Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Sport Sporty motorowe 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw

2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw

11.05.2024 Warszawa

Organizator: Polski Związek Motorowy

2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - WarsawBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw
sobota
11.05.2024
18:45

2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw

Warszawa, PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego

O wydarzeniu

Ósma edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie zostanie rozegrana 11 maja 2024 roku (początek o godz. 18:45). 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw bilety już w sprzedaży.

 

Bartosz Zmarzlik, najlepszy polski żużlowiec w historii tej dyscypliny sportu, ponownie będzie gościł na PGE Narodowym. Czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu ma przed sobą jeszcze wiele celów i wyzwań. Jednym z nich jest zwycięstwo w stolicy Polski, które ciągle nie zostało osiągnięcie przez żadnego polskiego zawodnika.

Bartosz Zmarzlik wygrał już 23 turnieje FIM SGP. Tym samym Polak wyrównał rekord Jasona Crumpa.

- Wygrywanie jest jak uzależnienie i takie rzeczy nigdy się nie nudzą. Każdy tytuł Mistrza Świata smakuje inaczej. Każdy zdobywałem w innych okolicznościach. Bardzo dobry sezon 2023 za mną i jestem zadowolony. Historia lubi się powtarzać i bardzo się z tego cieszę – powiedział żużlowiec.

Bilety na 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw

Sprzedaż biletów na 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw jest dwuetapowa. Do końca 2023 roku bilety są tańsze.

Dzieci do lat 6 – wejście bezpłatne tylko z pełnoletnim opiekunem, dziecko siedzi na kolanach opiekuna.

Pakiety VIP dostępne na stronie partnera (kontakt@pakietyVip.com)

SGP na PGE Narodowym 

Myśląc 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw - od razu kojarzy się PGE Narodowy, bo to nierozłączni partnerzy – mówi Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego. - Największe żużlowe wydarzenie na świecie, jakim jest cykl SGP, może mieć tylko jeden „dom” i jestem przekonany, że jest nim PGE Narodowy. Znakomite zawody, na nowej nawierzchni i po poszerzeniu toru, jakie odbyły się w 2023 roku były dla wszystkich niezapomnianym widowiskiem. Poprzeczka została zawieszona wysoko. PZM wie jednak, jak zapewnić kibicom wielkie emocje, a zawodnikom świetne warunki do ścigania. Warszawa to miejsce szczególne, na mapie światowego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Tu zawody ogląda się komfortowo, żużlowcy są na wyciągniecie ręki, łatwo i szybko dojeżdża się i dolatuje do stolicy z najodleglejszych miejsc Polski, Europy i świata. W 2024 roku chcemy ponownie zaprosić wszystkich fanów i tych, którzy chcą zobaczyć jeden z najbardziej widowiskowych sportów motorowych na żywo do Warszawy, już 11 maja – dodaje Michał Sikora. Zdaniem Prezesa Polskiego Związku Motorowego, zawody w Warszawie, to wspólny turniej wszystkich kibiców i święto żużla, który jest sportem narodowym w Polsce.

Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie organizowane jest od 2015 roku. Do tej pory czterokrotnie Polakom udawało się zajmować miejsca na podium. W 2015 roku Jarosławowi Hampelowi (3), w 2017 i 2018 Maciejowi Janowskiemu (2) oraz w 2019 roku Patrykowi Dudkowi (3) i Bartoszowi Zmarzlikowi 2023 (3).

 

Regulamin imprezy masowej

Regulamin dodatkowy dotyczący zakupu biletów i uczestnictwa w imprezie

Kultowe tory speedwayowe
StadionTor

25.04.2024

Kultowe tory speedwayowe

Historia speedwaya
ŻużelSpeedway

25.04.2024

Historia speedwaya

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też