Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Thomas Anders

Thomas Anders

Sprawdź wydarzenia
Thomas AndersSzczegółyOpisWydarzeniaThomas Anders - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
61 lat
data urodzenia:
01.03.1963
miejsce urodzenia:
Münstermaifeld, Niemcy
dyscyplina:
wokalista, kompozytor, producent
social media:

Opis

Thomas Anders (właściwie Bernd Weidung) to urodzony 1 marca 1963 roku niemiecki wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Znany przede wszystkim jako członek duetu Modern Talking, wykonującego piosenki w języku angielskim. Wokalista od najmłodszych lat interesował się muzyką - w wieku 10 lat pobierał lekcje gry na fortepianie. Karierę rozpoczął w 1980 roku kiedy wydał swój pierwszy singiel, po tym jak wygrał konkurs talentów organizowany przez Radio Luxemburg.

Thomas Anders & Modern Talking

3 lata później poznał Dietera Bohlena, z którym stworzył Modern Talking - jeden z najpopularniejszych zespołów dance popowych, euro dance'owych, euro disco lat 80'. Znakiem rozpoznawczym zespołu w większości utworów jest śpiewana falsetem druga część refrenu.

 

Zespół wylansował takie przeboje jak  "You're My Heart, You're My Soul", "Cheri Cheri Lady", "Brother Louie", "You Can If You Want", "Geronimo's Cadillac" czy "Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)".

Thomas Anders bilety na koncerty

Thomas Anders rozpoczął solową działalność po rozpadzie grupy w 1987 roku. Artysta ma na swoim koncie kilkanaście płyt i ciągle jest aktywny koncertowo. Thomas Anders często pojawia się na koncertach w Polsce.

Wydarzenia

Thomas Anders - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Thomas Anders?

Miejscowości, w których Thomas Anders wystąpi w najbliższym czasie: Tomaszów Mazowiecki.

Skąd pochodzi Thomas Anders?
Thomas Anders, a właściwie Bernd Weidung urodził się 1.03.1963 roku w Münstermaifeld (Niemcy). Jest piosenkarzem, kompozytorem oraz producentem muzycznym. Przede wszystkim na jego popularność wpłynęło członkostwo w duecie Modern Talking, który śpiewał piosenki w języku angielskim.
Jak rozpoczęła się kariera Thomasa Andersa?
Początki jego kariery datuje się na 1980 roku, kiedy wygrał konkurs talentów w Radiu Luxemburg, przyczyniło się to do podpisania kontraktu z wytwórnią CBS. W 1983 roku zafascynował swoim głosem kompozytora Dieter'a Bohlen'a, który zaproponował mu nagranie niemieckiej wersji utworu "Pick Up The Phone" F.R. Davida.
Jak wyglądały wczesne lata Thomasa Andersa?
Thomas Anders dorastał we wsi Mörz, w gminie Münstermaifeld koło Koblencji. Już we wczesnych latach okazywał duże zainteresowanie muzyką, dzięki czemu później pobierał lekcje gry na fortepianie. Muzyki uczył się w Koblenzer Eichendorff-Gymnasium w Koblencji. Przez pięć semestrów studiował muzykologię na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji.
Kiedy powstał zespół Modern Talking?
Zespół Modern Talking został założony w 1984. Ich założycielami byli Thomas Anders oraz Dieter Bohlen. Duet bardzo szybko odniósł międzynarodowy sukces. Ówczesna żona Thomasa Andersa była głównym powodem pierwszych konfliktów, gdyż buntowała go przeciwko Bohlenowi, aby ten się usamodzielnił i rozpoczął karierę solową. Ostatecznie zespół zawiesił swoją działalność w 1987 roku.
Kiedy rozpoczęła się kariera solowa Thomasa Andersa?
Thomas Anders swoją pierwszą solową płytę pod tytułem "Diffretn" wydał przy współpracy z Gusem Dudgeonem w 1989 roku. Płyta jednak nie przyniosła mu większego sukcesu. Obecnie posiada 15 albumów studyjnych. Ostatnim z nich jest Ewig mit Dir, który został wydany w 2018 roku.

Fani lubią też

Zobacz też