Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Gorgon City

Gorgon City

Gorgon CityOpisWydarzeniaGorgon City - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Grupa Gorgon City została założona przez dwóch producentów muzycznych pochodzących z północnego Londynu. Są nimi Kye Gibbon i Matt Robson Scott, którzy od wielu lat podbijają serca fanów muzyki elektronicznej. 

Gorgon City - kariera

Duet Gorgon City rozpoczął działalność w 2012 roku. Był to czas pierwszych współprac, który zaowocował powstaniem pierwszej EP-ki z udziałem Navigatora, Rubiego Dana i Janai. Maksisingiel Zatytułowany The Cript pojawił się 27 lutego 2012 roku, jednak nie osiągnął dużych sukcesów. Dopiero rok 2013 okazał się szczególny dla Gorgon City. To właśnie wtedy wypuszczony został ich debiutancki singiel zatytułowany Real,  na którym gościnnie wystąpiła angielska wokalistka Yasmin. Singiel zajął 44 miejsce na brytyjskiej liście przebojów Singles Chart, miejsce 9 na UK Dance Singles Chart, a także 7 miejsce na UK Independent Singles Chart. Takie wyniki były niemałym osiągnięciem dla duetu, który dopiero rozpoczynał swoją karierę na scenie muzycznej. W następnym roku ukazał się singiel Ready for Your Love, który był jeszcze większym sukcesem niż jego poprzednik. Uplasował się na 4 miejscu listy przebojów singli.  Głośny echem odbiła się EP-ka Real. Rok 2014 przyniósł Gorgon City duży rozgłos dzięki wielu singlom, w tym: Here for You, Unmissable, czy też Go All Night. Odniosły one znaczące sukcesy na listach przebojów, a popularność duetu znacząco wzrosła w tym czasie. 

 

Kolejne lata były szczególnie produktywne dla duetu. Producenci podjęli współpracę z wieloma artystami, wydali kilka kolejnych singli, a także EPkę Money(2016) i Grooves on the Vinyl (2017). Drugi studyjny album pt. Escape ukazał się 10 sierpnia 2018 roku. Powstał on przy współpracy z muzykami takimi jak: Vaults, Naations i Kamille. Mimo że pandemia nieco pokrzyżowała plany Gorgon City, udało im się wypuścić w czerwcu 2021 album Olympia. Krążek uplasował się na pierwszej pozycji rankingu UK Dance Singles and Albums Charts

Najpopularniejsze występy i dokonania

Koncerty Gorgon City to wyjątkowe wydarzenia, które wychodzą poza ramy tradycyjnie postrzeganych występów. Wydarzenia te zrzeszają tłumy fanów muzyki elektronicznej, którzy przychodzą bawić się w rytm utworów Gorgon City, a także remiksowanych przez nich piosenek. Do najpopularniejszych remiksów należą: "I Would Like" Zary Larsson, "Say Less"Dillona Francisa i G-Eazy, czy też "So Hooked on Your Love" Selace. Duet wielokrotnie gościł na przeróżnych festiwalach muzycznych w tym: EXIT Festival, We Are FSTVL, a także Leeds Festival.

 

Popularność i rozgłos duetu budowana jest nie tylko przez nowe single i albumy, ale również przez muzyczne transmisje internetowe. Można je znaleźć na YouTube. Jedną z najpopularniejszych transmisji była Cafe Mambo dla Radio 1 BBC, prosto z Ibizy. Obejrzało ją prawie 8 milionów osób, a na miejscu zebrały się setki imprezujących. W 2020 roku w czasie lockdownów duet organizował streamy na żywo, podczas których zbierane były fundusze na walkę z wirusem COVID-19. Te wydarzenia oprócz wartości charytatywnych pomogły tysiącom osób wzmagać się z trudnymi emocjami i samotnością, która towarzyszyły każdemu podczas pandemii. 

 

Koncerty Gorgon City to nie tylko okazja do posłuchania unikalnych melodii muzyki house i zobaczenia artystów na żywo. Wydarzenia te to energiczne imprezy taneczne, wzbogacone o wyjątkowe wizualizacje. Koncerty tego dynamicznego duo to gwarancja doskonałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Z tego powodu bilety na koncerty Gorgon City rozchodzą się w szybkim tempie, a fani powinni spieszyć się z ich zakupem.

Ciekawostki o Gorgon City

Inspiracją do wielu utworów z najnowszej płyty Olympia była pandemia oraz emocje, które towarzyszyły producentom podczas niej. W piosenkach można wychwycić nieco melancholii i tęsknoty. Artyści stworzyli kilka utworów zdalnie – Kye Gibbon z Chicago, a  Matt Robson-Scott z Londynu. Jak przyznaje Robson-Scott koncerty Gorgon City to energia, adrenalina i szaleństwo. Duet dużo podróżuje, a ich grafik koncertowy jest bardzo napięty. Artyści uwielbiają dzielić się muzyką z fanami, a także doświadczeniem z innymi DJ-ami.

 

Duet ma ogromną rzeszę fanów w Stanach Zjednoczonych, a bilety na ich koncerty w Los Angeles i San Diego w ubiegłych latach sprzedały się w ekspresowym tempie. Jak wspominają producenci, amerykanie zawsze przekazują im dużo pozytywnej energii.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Gorgon City: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Gorgon City - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Gorgon City?

Miejscowości, w których Gorgon City wystąpi w najbliższym czasie: Łódź.

Jak naprawdę nazywają się producenci?
Prawdziwe imiona producentów to Kye Gibbon i Matt Robson-Scott, a ich sceniczne pseudonimy brzmią: Foamo i RackNRuin.
Jak się nazywa najnowsza płyta?
Najnowszy album, który ukazał się 25 czerwca 2021 roku, nosi nazwę "Olympia" i składa się z 18 utworów.
Z kim występują i współpracują?
Producenci tworzyli z gwiazdami sceny muzycznej takimi jak: Vaults, Klaxons, Duke Dumont, Naations, Kamille, Ghosted i D Double E., Jennifer Hudson, ROMANS. Wytwórnie, z którymi mieli okazję współpracować to: Priority, Virgin EMI, Black Butter i Positiva.

Fani lubią też

Zobacz też