Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Terr

TerrOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Terr jest pseudonimem artystycznym niezwykle utalentowanej młodej producentki Danieli Caldellas. Urodzona w Brazylii DJ-ka swoje lata młodzieńcze spędziła w południowo-wschodniej Brazylii, w mieście Belo Horizonte.

Od punka do muzyki elektronicznej

Muzyka towarzyszyła jej od lat dziecięcych. Pomimo tendencji i utartych schematów mówiących o tym, że aby zostać sławnym brazylijskim DJ-em, trzeba być osobą zamożną, to właśnie Terr pokazała, że pieniądze nie grają najważniejszej roli w drodze po sukces. W latach 90. gustowała jednak w całkowicie odmiennym typie muzycznym. Przez długi czas grała na gitarze w kilku punkowych zespołach i była najwierniejszą fanką Nirvany, The Chemical Brothers oraz The Prodigy. Swoją przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczęła po to, aby móc ożywić dźwięki i za ich pomocą wyrażać złożone idee. Pierwsze kroki w tworzeniu własnej muzyki pomógł jej stawiać przyjaciel Daniel Watts, z którym stworzyła duet w zespole Digitaria. Od 2004 roku zdobywali coraz większą popularność, współpracując m.in. z Adana Twins i Clarian.

Twórczość Terr

Daniela Caldellas ożywiła Terr w 2016 roku. To właśnie wtedy powstał jej pierwszy solowy projekt noszący tę nazwę. Pomysł na nią zaczerpnęła z filmu z lat 70. "Fantastyczna planeta", w którym główny bohater nosił to imię. Debiut Terr składa się z trzech utworów EP i zatytułowany jest "Burn the Past". Z początkiem 2017 roku ukazał się "Misantropicalia" zaś w 2018 roku powstały kolejne dwie EP-ki. Wszyscy fani elektronicznej muzyki z pewnością znają najpopularniejsze albumy Danieli Caldellas. Zaliczają się do nich: "Planet Terra", "Girls Hate Terr", "Have You Ever" oraz "Wings Of Time". Wśród najchętniej słuchanych utworów Terr możemy znaleźć: "Energy Sync", "Dust" oraz "Tale of Devotion". 28 kwietnia 2023 Terr wydała album "Consciousness As A State Of Matter". Płyta ma eklektyczny charakter. "Szybko bym się znudziła, gdybym tworzyła tylko w jednym stylu" - mówi i dodaje, że krążku można znaleźć epickie parkietowe wymiatacze, ale i też "romantyczny breakbeat" oraz electro.

Owocna współpraca

Retro - futurystyczna twórczość Danieli Caldallas jako Terr, odnalazła swoją naturalną oazę w wytwórniach taki jak Hotflush, Permanent Vacation i Correspondant. Jednak to rok 2019 był niezwykle owocny dla Terr. To właśnie w nim spełniła jedno ze swoich najskrytszych marzeń i rozpoczęła współpracę z wytwórnią Phantasy Records. Wybrała ją ze względu na to, w jaki sposób koncentruje się ona na eksperymentalnej i artystycznej stronie muzyki elektrycznej. Warto nadmienić, iż w tym samym roku na rynku muzycznym pojawiły się dwie nowe EP-ki Terr pt. "Energy Sync" oraz "Tale of Devotion". Pierwsza z nich była ścieżką dźwiękową na pokazie mody sezonu jesień-zima 2020, znanego domu mody - Moschino.

Spełnienie marzenia o własnej wytwórni

Daniela Caldellas założyła swoją własną wytwórnię, spełniając tym samym swoje kolejne marzenie. Wytwórnia Clash Lion w ekspresowym tempie zdobyła wiele pochwał. Na przestrzeni lat gościła u siebie wiele artystów, w tym: Man Power oraz ANNA. Terr pod swoją wytwórnią wydała także wiele remiksów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto ukrywa się pod pseudonimem Terr?
Terr to imię głównego bohatera filmu z lat 70. "Fantastyczna Planeta". To właśnie ten film zainspirował brazylijską artystkę Danielę Caldellas, która dorastała w mieście Belo Horizonte, do stworzenia projektu o tej samej nazwie.
Czy Terr ma w swoim mieszkaniu zwierzęta?
Tak. Artystka jest właścicielką kota, z którym dzieli swoje mieszkanie w Berlinie.
Jakie było największe marzenie artystki?
Największym marzeniem artystki było wydanie swojej płyty w wytwórni Erola Alkana. To właśnie z niej pochodzi jeden z ulubionych artystów Terr, twórca psychodelicznego popu - Connan Mockasin, urodzony w 1983 roku w Newton.
Kto zainspirował Terr do zmiany stylu tworzonej muzyki oraz czym inspiruje się Daniela przy tworzeniu swojego nowego albumu?
ierwszym utworem, który niezwykle oczarował Terr i przeniósł ją w inny wymiar muzyki, było "Sunglasses At Night" Tigi. Następnie, z coraz większą łapczywością do nowego nurtu w muzyce, jako swoje inspiracje wskazuje Miss Kittin czy Fischerspooner. Ponadto Daniela Caldellas wskazuje, iż jej inspiracją jest wiele gatunków muzyki. Zaczynając od Grunge przez Electroclash, kończąc na klasycznym Disco. Ponadto ceni i inspiruje się takimi artystami jak Leonard Cohen czy Philip Glass. Inspiracji do swojego nowego albumu szuka w życiu codziennym, filmach czy książkach.
Gdzie obecnie mieszka Terr?
Caldellas w 2019 roku przeprowadziła się z Barcelony do Berlina. Głównym powodem przeprowadzki była odległość, która dzieliła ją od jej współpracowników i szefów wytwórni. Pomimo zmiany miejsca zamieszkania nie zapomina o swoich przyjaciołach i ma ciągły kontakt z Wattsem. Terr uznaje Berlin za dobre miejsce do życia.

Fani lubią też

Zobacz też