Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Elbląg

Wydarzenia w Elblągu

Bilety na aktualne wydarzenia: imprezy, koncerty, spektakle, wystawy i inne
Koncerty i imprezyTeatr i wystawaBiletyKogo zobaczyćGdzie się wybrać

Koncerty i imprezy

Teatry, widowiska i wystawy

Bilety na nadchodzące wydarzenia

Polecamy
Koncerty
Spektakle
Widowiska
Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis
niedziela
13.10.2024
18:00

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis

Elbląg, Hala Widowiskowo-Sportowa MOSIR w Elblągu
5-lecie 10 Tenorów
poniedziałek
11.11.2024
19:00

5-lecie 10 Tenorów

Elbląg, Hala Widowiskowo-Sportowa MOSIR w Elblągu
CZERWONE GITARY 55 LECIE -PLATYNOWY KONCERT
poniedziałek
25.11.2024
19:00

CZERWONE GITARY 55 LECIE -PLATYNOWY KONCERT

Elbląg, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Aktualne wydarzenia w Elblągu możesz sprawdzić w naszym serwisie. W mieście działa wiele instytucji kulturalnych, takich jak ośrodki kultury, z Centrum Spotkań Europejskich Światowid na czele, a także kina, teatry, muzea, galerie i biblioteki. W atrakcyjnej ofercie kulturalnej miasta znajdziemy koncerty popularnych polskich artystów, interesujące spektakle teatralne, ciekawe widowiska oraz inne występy. Warto zwrócić uwagę na Halę Widowiskowo-Sportową MOSIR, w której odbywają się sportowe wydarzenia w Elblągu, a także inne imprezy kulturalne gromadzące większą publiczność.

Atrakcje Elbląg na weekend - co zobaczyć i zwiedzić

Atrakcje Elbląg to wiele zabytków i ciekawych miejsc. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce. Zostało założone przez Krzyżaków w 1237 roku. Najsłynniejsze atrakcje Elbląg to przede wszystkim kanał Elbląski, zbudowany w latach 1844-81. Służył jako szlak transportowy, a obecnie kursują po nim rejsy turystyczne. To, co czyni go wyjątkowym i jedynym na świecie jest fakt, iż statki nie tylko płyną po wodzie, ale również jadą lądem na specjalnych wózkach, poruszanych przez koło wodne. Atrakcją, którą każdy poleca jest Stare Miasto, a w czasie spaceru po nim można wybrać się do Bramy targowej, będącej fantastycznym punktem widokowym. Poruszając się w okolicach rynku, nie sposób ominąć ciekawego budynku Ratusza Staromiejskiego. Wartym zwiedzenia jest również majestatyczny kościół katedralny św. Mikołaja, który został zbudowany między XIII a XV wiekiem. W okolicach kościoła znajduje się ścieżka kościelna czyli wąskie przejście pomiędzy elbląskimi kamienicami, skryte pod gotyckimi łękami. Innym interesujące miejsce w Elblągu to Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Wystawy w nim dotyczą głównie historii miasta oraz jego okolic. Jeżeli zaś interesujesz się sztuką, to znajdziesz tutaj Centrum Sztuki Galeria EL. Prezentowane są tam różne eksponaty, tak więc jeżeli masz ochotę zobaczyć lokalną sztukę tego miasta, koniecznie zajrzyj do tego muzeum. Jak widać atrakcji na weekend w Elblągu nie brakuje.

Atrakcje Elbląg dla dzieci

Zwiedzając miasto z dzieckiem, można wpaść do parku rozrywki Nowa Holandia. Jego wizytówką jest największa na świecie dmuchana zjeżdżalnia Lew Gigant. Inne atrakcje można wymieniać bardzo długo. Niektóre z nich to ZOO, labirynt, tramwaj wodny, osada Wikingów czy Wyspa Potworów. Warto również sprawdzić aquapark Dolinka - znajdziemy tam kilka basenów, różne fontanny i bicze wodne, baseny duże, średnie i brodziki dla dzieci, a także strefę rozrywki z saunami, leżakami i jacuzzi. Miejsce na powietrzu, gdzie na spokojnie odpoczniesz, to park, miejski las Bażantarnia. Koniecznie powinni wybrać się tam zmęczeni historią i miejskim zgiełkiem. Atrakcje Elbląg i okolice to na przykład najniżej położony punkt w Polsce, w miejscowości Raczki Elbląskie. Elbląg ma świetną lokalizację - szybko dotrzemy z niego do innych atrakcyjnych kierunków turystycznych w okolicy czyli Malborka i Trójmiasta.

Cykliczne imprez Elbląg

Koncerty, spektakle, widowiska i inne imprezy Elbląg odbywają się w wielu tutejszych obiektach takich jak Hala Widowiskowo-Sportowa MOSIR, Teatr im. Aleksandra Sewruka, klub Mjazzga. Ponadto znajdziemy tutaj również wydarzenia organizowane w plenerze. Cykliczne imprezy w Elblągu cieszące się najwiekszym zainteresowaniem to: Letnie Ogrody Polityki, Elbląskie Noce Teatru i Poezji, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?, Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup, Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, Elbląski Festiwal Muzyki Beznadziejnej i Żenującej, Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Letnie Salony Muzyczne w Bażantarni, Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem na Wodzie, Garmin Iron Triathlon, Elbląska Biesiada Specjala, Elbląskie Święto Chleba, Elbląg Rocks Europa – Festiwal Muzyki Alternatywnej, Superliga Downhill Elbląg – zawody kolarstwa zjazdowego, Festyn dla dzieci W krainie Króla Piegusa, MEGAzlot Elbląg Lato – impreza miłośników motoryzacji, Święto Głupców organizowane przez grupę kuglarsko-teatralną Ignis Fatuus, Elbląg 3run Gathering, Juwenalia studenckie (Turbinalia). Jak widać każdy znajdzie imprezę w Eleblągu dla siebie.

Wydarzenia Elbląg Bilety

Jeśli interesują cię wydarzenia w Elblągu, wejdź na naszą stronę i sprawdź, co aktualnie mamy w ofercie. Możesz również skorzystać z opcji Fan Alert, dzięki której będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w danym obiekcie lub dotyczącymi twojego ulubionego artysty czy zespołu. Pamiętaj - kupuj bilety tylko w sprawdzonych i oficjalnych serwisach, takich jak eBilet.pl.

Zobacz też