Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ludmiła Warzecha

Ludmiła Warzecha

Ludmiła WarzechaOpisWydarzeniaLudmiła Warzecha - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Ludmiła Warzecha to polska artystka sceniczna, aktorka i piosenkarka. Na ekranie zadebiutowała już jako dziecko i od tego czasu jej kariera na stałe połączyła się z występami przed publicznością.

Ludmiła Warzecha biografia

Ludmiła Warzecha gra w filmie i na deskach teatru od lat 60. Od 1969 do 1977 roku występowała w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W 1979 roku, jako doświadczona aktorka, zdała egzamin eksternistyczny. W 1977 roku Ludmiła Warzecha dołączyła do zespołu grającego w stołecznym Teatrze na Targówku, gdzie występowała do 1983 roku. Współpracowała również z Teatrem Ateneum w Warszawie.

Ludmiła Warzecha kariera aktorska

Ludmiła Warzecha przez lata swojej kariery aktorskiej wystąpiła w wielu filmach, m.in. w czarno-białej produkcji "Bitwa o Kozi Dwór" oraz w filmach" Fucha", "Komedia Małżeńska", "Bodo", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" i "Podatek od miłości". Zagrała także różnej wielkości role w wielu popularnych serialach. Do najbardziej znanych tytułów należą "M jak Miłość", "Wydział Zabójstw", "Plebania", "Na dobre i na złe", "39 i pół", "Mecenas Lena Barska" i "Korona Królów".

Ludmiła Warzecha dubbing i piosenkarstwo

Ludmiła Warzecha jest utalentowaną piosenkarką, ma także na swoim koncie udział w produkcjach dubbingowanych. Podłożyła partie wokalne m.in. do filmu animowanego "Scooby-Doo podbija Hollywood", jak również wykonała utwory do takich filmów jak "Męskie Sprawy", "Smacznego Telewizorku" czy "Oszołomienie". Do filmu "Lata dwudzieste lata trzydzieste" wykonała partie wokalne Lizy, jednej z głównych bohaterek opowieści. Ludmiła Warzecha jest także narratorem w filmie dokumentalnym "Lista Sendlerowej".

Ludmiła Warzecha współpraca artystyczna

Ludmiła Warzecha wraz z innymi artystkami z Teatru Capitol współtworzy kultowy spektakl Klimakterium, który w swobodny i pełen dowcipu sposób dotyka trudnych tematów. Przemijanie i menopauza dotyczą lub w przyszłości będą dotyczyły każdej kobiety. Spektakl Klimakterium jednocześnie bawi widzów, wzrusza i pozwala oswoić się z tematem tabu. Wraz z Ludmiłą Warzechą uczestniczą w nim m.in. Grażyna Zielińska, Dorota Piasecka, Ewa Cichocka czy Katarzyna Kozak.

Wydarzenia

Ludmiła Warzecha - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ludmiła Warzecha?
Kiedy urodziła się Ludmiła Warzecha?
Ludmiła Warzecha urodziła się w 1950 roku.
Ile wzrostu ma Ludmiła Warzecha?
Ludmiła Warzecha jest średniego wzrostu. Mierzy 158 cm wysokości.
W jakim filmie zadebiutowała Ludmiła Warzecha?
Pierwszy film, w którym wystąpiła Ludmiła Warzecha, to nagrany w 1961 r. film przygodowy dla młodzieży "Bitwa o Kozi Dwór". Aktorka zagrała Bronkę, jedną z bohaterek opowieści.

Fani lubią też

Zobacz też