Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Monster

MonsterSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Poznańską DJ-ka.
social media:

Opis

Monster to DJ-ka z Poznania, o której nie ma zbyt wielu informacji w internecie. Nie rozpisują się o niej media, a informacje można czerpać głównie z prowadzonego przez artystkę fanpage'a na Facebooku, który śledzi niecałe dwa tysiące osób. Zupełnie niesłusznie, ponieważ Monster to objawienie w świecie muzyki elektronicznej i tanecznej. Jej kompozycje muzyczne wyłamują się ze schematów i łączą dźwięki, które z pozoru do siebie nie pasują. Styl artystki jest doceniany nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju.

Historia Monster

U Monster zainteresowanie muzyką elektroniczną pojawiło się w okolicach 2005 roku, kiedy artystka uczęszczała na studia. W wywiadzie dla Freshmag wspomina, że wówczas w Poznaniu otworzyła się Cafe Mięsna, gdzie pierwszy raz zetknęła się z tego typu dźwiękami. Sama wcześniej już puszczała muzykę na dyskotekach w Rozbracie i w Czytelni. Kiedy usłyszała więc electro i dance, stwierdziła, że chciałaby spróbować czegoś nowego.

 

Warto jednak podkreślić, że w tamtym czasie na polskim rynku stosunkowo niewiele mówiło się o muzyce elektronicznej. Dopiero wyjazd do Irlandii dał Monster szersze perspektywy. Uczęszczała ona wtedy do nieistniejącego już klubu Twisted Pepper. Występowały w nim jedne z najważniejszych osobistości w świecie muzyki elektronicznej. Artystka w wywiadzie wspomina, że był to dla niej swego rodzaju wyjazd edukacyjny.

 

Sama Monster tworzy od kilkunastu lat. Gra w klubach oraz na festiwalach. Działa także jako aktywistka na rzecz większej obecności kobiet w świecie muzyki. Artystka podkreśla, że udział płci pięknej na imprezach electro wciąż jest marginalny. To mężczyźni grają w czasie, kiedy przed sceną pojawia się największa publika. Co więcej, na niektórych wydarzeniach w ogóle nie ma kobiet. To sprawia, że ciężej jest im się przebić do szerszej świadomości. Jednocześnie Monster podkreśla, że obecnie nie dyskryminuje się już damskiej części świata electro, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Dla artystki jest to bardzo ważny aspekt jej działalności w branży electro i sama często apeluje o umożliwienie kobietom występów na znaczących wydarzeniach.

Monster - dorobek muzyczny

Monster jest znana z tego, że tworzy swoje kompozycje muzyczne za pomocą winyli. Artystka wspomina, że na początku korzystała z plików w formie elektronicznej, jednak przez to miała ograniczone pole swobody twórczej. Na swoich występach chciała zacząć wykorzystywać piosenki z lata 80. i 90., co skłoniło ją do nauki miksowania na winylach. To stało się jej znakiem rozpoznawalnym i sprawiło, że jej harmonogram występów stał się jeszcze dłuższy. Monster podkreśla jednak, że nie w każdym miejscu da się grać z winyli. Czasami dostaje informację od organizatorów, że nie mają oni odpowiedniego sprzętu i wtedy zabiera ze sobą tylko pliki cyfrowe.

 

Monster znana jest również z niestandardowych połączeń muzycznych. Nie boi się przeplatać ze sobą popu, hip-hopu i elektro. Jest to bardzo trudne wyzwanie, ponieważ często publiczność oczekuje utartych schematów, do których będzie się po prostu dobrze bawić. Stworzenie wówczas kompozycji, która będzie czymś oryginalnym, a jednocześnie zadowoli fanów, jest stosunkowo trudne. Monster wychodzi to jednak fantastycznie! Ceni się to, że potrafi w swoich miksach wykorzystać single Rihanny (której swoją drogą jest ogromną fanką) i Palucha. W wywiadzie dla Freshmag wspomina, że na festiwalu Unsound pokusiła się nawet o zamknięcie swojego występu kawałkami Young Leosi "Jungle Girl" i Aqua "Babie Girl", co było ryzykownym posunięciem. Opłaciło się jednak, ponieważ publiczność była bardzo zadowolona.

Występy Monster

Monster występuje w klubach muzycznych oraz na festiwalach. Choć pokazy jej umiejętności możemy oglądać głównie w Polsce, to jest także zapraszana na międzynarodowe wydarzenia. Wzięła udział m.in. w HÖR Festival w Berlinie, Instytut Festival Music & Art w Warszawie, Unsound Festival w Krakowie czy Wiłoujście Festival w Gdańsku. W 2022 roku Monster wystąpiła na festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver w Płocku.


Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Monster: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Solomun, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Hot Since 82, Cormac, Friction, Kas-st, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Alignment, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Kategorie:DJe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też