Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Jacek Sienkiewicz

Jacek Sienkiewicz

Sprawdź wydarzenia
Jacek SienkiewiczSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
DJ (techno) i producent muzyczny
social media:

Opis

O Jacku Sienkiewiczu można śmiało powiedzieć, że jest to legenda polskiej sceny techno. Ten utalentowany DJ tworzy bezkompromisową muzykę, która, choć opiera się na dawnych brzmieniach, to ich nie kopiuje, a wytycza nowe ścieżki dźwiękowe. Artysta działa nie tylko w Polsce, ale także aktywnie tworzy z zagranicznymi gwiazdami.

Historia Jacka Sienkiewicza

Jacek Sienkiewicz urodził się w 1976 roku w Warszawie. Swoją przygodę z techno rozpoczął w młodym wieku. Miało to miejsce na początku lat 90. Grał wtedy w klubach, zabawiając publiczność energetyczną muzyką. Szybko jednak zdał sobie sprawę z tego, że puszczanie cudzych utworów nie sprawia mu wystarczającej satysfakcji. Od tego momentu zaczął tworzyć swoje kawałki. Jego pierwszy album powstał już w 1996 roku i nosił tytuł "Recognition". Płyta od razu ukazała się w wytwórni Sienkiewicza, która nosi taką samą nazwę jak debiutancki krążek. Działa do dzisiaj wydając nie tylko muzykę artysty, ale także zaprzyjaźnionych twórców.

 

Po pewnym czasie Jacek Sienkiewicz przeprowadził się do Berlina i to pod szyldem niemieckich wytwórni zaczął wydawać swoje kolejne albumy. W ten sposób został zauważony przez Svena Vatha, właściciela kultowego wydawnictwa płytowego Cocoon, i jako pierwszy artysta wydał płytę pod szyldem tego brandu. Sienkiewicz wspomina w jednym z wywiadów, że wówczas była to mała firma, która później urosła niemal do wielkości korporacji. Wtedy jego drogi z wytwórnią się naturalnie rozeszły, ponieważ sam artysta woli bardziej muzykę eksperymentalną niż klubową.

Obecnie Sienkiewicz tworzy w Polsce, jednak występuje na światowych festiwalach i tworzy z międzynarodowymi gwiazdami muzyki techno. Angażuje się także w prowadzenie własnej wytwórni Recognition. Wypuszcza ona muzykę wysokiej jakości, w której nie ma miejsca na kompromisy.

 

Jacek Sienkiewicz - dorobek muzyczny

Jacek Sienkiewicz ma na swoim koncie wiele albumów. Pierwszy z nich powstał w 1996 roku i nosi tytuł "Recognition". Kolejne krążki to "Techne" wydane pod skrzydłami kultowej wytwórni Cocoon, "Displaced", "Modern Dance", "On the Road", "Nomatter", "Drifting", "Hideland", "BNNT - Multiversion #5", "IMOW" i "Stal". Ostatnia z wymienionych płyt została nagrana z AtomTM, czyli Uwe Schmidtem, jedną z najważniejszych postaci muzyki elektronicznej na świecie. Powstała w 2020 roku i znalazło się na niej 11 utworów. Są to: 

 • "Invar";
 • "Reynolds";
 • "Cerrobend";
 • "AL-6XN";
 • "Bulat";
 • "Spiegeleisen";
 • "Bergman Phase";
 • "Celestrium";
 • "Staballoy";
 • "Fernico";
 • "Ducol".

Inspiracją do nagrania płyty był wspólny, aż 5-godzinny występ artystów na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019. Projekt został uznany za fantastyczną produkcję i to nie tylko ze względu na prestiż artystów, którzy ją stworzyli. Poszczególne kawałki to podróż po nieznanych połączeniach elektronicznych oraz artystyczna fuzja dźwięków.

 

Z kim współpracuje Jacek Sienkiewicz?

Jacek Sienkiewicz współpracuje z wieloma cenionymi gwiazdami światowego formatu. Swoją najnowszą płytę wydał z Uwe Schmidtem, znanym jako AtomTm, a jego drugi album powstał pod skrzydłami wytwórni kierowanej przez Sevena Vatha. Nagrywał także z DJ Highfishem, Pierrem Bucci czy Argenisem Brito. Ponadto tworzył remiksy dla takich artystów jak Richie Hawtin, Tobi Neumann, Chris Liebing czy Mauro Picotto. Liczne kolaboracje sprawiły, że jest znany ze swojej niebanalnej twórczości w świecie muzyki elektronicznej.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jacek Sienkiewicz: Aksamit, MRD, Szmer, Amelie Lens, Michał Jabłoński, Antigone, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Szymon Weiss, DUSS, Truant, Earth Trax, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Jacek Sienkiewicz?
Jacek Sienkiewicz urodził się w 1976 roku, a więc w 2022 roku skończy 46 lat.
Skąd pochodzi Jacek Sienkiewicz?
Jacek Sienkiewicz urodził się i wychował Warszawie.
Jak nazywa się najnowsza płyta Jacka Sienkiewicza?
Najnowsza płyta Jacka Sienkiewicza nosi tytuł "Stal" i została wydana w 2020 roku we współpracy z AtomTM.
Czym zajmuje się Jacek Sienkiewicz?
Poza działalnością artystyczną Jacek Sienkiewicz prowadzi także swoją wytwórnię płytową "Recognition". Pod jej skrzydłami wydają zaprzyjaźnieni artyści.
Dlaczego Jacek Sienkiewicz przestał wydawać w Cocoon?
Choć pojawiły się spekulacje, że Jacek Sienkiewicz przestał nagrywać w Cocoon, ponieważ wytwórnia z niego zrezygnowała, to nic bardziej mylnego. Firma szybko urosła do rangi korporacji, co polskiemu artyście nie odpowiadało. Z tego względu ich drogi naturalnie się rozeszły.

Fani lubią też

Zobacz też