa, ma swój niepowtarzalnych styl, którym charakteryzuje się I Hate Models.

I Hate Models - inspiracje

I Hate Models inspiruje się różnymi gatunkami muzycznymi. Jako młody słuchał dużo metalu , a także próbował komponować utwory w tym gatunku. Ma on teraz ogromny wpływ na jego twórczość, w której dominują mocne brzmienia. Niektórzy nazywają je hałasem, jednak są one zaskakująco dobrze skomponowane tak, że trafiają do szerszej publiczności.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi I Hate Models: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się I Hate Models?
I Hate Models to Guillaume Labadie.
Z kim współpracuje I Hate Models?
I Hate Models współpracuje z kilkoma wytwórniami muzycznymi, wydając w nich swoje utwory. Jego najnowsza płyta powstała we współpracy z Perc Trax. Ponadto tworzy także remiksy m.in. dla brytyjskiej grupy Depeche Mode.
Jak nazywa się ostatnia płyta I Hate Model?
Swoją debiutancką i jednocześnie ostatnią płytę I Hate Models wydał w 2019 roku. Nosi ona tytuł "L' ge Des Métamorphoses".
Dlaczego I Hate Models zasłania twarz?
Badana na twarzy jest znakiem rozpoznawczym I Hate Models. Artysta mocno chroni swoją prywatność. Stroni także od mediów i nie pozwala się dosłownie cytować, jeśli weźmie udział w rozmowie z dziennikarzem.
Czy I Hate Models wystąpi w Polsce?
I Hate Models zapowiedział swoją obecność na festiwalu muzycznym Audioriver w Płocku. Odbędzie się on w lipcu 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też