Igo

Igo

Igo to znany artysta młodego pokolenia. Zasłynął on m.in. z występów w jednym z najbardziej popularnych projektów muzyki alternatywnej, jakim jest Męskie Granie Orkiestra. Muzyk  kojarzony jest także z pracy  w duecie z Bass Astral, z którym tworzył przez ponad 12 lat. Mimo, że Igo bacznie strzeże swojej prywatności, jest kilka faktów o artyście, które warto poznać.

Igo – życiorys artysty

Igo tak naprawdę nazywa się Igor Walaszek. Muzyk przyszedł na świat 16 lipca 1992 roku w Krakowie. To właśnie tam zaczęła się rozwijać jego muzyczna kariera. Po skończeniu szkoły, Walaszek założył w stolicy małopolski własną wytwórnię muzyczną. Zrobił to wraz z Filipem Jarzęckim, tuż po skończeniu szkoły. Wytwórnia nazywała się Iglo Records i działała na rynku muzycznym dość prężnie. Igor Walaszek występował w wielu zespołach muzycznych. 

 

Jednym z pierwszych był zespół Clock Machine, który powstał w 2009 roku w rodzinnym mieście muzyka. Walaszek był głównym wokalistą i liderem tej znanej grupy muzycznej, z którą wydał kilka płyt. Do najbardziej znanych albumów należy „Love”. Zespół wydał także płyty zatytułowane „Greatest Hits”, „Imieniny” oraz „Prognozy”. Z czasem kariera Walaszka zaczęła wychodzić jednak poza zespół, gdyż artysta angażował się w liczne projekty muzyczne.

Igo –  rozwój kariery muzycznej

Mimo, że kariera artysty rozwijała się na przełomie wielu lat, to jej prawdziwy rozkwit przypadł na 2015 rok. To właśnie wtedy Walaszek wraz z basistą zespołu Cock Machine – Kubą Traczem zdecydowali się na stworzenie innowacyjnego duetu o nazwie Bass Astral x Igo. W duecie muzycy skupiali się przede wszystkim na tworzeniu alternatywnej muzyki elektronicznej. Ich współpraca zaowocowała wydaniem dwóch albumów muzycznych, takich jak „Discobolus” oraz „Orell”. 

 

Warto zaznaczyć, że w trakcie gry w duecie, Walaszek wciąż występował także w Clock Machine, z którego odszedł dopiero w 2017 roku. Największą popularność przyniósł jednak Walaszkowi udział w projekcie pt. Męskie Granie. To właśnie w 10. edycji tego kultowego już wydarzenia, Igo wystąpił z gwiazdami, takimi jak m.in. Krzysztof Zalewski czy Katarzyna Nosowska. 

 

Do najbardziej znanych hitów z jego udziałem zalicza się utwór pt. „Sobie i Wam”. Uznanie muzyk zyskał również za singiel „Świt”, który wykonał wraz z Błażejem Królem oraz Darią Zawiałow. Dzisiaj muzyk wciąż bierze udział w różnego rodzaju projektach muzycznych, ale skupia się przede wszystkim na rozwoju niezależnej ścieżki artystycznej i karierze solowej.

Igor Walaszek – z kim współpracuje muzyk?

Z racji na bogatą karierę muzyczną, Igor Walaszek współpracował już z różnymi gwiazdami. Biorąc udział w licznych festiwalach i koncertach, Igo występował  m.in. z Natalią Nykiel oraz Dawidem Podsiadłą. Fani zapamiętali również jego występy z zespołem Sistars oraz ze znanym raperem Sokołem. Do najbardziej znanych utworów wykonywanych przez Igo zalicza się „Feeling Exactly”, „Planets” oraz „It’s only emotions”. Igo ma za sobą również współpracę z popularnym i cenionym zespołem Kwiat Jabłoni. Artyści wspólnie wykonywali utwór  pt. „Wzięli zamknęli mi klub”. Przy tym projekcie Igo współpracował również z bardzo popularnym w ostatnim czasie artystą, jakim jest Vito Bambino. 

 

To jedynie niektórzy z muzyków, z którymi współpracował Walaszek. Wielu krytyków twierdzi, że Igo jest posiadaczem jednego z najciekawszych męskich wokali w Polsce, dzięki czemu jest wiele osób, które chciałoby podjąć z nim muzyczną współpracę. Warto wiedzieć, że Walaszek często jest producentem różnych wydarzeń muzycznych. Artysta wciąż pracuje nad swoim wokalem oraz wizerunkiem. 

 

Obecnie współpracuje z Bartoszem Dziedzicem, który odpowiada m.in. za sukcesy Dawida Podsiadło oraz Moniki Brodki. To właśnie z nim Walaszek współpracuje nad wydaniem pierwszej solowej płyty, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku. Jej przedsmakiem jest singiel pt. „Helena”, który jest mocno związany  z życiem prywatnym muzyka. Utwór został opublikowany z okazji narodzin pierwszego dziecka Walaszka – córki Heleny.

Igo – życie prywatne

Igor Walaszek jest jednym z tych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej, którzy mocno strzegą swojej prywatności. Mimo, że gwiazdor aktywnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, to trudno znaleźć tam szczegółowe informacje na temat jego życia. 

 

W wywiadach muzyk najczęściej opowiada o swojej karierze i planach zawodowych, unikając tematu rodziny. Wiadomo jednak, że Walaszek jest związany z Anną Gąsiorowską. Para ma niespełna roczną córkę Helenę, której muzyk zadedykował nawet jeden ze swoich utworów.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Igo: Zdechły Osa, Novika, Baasch, Margaret, Natalia Przybysz, Ørganek, Pezet, Monika Brodka,

 

Igo - Często zadawane pytania

  • Tak Igor Walaszek ma córkę Helenę.
  • Clock Machine.
  • Obecnie artysta skupia się na rozwoju solowej kariery, jednak wciąż podejmuje współpracę z różnymi artystami.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Igo
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/