Ame b2b Dixon

Ame b2b Dixon

Ame b2b Dixon to grupa złożona z Ame oraz DJ Dixona. Niemieccy artyści tworzą muzykę elektroniczną, głównie z gatunku house i techno. Panowie zagościli na scenie znacznie wcześniej, zanim połączyli siły, dlatego ich koncerty rozgrzewają publiczność.

Ame b2b Dixon - historia powstania

Historia Ame i Dixona zaczyna się w 2005 roku. To właśnie wtedy stworzyli oni swoją wytwórnię Innervision. Wkrótce wydali kilka EP-ek, które zostały dobrze przyjęte przez publiczność. Teraz razem koncertują głównie po Europie. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ich solowy dorobek muzyczny. Zarówno Ame, jak i Dixon znacznie wcześniej zgromadzili wokół siebie fanów, co umożliwiło tak szybki sukces tej kolaboracji.

Historia Ame

W skład duetu Ame wchodzą Kristian Beyer i Frank Wiedemann. Artyści pierwszy raz spotkali się w 2000 roku w sklepie muzycznym. Miało to miejsce w ich rodzinnym mieście Karlsruhe w Niemczech. Szybko okazało się, że obaj są miłośnikami house i techno, dlatego już rok później zaczęli razem produkować muzykę. Choć na swoim koncie nie mają żadnych albumów, to wypuścili mnóstwo EP-ek, singli oraz remiksów. W 2006 roku zostali uznani za duet roku przez magazyn MixMag. Nic dziwnego, ponieważ członkowie Ame doskonale się uzupełniają. Frank Wiedemann odpowiada za kreatywność i kompozycje muzyczne, natomiast Kristian Beyer ceniony jest głównie za oryginalne połączenia muzyczne, które sięgają różnorodnych gatunków.

Historia DJ Dixona

Dixon nigdy nie planował kariery muzyka. Rozwijał się jako sportowiec: grał w klubie piłkarskim oraz biegał na długie dystanse. Niestety kontuzja sprawiła, że musiał porzucić sport. Z tego względu na początku lat 90. XX wieku zaczął grać w klubach, a następnie na festiwalach. Dużą popularność przyniósł mu jego niebanalny styl, w którym królowały nie tylko mocne brzmienia, ale także emocje. Podobnie jak Ame, Dixon nie wydał własnej płyty. Wciąż jednak przyciąga sporą publiczność dzięki dopracowanym singlom, EP-kom, kompilacjom i remiksom. Jego główną siłą są elektryzujące koncerty, za pomocą których jest w stanie porywać tłumy.

 

Poza współpracą z Ame, Dixon w 2017 roku stworzył także własną markę odzieżową Together We Dance Alone. Poza dystrybucją przez internet, ma także swoje butiki stacjonarne w Berlinie, Paryżu i Los Angeles. W ramach marki artysta współpracował z takimi domami mody jak Givenchy czy Luis Vuitton. W 2019 roku Dixon rozpoczął serię imprez w swojej rezydencji na Ibizie, które trwają od maja do października. Działają one pod nazwą Transmoderna i są połączeniem muzyki, sztuki i nowych technologii. 

Dorobek muzyczny Ame b2b Dixon

Solowy dorobek muzyczny Dixona oraz twórczość Ame sprawia, że to połączenie artystów gromadzi tłumy pod sceną. Choć nie wydali wspólnie ani jednej płyty, są w stanie sprawić, że publiczność bawi się wyśmienicie. W internecie można znaleźć wiele godzin nagrań głównie koncertów z europejskich festiwali, choć grupa występuje także w USA.

Ame b2b Dixon - występy i koncerty

Ame b2b Dixon mają na swoim koncie kilkadziesiąt występów muzycznych. Grali m.in. na Exit Festival w Serbii, Loveland Festival i Amsterdam Dance Event w Amsterdamie i OFF Sonar w Hiszpanii. W 2022 roku będą także gościć na Audioriver, który odbędzie się w lipcu w Płocku. Dla fanów niebanalnej muzyki elektronicznej mamy dobrą wiadomość - bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Ame b2b Dixon?

Ame i Dixon to odrębni artyści, którzy pracują razem w grupie Ame b2b Dixon. Występują na europejskich scenach muzycznych oraz tworzą wspólne projekty, głównie kompilacje i remiksy. Są zapraszani na jedne z bardziej popularnych międzynarodowych festiwali, gdzie zagrzewają publiczność do dobrej zabawy. Ponadto Ame b2b Dixon współpracują z wieloma artystami w ramach swojej wytwórni muzycznej Innervisions. Są to m.in. Trikk, Echonomist czy Marcus Worgull.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Âme b2b Dixon: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Ame b2b Dixon - Często zadawane pytania

  • Ame b2b Dixon to kolaboracja łącząca duet Ame, czyli Kristiana Beyera i Franka Wiedemanna oraz DJ Dixon, czyli Steffena Berkhahna.
  • Ame b2b Dixon to odrębni artyści, którzy współpracują ze sobą w ramach tej grupy. Ponadto mają także własną wytwórnię muzyczną, w której nagrywają m.in. Trikk, Echonomist czy Marcus Worgull.
  • Za najpopularniejsze utwory Dixona można uznać remiksy "Tides" od The XX oraz "Boiling" od Disclousure. Natomiast Ame może się pochwalić takimi produkcjami jak "Den Ratta", "Briges" czy "Whatever". Artyści grają swoje utwory podczas wspólnych koncertów.
  • Ame b2b Dixon zagrają na festiwalu Audioriver w Płocku, który odbędzie się w lipcu 2022 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ame b2b Dixon
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/