Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Alignment

Alignment

Sprawdź wydarzenia
AlignmentOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Alignment to tak naprawdę Francesco Pierfelici - włoski DJ mieszkający w Niemczech, w Berlinie i nowa gwiazda na europejskiej scenie techno. Nazwa "Alingment" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "wyrównanie" nawiązuje do koncepcji orientacji wewnętrznej oraz podróżowania po zakamarkach własnego wnętrza. Muzykę, którą tworzy artysta charakteryzują mroczne linie basowe, bębny, dźwięki industrialne i orzeźwiające syntetyzatory. Dźwięki produkcji DJ-a i utwory grane na żywo wprawiają słuchaczy w trans i przenoszą ich do postapokalitpycznej  przestrzeni, gdzie imprezy się nie kończą.

Historia

Francesco Pierfelici urodził się w 1992 roku, chodził do szkoły muzycznej do klasy klarnetu, a następnie studiował muzykę klasyczną na jednym z uniwersytetów w Emilii-Romanii. Cała jego rodzina była osadzona w muzyce, wszyscy grali na instrumentach, a ojciec był nauczycielem muzyki. Produkcją muzyczną zaczął się zajmować już w wieku 14 lat, wykonywał hip-hopowe bity dla włoskich artystów mieszkających w jego okolicy. Od młodego wieku miał kontakt z wieloma gatunkami muzycznymi w tym drum&bass oraz electro. Jego pierwsze podejście do techno miało miejsce w klubie Cocorico w Riccione, gdzie jeździł z przyjaciółmi. Bywał między innymi na występach Len Fanki, która zainspirowała go charakterystycznymi kopnięciami.

 

Warto wspomnieć, że Francesco Pierfelici w czasach bycia nastolatkiem był aktywnym tancerzem breakdance. Jego szybkość i nawiązania elektroniczne naturalnie wprowadziły go w świat techno.

Muzyczne początki, sceny i kluby

Swój muzyczny projekt zaczął pod koniec lipca 2015 roku, a w 2016 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Venox z Berlina i sam przeniósł się do Niemiec. Przed przeprowadzką pracował w restauracji, która nie mogła mu zaoferować nic poza marnym wynagrodzeniem. Zmiana miejsca miała być początkiem gonienia za muzycznymi marzeniami. Dzięki swojemu talentowi gra na scenach Berlina, Paryża, Amsterdamu oraz Kolonii najczęściej w klubach Griessmuehle, Anomalie Art Club oraz Suicide Club.

Sprzęt

Do tworzenia muzyki używa Cubase jako oprogramowania oraz instrumentów VST takich jak Namesis, Electrax, Phase Plant, Omnisphere. Tworzy melodie, które są mocnym setem DJ-skim, z reguły choć nie zawsze wysokoenergetyczne. Grając na żywo używa dwóch mikserów CDJ 2000 NXS i Allen & Heath 92 lub 96. Z reguły ustala czas występu między 2:30 a 4:30. Woli krótsze formy niż bardzo rozbudowane sety trwające po 5/6 godzin. Z reguły wykorzystuje wyłącznie własne produkcje, mające zarazem elegancki i różnorodny charakter.

Pierwsza EP-ka

Gdy po raz pierwszy spotkał ekipę Fabio z Voxnox Records od razu mieli świetne wibracje, więc postanowili pchnąć sprawę dalej i w 2015 roku wydali wspólnie pierwszą EP-kę  "Phobia" , krótko po tym wydali pierwsze wydawnictwo winylowe  "Spectral"  w 2017 roku. Ciężka praca ukształtowała projekt Alignment do tego, czym stał się dzisiaj. Jeden z pierwszych utworów artysty został przedstawiony szerokiej publiczności przez Sam Paganini na Kappa Futur Festival w 2016 roku co z pewnością było dużą motywacją do dalszej pracy.

Charlotte

Alignment przyciągnął uwagę Charlotte de Witte, która następnie zaprosiła go do występu na jej bardzo wieczorach dla wytwórni KNTXT. Od tego czasu rósł w siłę, wydając nawałnicę napędzanych adrenaliną EP-ek takich jak "Time", "Nothingness" czy "Power".

Ciekawostki

Poza muzyką bardzo dobrze odnajduje się w gotowaniu. Sam mówi, że przygotowanie własnego jedzenia przy użyciu najlepszych składników pozwala mu zrelaksować się po długich dniach w studiu. Gdyby nie był muzykiem z pewnością zostałby kuchni.

Koncerty w Polsce 

Do tej pory Alignment występował w Polsce w trakcie sylwestra 2019, na pierwszych urodzinach Duel w Warszawie, w Krakowie w 2020 r. oraz w trakcie Undercity Fesival 2021 w Warszawskim COS Torwar.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Alignment: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Solomun, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Hot Since 82, Cormac, Monster, Friction, Kas-st, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Alignment?
Pełne imię i nazwisko artysty to Francesco Pierfelic.
Jaki tytuł nosi pierwsza EP-ka wydana z Voxnox Records?
Pierwsza Ep-ka nosi tytuł "Phobia".
W jakich godzinach Alignment najbardziej lubi występować?
Alignment preferuje występy między 2:30 a 3:30.
W jakich krajach najczęściej gra Alignment?
W Niemczech i Francji.
Z jakim artystą najbardziej intensywnie współpracuje Alignment?
Najbardziej intensywna współpraca łączy go z Charlotte de Witte w wytwórni KNTXT.
Jaką pasję, poza muzyką, ma Alignment?
Gotowanie, zwłaszcza włoskich potraw.

Fani lubią też

Zobacz też