Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Roi Perez

Roi Perez

Roi PerezOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Roi Perez jest coraz jaśniejszą gwiazdą sceny klubowej. Jego długie i nieco eklektyczne sety przyciągają do najpopularniejszych klubów coraz więcej słuchaczy, którzy zakochują się w brzmieniach, które prezentuje im Perez. Kim jest, jaką muzykę tworzy i gdzie można usłyszeć go na żywo? Dowiedzcie się wszystkiego o tym zdolnym, izraelskim DJ-u.

Kim jest Roi Perez?

Roi Perez to młody DJ, który urodził się i wychował w Tel Awiwie. To właśnie tam stawiał też swoje pierwsze DJ-skie kroki. W 2011 roku zaczął grać swoje pierwsze sety - w lokalnych undergroundowych klubach, poświęconych społeczności LGBT. Dwa lata później - w 2013 roku, Roi Perez zdecydował się przenieść do stolicy Niemiec - Berlina. Poza zwykłą, pozamuzyczną pracą, nadal doskonalił swoje umiejętności. W ten sposób udało mu się stworzyć spójny, konsekwentny styl, który zdążył zdobyć uznanie słuchaczy - nie tylko w Berlinie.

 

Niedługo po tym, Perez zaczął grać w najbardziej popularnych klubach stolicy Niemiec - w tym w Panorama Bar Berghain. To właśnie w tym miejscu można spotkać go najczęściej, ponieważ jest tam stałym rezydentem. To również ten klub okazał się być wejściówką do najlepszych scen DJ-skich na całym świecie. Roi Perez nie ogranicza się do Niemiec, a jego sety są do usłyszenia w niemal każdym dużym, dobrym klubie - zarówno w Europie, jak i Ameryce, Australii, a nawet Azji.

DJ, który nie jest producentem

W odróżnieniu od wielu popularnych DJ-ów, Perez nie łączy swojego zawodu z byciem producentem. Jak sam mówił - był w jego życiu epizod, kiedy chciał tworzyć swoją własną, autorską muzykę, lecz pomysł został szybko porzucony. Perez nie czuje się w tym pewnie i zostawia to innym. Jak zaznacza - podziwia osoby, które potrafią tworzyć muzykę i poprzez nią wyrażają siebie samych. W 2021 roku jednak zrobił wyjątek i odważył się spróbować - przyjmując zaproszenie do współpracy od amerykańskiej producentki i DJ-ki Avalon Emerson. Stworzyli wspólnie utwór zatytułowany Champu Princess, który dostępny jest na największych platformach streamingowych.

 

Sety Roia Pereza wyróżniają się dużym szacunkiem do twórców muzyki, która jest w nich wykorzystana. Ich założenie jest jedno - niech muzyka gra i brzmi. Dlatego też na koncertach Pereza nie usłyszymy jego własnych edycji, ponieważ DJ wychodzi z założenia, że nie edytuje cudzych utworów - nawet po to, by lepiej brzmiały w jego setach. Jak sam przyznaje - w głębi duszy jest tancerzem, dlatego też do tworzenia swoich setów podchodzi z takim nastawieniem. Dzięki temu jest blisko odbiorców i czuje to, co mogłoby sprawić im przyjemność.

Sety Roia Pereza

Sety Roia Pereza są długie i dość... eklektyczne. To jeden z jego znaków rozpoznawczych. Perez zdążył już wypracować swój własny styl, który jest nie do podrobienia. Umiejętnie łączy różne gatunki i style. W jego setach muzyka techno i house przeplata się z electro i disco, co pozwala na stworzenie wyjątkowych, mocnych, hipnotyzujących, a niekiedy również zabawnych brzmień, które zachwycają słuchaczy - na całym świecie.

 

Gdzie można usłyszeć koncert Roia Pereza?

Roi Perez najczęściej pojawia się w klubie Panorama Bar Berghain w Berlinie. Ma tam swoją rezydenturę, która potrwa jeszcze co najmniej klika lat. To niezwykle klimatyczne miejsce, któremu muzyka prezentowana przez Pereza dodaje jeszcze więcej kolorytu. 

 

Poza tym, Perez coraz częściej pojawia się także w innych miejscach - w klubach na całym świecie. Na jego koncertowej liście nie brakuje rodzimego Tel Awiwu, Paryża, Amsterdamu, Budapesztu, Aten, Edynburga oraz Brukseli. Do usłyszenia jest również w Londynie - gdzie jest lokalnym selekcjonerem muzyki w Phonica Records. Jego miłość do płyt winylowych oraz muzyki klubowej pozwala na tworzenie niezwykłych zestawów, co doceniają słuchacze oraz klienci, którzy pojawiają się w tym miejscu. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Roi Perez: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Roi Perez?
Roi Perez urodził się w Izraelu. Swoje pierwsze lata życia spędził w Tel Awiwie. To również w tym mieście stawiał swoje pierwsze, dj-skie kroki.
Czy Roi Perez wystąpi w Polsce?
W najbliższym czasie brakuje informacji o koncertach Roia Pereza w Polsce. Jednak nic straconego, ponieważ Perez pojawia się w klubach w miastach, które nie są oddalone od granic naszego kraju. Można więc udać się do pobliskiego Berlina, Pragi czy Wiednia, gdzie Perez prezentuje swoje sety.
Z kim współpracuje Roi Perez?
Roi Perez jest artystą solowym, choć ma na swoim koncie również współprace. W 2021 roku stworzył piosenkę zatytułowaną Champu Princess. Do współpracy został zaproszony przez amerykańską producentkę Avalon Emerson.
Gdzie dostępne są sety Roia Pereza?
Aby usłyszeć sety, które przygotowuje Roi Perez, nie musimy udawać się do klubu. Możemy ich również wysłuchać w każdym miejscu na świecie. Artysta swoje sety regularnie publikuje w serwisie SoundCloud, dzięki czemu można poznać bliżej jego twórczość i styl w którym tworzy.

Fani lubią też

Zobacz też