Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta The Blaze

The Blaze

The BlazeOpisWydarzeniaThe Blaze - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

The Blaze, czyli francuski duet, od kilku lat podbija kolejne festiwale i wydarzenia muzyczne. Ich twórczość zachwyciła światowe media – na czele z The New York Times czy NME. Emocjonalne, a jednocześnie intensywne brzmienia, którymi charakteryzuje się specyfika ich muzyki, głęboko poruszają i sprawiają, że The Blaze nie daje o sobie zapomnieć.

The Blaze historia duetu

Zespół The Blaze założony został w 2015 roku we Francji, przez dwóch kuzynów, Guillaumea i Jonathana Alrica, którzy znani są również ze swoich produkcji filmowych. Obecnie, jak sami mówią, "mają około trzydziestki" i mieszkają w Paryżu. Urodzony na Wybrzeże Kości Słoniowej Jonathan wrócił do Francji jako trzylatek, gdzie razem z Guillaumeem dorastał w małej wsi, wśród dźwięków muzyki klasycznej, którą uwielbiali ich rodzice. W późniejszym okresie Guillaume odkrył w sobie miłość do reggae i zaczął tworzyć samotnie pod nazwą "Maydd Hubb".

 

Kuzyni połączyli swoje siły dopiero później, gdy będący w szkole filmowej w Brukseli, Jonathan, poprosił Guillaume’a o współpracę nad ścieżką dźwiękową. Wtedy narodził się pomysł założenia zespołu muzycznego, któremu nadali nazwę "The Blaze".

Inspiracje i specyfika The Blaze

The Blaze to zespół skupiony wokół muzyki elektronicznej, opartej również na klubowych brzmieniach, pomieszanej z popem i dance. Kuzyni wykorzystują do jej przetworzenia syntezatory, warto wspomnieć, że obaj udzielają się wokalnie, jednak ich głosy są przetwarzane tak, aby brzmiały podobnie, i właśnie niskie wokale i remiksowanie ich w sposób, aby uniemożliwić jednoznaczne wyodrębnienie, jest ich znakiem rozpoznawczym.

 

Nazwa "The Blaze" oznacza siłę i ciepło, ale oprócz tego, we francuskim slangu oznacza ona "imię". Warto wspomnieć również o innej charakterystycznej cesze, która wyróżnia sposób działania zespołu, mianowicie jednoczesne generowanie dźwięku i obrazu, dzięki czemu wytwarza się silny związek między tymi dwoma elementami.

Dorobek artystyczny zespołu

Trzeba zwrócić uwagę na ich debiut, którym był teledysk do kawałka "Virile", kóry pojawił się nakładem Bromance Records, Brodinski’ego. Wtedy właśnie udało im się wygrać prestiżową, brytyjską nagrodę Music Video Award za najlepszy, międzynarodowy film alternatywny 2016 roku. Nieco ponad rok później wydali debiutancką EP “Terrority”, pod nowym wydawnictwem 63 Animals. Zawiera ona takie hity jak "Virile" czy "Territory". Ep-ka została doceniona nie tylko ze względu na świetny materiał muzyczny, ale również dzięki niesamowitym klipom, które zdobyły miliony wyświetleń na serwisie YouTube. 

 

Dużym sukcesem okazała się również ich debiutancki album, zatytułowany "Dancehall", który wypuścili w 2018 roku, rok po wydaniu swojej pierwszej epki. Zawiera on 10 utworów. Na płycie znalazły się dość zróżnicowane single, wszystkie jednak łączą przyjemne, pozytywne melodie, oraz tonacja utrzymana w downtempo i popie. Klipy muzyczne, które zostały stworzone na potrzeby tego albumu, okazały się również dużym sukcesem. Docenione zostały m.in na Berlin Music Awards czy UK Music Awards. 

Koncerty The Blaze

Koncerty The Blaze są również niezapomnianym dla wielu przeżyciem. Ich harmonogram tras koncertowych na 2018 rok obejmował europejskie i amerykańskie festiwale, w tym Coachella, Primavera Sound, Roskilde Festival, Lollapalooza, Pitchfork Paris, Parklife, Lovebox i Reading and Leeds Festivals. Ich wystąpienia szczególnie zapadają w pamięć, ponieważ prezentują oni bogate we wrażenia pokazy audiowizualne, łącząc muzykę z obrazem. Bilety na koncerty wyprzedają się bardzo szybko - The Blaze sprawiają, że podziwianie ich na żywo przywodzi na myśl oglądanie przedstawienia, dopiętego na ostatni guzik, mocno poruszającego odbiorców.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi The Blaze: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

The Blaze - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi The Blaze?

Miejscowości, w których The Blaze wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też