Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Harriet Jaxxon

Harriet Jaxxon

Harriet JaxxonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Harriet Jaxxon to przedstawicielka kobiet w świecie muzyki drum&bass pochodząca z Wielkiej Brytanii. Jednocześnie jest też uważana za jednego z najbardziej cenionych DJ-ów brytyjskich młodego pokolenia. Swój sukces zawdzięcza niecodziennym kompozycjom dźwiękowym, jakie tworzy. Nie boi się sięgać do różnych gatunków muzycznych i czerpać z nich inspiracje, do których bawią się tłumy na jej koncertach.

Historia Harriet Jaxxon

Wielu popularnych artystów już od najmłodszych lat pasjonowało się muzyką. Tak jednak nie było w przypadku Harriet Jaxxon. Jako młoda dziewczyna zaangażowała się w swój rozwój taneczny, gdzie zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. Z czasem jednak odkryła, że to właśnie dźwięki muzyki sprawiają, że czuje się naprawdę szczęśliwa. Porzuciła więc karierę tancerki, aby tworzyć drum&bass. Jej początki nie były łatwe. Aby zarobić na życie, rozdawała ulotki na imprezach, a w międzyczasie zakradała się do klubów muzycznych, aby tam posłuchać swoich idoli.

Z czasem Harriet Jaxxon zaczęła publikować swoje produkcje muzyczne na SoundCloud. Nie promowała zbyt mocno profilu, ale to wystarczyło, aby zauważyła ją wytwórnia muzyczna Ministry of Sound. Odnalazł ją szef działu talentów, a następnie zaprosił na spotkanie. Tak rozpoczęła się jej współpraca z grupą, a następnie międzynarodowa kariera.

Harriet Jaxxon - dorobek muzyczny

Choć Harriet Jaxxon nie ma na koncie żadnych albumów muzycznych, to jej twórczość elektryzuje fanów. Z tego względu często zapraszana jest jako support na koncerty gwiazd, ponieważ doskonale wie, jak dobrać odpowiednią muzykę do odpowiedniej publiczności. Poza chwytającymi za serce dźwiękami jest to jeden z jej głównych wyróżników.

Ponadto Harriet Jaxxon wydała lub współpracowała przy tworzeniu kilku utworów. Są to m.in.:

  • What We Gonna Do
  • The Sound
  • Save My From Myself
  • Locked In
  • Going Nowhere Soon

Jej twórczość opiera się głównie na drum&bass, jednak w utworach słychać także elementy hip-hopu, dubstepu, dancehallu, house czy moonbahton. W trakcie swoich koncertów zdaje się nie przejmować trzymaniem stylu. Idealnie odczuwa nastawienie publiki i daje jej to, czego akurat w danym momencie potrzebuje.

Występy i koncerty Harriet Jaxxon

Najważniejszym występem w karierze Harriet Jaxxon była jej audycja w radiu Rinse FM. To właśnie tam dała się poznać szerszej publiczności. Następnie zapraszano ją na takie festiwale jak Glastonbury, Cremfields, Hideout czy MADE Festival. Teraz gra na wielu europejskich scenach muzycznych oraz supportuje przed znanymi artystami. Bierze także udział w imprezach na Ibizie. W wywiadach przyznaje, że jej największym marzeniem jest występ na Holy Ship w Ameryce, czyli statku wycieczkowym, który płynie z Miami na wyspy.

 

 

Z kim współpracuje Harriet Jaxxon?

Harriet Jaxxon nagrała kilka singli we współpracy z innymi artystami, m.in. utwór What We Gonna Do z Tali, który stał się bardzo popularny. Stworzyła także remiks do utworu Save My From Myself od Voltage. Jej twórczość jest na tyle ceniona i znana, że miała okazję rozgrzewać publiczność m.in. przed takimi gwiazdami jak Andy C, Wilkinson, Sub Focus, Dimension, Shy FX czy Chase&Status. Jej największym sukcesem jest współpraca z wytwórnią muzyczną Ministry of Sound. Szef działu talentów zachwycił się jej energią, dzięki czemu DJ-ka wyjeżdżała w trasy koncertowe z różnymi topowymi artystami, gdzie grała jako support.

Harriet Jaxxon - inspiracje

Harriet Jaxxon zapytana o to, co zainspirowało do rozpoczęcia swojej kariery jako DJ-ka, odpowiada, że była to kolekcja winyli jej taty. Wcześniej nie wiedziała, czym jest muzyka taneczna. Właśnie wtedy zaczęła słuchać płyty African Chant DJ Rona oraz Sound Advice Roni Size. Artystka przyznaje, że twórczość tych dwóch osób miała ogromny wpływ na jej obecną karierę.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Harriet Jaxxon: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Harriet Jaxxon?
Harriet Jaxon (jej pseudonim artystyczny zawiera dodatkową literę "x").
Ile lat ma Harriet Jaxxon?
Harriet Jaxxon urodziła się w 1994 roku. To oznacza, że w 2022 roku skończy 28 lat.
Z kim współpracuje Harriet Jaxxon?
Harriet Jaxxon nagrywała m.in. z Tali. W ramach ich współpracy powstał popularny utwór "What We Gonna Do". Dzięki temu, że zauważyła ją wytwórnia płyt Ministry od Sound, rozgrzewała także publikę przed takimi gwiazdami jak Andy C, Wilkinson, Sub Focus, Dimension, Shy FX czy Chase&Status.
Czy Harriet Jaxxon zagra w Polsce?
Harriet Jaxxon zapowiedziała swój udział na festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w lipcu 2022 roku

Fani lubią też

Zobacz też