Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Raz Dwa Trzy

Raz Dwa Trzy

Raz Dwa TrzySzczegółyOpisWydarzeniaRaz Dwa Trzy - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół rockowy oraz folkowy
social media:

Opis

Zespół Raz Dwa Trzy to popularny polski zespół muzyczny, który specjalizuje się zarówno w rocku, jak i współczesnej poezji. Na scenie muzycznej działa on od 1990 roku i od tego czasu odniósł wiele niesamowitych sukcesów. Po dziś dzień utrzymuje on swoją wysoką pozycję, a liczba jego fanów stale rośnie. 

Historia zespołu Raz Dwa Trzy

Zespół Raz Dwa Trzy jest aktywny już od ponad 30 lat. Choć pierwsze lata jego działalności nie były zbyt owocne, to z biegiem lat zyskiwał on coraz większą popularność oraz renomę. Do założenia zespołu przyczynili się czterej studenci, którzy w młodym wieku zakochali się w nowoczesnej muzyce. Szczególnie duże znaczenie w założeniu zespołu miał Adam Nowak, jednak swoje trzy grosze dorzucili także Grzegorz Szwałek, Jacek Olejarz i Jacek Ograbek. Już na początku swojej działalności kapela ta wygrała Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, co było zapowiedzią, że na naszych oczach rodzi się bardzo ciekawy zespół. Już rok po założeniu zespołu wydano pierwszą płytę i choć początkowo nie odniosła ona gigantycznego sukcesu, to sprawiła, że o zespole Raz Dwa Trzy usłyszało całkiem dużo osób. Z biegiem lat kapela coraz mocniej się rozwijała, wydając kolejne płyty, które robiły coraz lepsze wrażenie. Największy rozkwit popularności zespołu nastąpił w 1994 roku za sprawą premiery płyty "Cztery". Od tego momentu popularność tej ekipy stopniowo rośnie. 

Jakie albumy wydał zespół Raz Dwa Trzy?

Swój pierwszy oficjalny album Raz Dwa Trzy wydał w 1991 roku. Wówczas opublikowana została płyta "Jestem Polakiem". Sami artyści z przebiegu lat podkreślają, że było na niej wiele niedociągnięć, jednak i tak przyjęła się ona w społeczeństwie całkiem dobrze. Pod kątem jakościowym o wiele lepszy był jednak album wydany rok później. "To ja" został nagrany z pomocą wydawcy Pomaton i dzięki jego profesjonalizmie sprzedał się w większej ilości egzemplarzy. Kluczowym momentem dla zespołu była jednak wcześniej wspominana płyta "Cztery". Bardzo szybka pokryła się ona złotem i sprawiła, że o zespole usłyszał niemal każdy. W kolejnych latach Raz Dwa Trzy robił kolejne kroki naprzód, aczkolwiek szczególnie dużym sukcesem było wydanie albumu "Trudno nie wierzyć w nic". Płyta ta ujrzała światło dzienne w 2003 roku i w bardzo szybkim tempie pokryła się platyną. Podobnie było z kolejną płytą, wydaną w 2010 roku. "Skądokąd" także odniosła bardzo duży sukces i sprzedała się w naprawdę niemałych ilościach. 

Najlepsze piosenki zespołu Raz Dwa Trzy

Zespół Raz Dwa Trzy działa w branży muzycznej już naprawdę długo, co sprawia, że ma na swoim koncie wiele ciekawych numerów. Pierwsze piosenki, które rzeczywiście odniosły spory sukces, zostały opublikowane w 1994 roku. Wówczas zespół wypuścił chociażby "A poza tym" czy "Czekam i wiem". W tym samym roku Raz Dwa Trzy opublikował również piosenkę "W wielkim mieście", która została przyjęta z dużym optymizmem. Z biegiem lat styl muzyczny kapeli nieznacznie się zmieniał, jednak nadal stawiała ona na mocne brzmienia. Miłośnicy nowoczesnego rocka szczególnie mocno doceniają takie utwory jak "Idź swoją drogą" czy "Moskwa-Odessa". Bardzo ciekawy styl prezentuje również utwór "Jeszcze w zielone gramy", który dość znacząco różni się od pozostałych numerów na płycie. Choć w ostatnim czasie zespół jest mniej aktywny, to od czasu do czasu nadal wydaje piosenki, które przypadają do gustu niemal wszystkim fanom ciekawych brzmień. 

Nagrody i wyróżnienia dla zespołu Raz Dwa Trzy

Raz Dwa Trzy zachwyca niesamowitym poziomem muzycznym, co sprawia, że od wielu lat jest nagradzany licznymi pucharami i wyróżnieniami. Szczególnie dużo statuetek Raz Dwa Trzy zebrał na początku swojej działalności, kiedy to zapowiadał się jako bardzo dobrze rokująca kapela. Jego dużym sukcesem było przede wszystkim wyróżnienie za piosenkę roku "Trudno nie wierzyć w nic". W 2003 roku Raz Dwa Trzy został również doceniony za album roku z zakresu muzyki alternatywnej. Najwięcej pochlebnych słów przeważnie zbierało się Adamowi Nowakowi, który po dziś dzień odpowiada za wokal zespołu. W swoim dotychczasowym życiu zebrał on wiele nagród, a jego postać jest świetnie rozpoznawalna w świecie muzyki. W kolejnych latach zespół Raz Dwa Trzy bardzo często był nominowany do piosenki bądź albumu roku i w wielu przypadkach pokonywał swoją konkurencję. Szczególnie owocne były dla niego lata 2008 i 2011, kiedy to wygrał naprawdę wiele zapierających dech w piersi trofeów. 

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Raz Dwa Trzy - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Raz Dwa Trzy?

Miejscowości, w których Raz Dwa Trzy wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Wrocław.

Ile osób gra w zespole Raz Dwa Trzy?
W zespole tym gra aż sześciu różnych artystów.
Jak nazywał się pierwszy singiel Raz Dwa Trzy?
Pierwszy singiel zespołu to "Czekam i wiem".

Fani lubią też

Zobacz też