Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Roisin Murphy

Roisin Murphy

Roisin MurphyOpisWydarzeniaRoisin Murphy - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Róisín Murphy to irlandzka wokalistka, współzałożycielka zespołu Moloko. Poza byciem częścią Moloko, Murphy współpracowała z innymi zespołami i wykonawcami, jak Handsome Boy Modeling Schoolczy DJ Boris Dlugosch, dla którego zaśpiewała klubowy hit "Never Enough".

Po rozpadzie zespołu, Róisín postanowiła kontynuować solową karierę i do tej pory wydała 4 autorskie albumy, na czele ze świetnym „Overpowered”, zawierającym m.in. „You Know Me Better” czy „Dear Miami”.

Roisin Murphy i zespół Moloko

Roisin Murphy założyła zespół Moloko razem z Markiem Brydonem. Pytanie, które zadała podczas rozmowy z nim Do you like my tight sweater? Zostało tytułem ich debiutanckiej płyty, która ukazała się w 1995 roku. Zanim rozpoczęła wspólną pracę z Brydonem Murphy nie zajmowała się śpiewem. Wraz z Moloko, Murphy nagrała cztery płyty.

Uczestniczyła również w pracach nad albumem All Back to the Mine, zawierającego remiksy utworów zespołu. Istotnym elementem kształtującym muzykę i przekaz zespołu, był wieloletni związek Murphy i Brydona, zakończony wraz z wydaniem w 2002 płyty Statues.

Solowa kariera Roisin Murphy 

Z powodu braku perspektyw na kontynuację pracy z Moloko, Murphy zaczęła w 2004 wspólną pracę z producentem muzyki elektronicznej Matthew Herbertem. W 2005 roku wytwórnia Echo Records wydała jej pierwszą solową płytę Roisin Murphy Ruby Blue. W 2007 roku na sklepowe półki trafiła jej druga solowa płyta "Overpowered". Koncerty Roisin Murphy to duża dawka emocji i pozytywnej energii, którą artystka przekazuje zgromadzonej publiczności.

 

Kategorie:wokalistki

Wydarzenia

Roisin Murphy - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Roisin Murphy?

Miejscowości, w których Roisin Murphy wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też