Harriet Jaxxon

Harriet Jaxxon

Harriet Jaxxon to przedstawicielka kobiet w świecie muzyki drum&bass pochodząca z Wielkiej Brytanii. Jednocześnie jest też uważana za jednego z najbardziej cenionych DJ-ów brytyjskich młodego pokolenia. Swój sukces zawdzięcza niecodziennym kompozycjom dźwiękowym, jakie tworzy. Nie boi się sięgać do różnych gatunków muzycznych i czerpać z nich inspiracje, do których bawią się tłumy na jej koncertach.

Historia Harriet Jaxxon

Wielu popularnych artystów już od najmłodszych lat pasjonowało się muzyką. Tak jednak nie było w przypadku Harriet Jaxxon. Jako młoda dziewczyna zaangażowała się w swój rozwój taneczny, gdzie zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. Z czasem jednak odkryła, że to właśnie dźwięki muzyki sprawiają, że czuje się naprawdę szczęśliwa. Porzuciła więc karierę tancerki, aby tworzyć drum&bass. Jej początki nie były łatwe. Aby zarobić na życie, rozdawała ulotki na imprezach, a w międzyczasie zakradała się do klubów muzycznych, aby tam posłuchać swoich idoli.

Z czasem Harriet Jaxxon zaczęła publikować swoje produkcje muzyczne na SoundCloud. Nie promowała zbyt mocno profilu, ale to wystarczyło, aby zauważyła ją wytwórnia muzyczna Ministry of Sound. Odnalazł ją szef działu talentów, a następnie zaprosił na spotkanie. Tak rozpoczęła się jej współpraca z grupą, a następnie międzynarodowa kariera.

Harriet Jaxxon - dorobek muzyczny

Choć Harriet Jaxxon nie ma na koncie żadnych albumów muzycznych, to jej twórczość elektryzuje fanów. Z tego względu często zapraszana jest jako support na koncerty gwiazd, ponieważ doskonale wie, jak dobrać odpowiednią muzykę do odpowiedniej publiczności. Poza chwytającymi za serce dźwiękami jest to jeden z jej głównych wyróżników.

Ponadto Harriet Jaxxon wydała lub współpracowała przy tworzeniu kilku utworów. Są to m.in.:

  • What We Gonna Do
  • The Sound
  • Save My From Myself
  • Locked In
  • Going Nowhere Soon

Jej twórczość opiera się głównie na drum&bass, jednak w utworach słychać także elementy hip-hopu, dubstepu, dancehallu, house czy moonbahton. W trakcie swoich koncertów zdaje się nie przejmować trzymaniem stylu. Idealnie odczuwa nastawienie publiki i daje jej to, czego akurat w danym momencie potrzebuje.

Występy i koncerty Harriet Jaxxon

Najważniejszym występem w karierze Harriet Jaxxon była jej audycja w radiu Rinse FM. To właśnie tam dała się poznać szerszej publiczności. Następnie zapraszano ją na takie festiwale jak Glastonbury, Cremfields, Hideout czy MADE Festival. Teraz gra na wielu europejskich scenach muzycznych oraz supportuje przed znanymi artystami. Bierze także udział w imprezach na Ibizie. W wywiadach przyznaje, że jej największym marzeniem jest występ na Holy Ship w Ameryce, czyli statku wycieczkowym, który płynie z Miami na wyspy.

 

Harriet Jaxxon będzie także grała w Polsce. Zapowiedziała swój udział na festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w lipcu 2022 roku. Bilety na to wydarzenie nadal są dostępne, dlatego wciąż można zobaczyć tę żywą ikonę współczesnego drum&bass.

Z kim współpracuje Harriet Jaxxon?

Harriet Jaxxon nagrała kilka singli we współpracy z innymi artystami, m.in. utwór What We Gonna Do z Tali, który stał się bardzo popularny. Stworzyła także remiks do utworu Save My From Myself od Voltage. Jej twórczość jest na tyle ceniona i znana, że miała okazję rozgrzewać publiczność m.in. przed takimi gwiazdami jak Andy C, Wilkinson, Sub Focus, Dimension, Shy FX czy Chase&Status. Jej największym sukcesem jest współpraca z wytwórnią muzyczną Ministry of Sound. Szef działu talentów zachwycił się jej energią, dzięki czemu DJ-ka wyjeżdżała w trasy koncertowe z różnymi topowymi artystami, gdzie grała jako support.

Harriet Jaxxon - inspiracje

Harriet Jaxxon zapytana o to, co zainspirowało do rozpoczęcia swojej kariery jako DJ-ka, odpowiada, że była to kolekcja winyli jej taty. Wcześniej nie wiedziała, czym jest muzyka taneczna. Właśnie wtedy zaczęła słuchać płyty African Chant DJ Rona oraz Sound Advice Roni Size. Artystka przyznaje, że twórczość tych dwóch osób miała ogromny wpływ na jej obecną karierę.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Harriet Jaxxon: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Gorgon City,

 

Harriet Jaxxon - Często zadawane pytania

  • Harriet Jaxon (jej pseudonim artystyczny zawiera dodatkową literę "x").
  • Harriet Jaxxon urodziła się w 1994 roku. To oznacza, że w 2022 roku skończy 28 lat.
  • Harriet Jaxxon nagrywała m.in. z Tali. W ramach ich współpracy powstał popularny utwór "What We Gonna Do". Dzięki temu, że zauważyła ją wytwórnia płyt Ministry od Sound, rozgrzewała także publikę przed takimi gwiazdami jak Andy C, Wilkinson, Sub Focus, Dimension, Shy FX czy Chase&Status.
  • Harriet Jaxxon zapowiedziała swój udział na festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w lipcu 2022 roku
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Harriet Jaxxon
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/