Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival

Gedz

Sprawdź wydarzenia
Gedz OpisWydarzeniaGedz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Gedz to artysta, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodzony w Malborku Jakub Gedz to znany w całej Polsce raper i producent muzyczny. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Kim jest Gedz?

Gedz, a właściwie Jakub Gendźwiłł to artysta zajmujący się tworzeniem muzyki hip-hop. Urodzony 13 października 1990 roku w Malborku raper, znany jest pod wieloma pseudonimami artystycznymi, w tym m.in.: Gedz PGS, PGS, Gedziunio, Gedziula, Klakier, GieDZu itd. Obecnie znany jako polski raper i producent muzyczny, który swoją karierą zaczynał od freestylu. Co więcej wydane przez niego płyty wielokrotnie odnosiły duże sukcesy.

Muzyczne początki

Początki kariery Gedza sięgają 2003 roku. kiedy to w sieci po raz pierwszy ukazały się pierwsze nagrywki tego artysty. Kilka lat później, w 2005 roku, Gedz postanowił kolaborować  z Pelsonem, czego efektem były projekty Peges Group oraz RSS. Wraz z upływem czasu do grona PGS przyłączały się nowe postacie, w tym: Pewu Pawlak, Endulec, Angela Gos, Stahu Stah. I tak oto w 2006 roku grupa ta wypuściła swój pierwszy mixtape "Kawa później likier". Następnie w 2009 roku ukazał się kolejny jego mixtape "Royal Joker Mixtape 2009". Tak naprawdę jednak sławy przysporzyła mu premiera EP-ki  "Ręka na pulsie", która wyszła w 2012 roku.

"Ręka na pulsie" oraz "Serce bije w rytm"

Po ukazaniu się EP-ki w 2012 roku rapera czekało wiele zmian. Pierwszą z nich był wypuszczenie zaledwie rok później pierwszej solowej płyty "Serce bije w rytm" wraz z High Time. Płyta ta spotkała się z bardzo dobrą krytyką, a ponadto pojawiła się na 35. miejscu zestawienia OLiS, czyli Oficjalnej Lista Sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio–Video. Od tego momentu kariera rapera nabrała rozpędu. Artysta zaczął koncertować w całej Polsce, a  ponadto rozpoczął również współpracę z innymi polskimi artystami. Tym samym Gedz miał okazję współpracować z gwiazdami takimi jak: Paluch, Borixon, Kajman, Bezczel, Quebonafide, Taco Hemingway, Szops,  Beer Beer, Kobra oraz wieloma innymi artystami. Gedz stał się również członkiem kolektywu B.O.R. (Biuro Ochrony Rapu).

NNJL

Czyli "Niebo Nie Jest Limitem" – nazwa albumu, który ukazał się w 2013 roku przy współpracy z B.O.R. oraz Urban Rec, ale i nie tylko. Tym samym skrótem artysta nazywa swój crew oraz sklep internetowy. "Niebo Nie Jest Limitem" jest kolejnym albumem artysty i powstał on przy pomocy gwiazd takich jak: Julas, Robert Dziedowicz, Grrracz, Deemz, Sherlock, Henson. Gościnnie na płycie pojawili się również inny raperzy, w tym m.in.: Pióro, Feto, Onek87 oraz Paluch, który zaprosił Gedza do ekipy B.O.R. Crew. Płyta niestety nie powtórzyła sukcesu swojego poprzednika – album znalazł się na 19. miejscu zestawienia OLiS. Na albumie znalazło się 13 kawałków, a wśród nich m.in. "Akrofobia", "Chaos", "B.O.R." oraz "Niebo nie jest limitem".  

Inne albumy

Po płycie "Niebo Nie Jest Limitem" Gedz wydał jeszcze kilka płyt. Po dwuletniej przerwie w 2016 roku. ukazał się kolejny krążek artysty, tym razem zatytułowany "Ameba", który zajął 7. miejsce na liście OLiS. Co więcej, otrzymał on również nominację do nagrody Klip Roku 2015, za teledysk do kawałka z płyty "Akrofobia", który promował ten album. Następnie w 2017 roku ukazał się krążek "Limitless808", który jest albumem producenckim Gedza, a w 2018 roku wydał on album o nazwie "247365", którego producentem został B.O.R. Records. Następnie na swojej stronie Gedz poinformował swoich fanów o zaprzestaniu działalności artystycznej. Na szczęście jednak po kolejnych kilku latach przerwy Gedz powrócił z nowym albumem, który ukazał się w 2022 roku. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Gedz: Sarius, Kaz Bałagane, Paluch, Kartky, Kabe, O.S.T.R., Pokahontaz, Tede, Esceh, Szpaku, Trill Pem, Young Igi, Kukon, KęKę, Avi x Louis Villain,

 

Wydarzenia

Gedz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Gedz ?

Miejscowości, w których Gedz wystąpi w najbliższym czasie: Giżycko, Kołobrzeg.

Jak naprawdę nazywa się Gedz?
Gedz to Jakub Gendźwiłł.
Skąd pochodzi Gedz?
Artysta urodził się w Malborku.
Kiedy Gedz rozpoczął karierę?
Początki Gedza sięgają 2003 roku.
Jak się nazywa pierwszy mixtape Gedza?
"Kawa później likier".
Jak się nazywa pierwsza solowa płyta Gedza?
Pierwszą solową płytą artysty jest krążek "Serce bije w rytm".
Z jakimi innymi polskimi gwiazdami współpracował już Gedz?
Artysta miał okazją współpracować z gwiazdami takimi jak: Paluch, Borixon, Kajman, Bezczel, Quebonafide, Taco Hemingway, Szops, PeeRZet, Beer Beer, Kobra oraz wieloma innymi. Gedz stał się również członkiem kolektywu B.O.R. (Biuro Ochrony Rapu).
Do jakiej nagrody nominowano klip Gedza?
Raper otrzymał nominację do nagrody Klip Roku 2015, za teledysk do piosenki "Akrofobia", która pochodziła z płyty "NNJL" z 2014 roku.
Jak Gedz poinformował o tym, że zostanie tatą?
Raper zrobił to w jednym z kawałków z EP-ki “Stamina Suplement”, który ukazał się w 2021 roku.

Fani lubią też

Zobacz też