Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Sevdaliza

Sevdaliza

SevdalizaOpisWydarzeniaSevdaliza - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sevdaliza, czyli Sevda Alizadeh, to piosenkarka, autorka tekstów, a także producentka muzyczna. Urodziła się w 1987 roku w Iranie, ale jej rodzina przeniosła się szybko do Holandii. Artystka biegle włada wieloma językami – perskim, angielski, francuskim, holenderskim i portugalskim.

Rozwój kariery Sevdalizy

Kariera muzyczna Sevdalizy zaczęła na poważnie w 2015 roku, kiedy opublikowała dwie Epki: The Suspended Kid and Children of Silk. Jej debiutancki album ISON ukazał się 26 kwietnia 2017 roku, dzięki wytwórni Twisted Elegance. W 2018 roku ukazała się jej trzecia Epka pt. The Calling oraz drugi album studyjny Shabrang, który pojawił się w 2020 roku.

Muzyka tworzona przez artystkę

Muzyka tworzona przez Sevdalizę zawiera w sobie elektronikę, alternatywne R&B, trip-hop oraz avant-pop. Sama artystka opisuje swoje brzmienie jako czyste i surowe. Utwory Sevdalizy cechuje melancholia. W swoich utworach mówi też o znaczeniu wartości wartości takich jak kobiecość, macierzyństwo i tożsamość.

 

Sevdaliza tworzy również filmy muzyczne. Album jej autorstwa ISON zawiera ponad godzinne wideo, które jest abstrakcją. Jej celem przy tworzeniu tego typów projektów jest uczynienie teledysku wrażliwym, a jednocześnie bardziej ludzkim.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Sevdaliza - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sevdaliza?

Miejscowości, w których Sevdaliza wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też