Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Hot Since 82

Hot Since 82

Hot Since 82OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Hot Since 82 to pseudonim artystyczny, pod którym tworzy, produkuje i miksuje brytyjski DJ Daley Padley. Artysta dzięki swojej ciężkiej pracy i odrobienie szczęścia, z nikomu nieznanego DJ grającego w klubach w rodzinnym Barnsley stał się jednym z najbardziej znanych współczesnych twórców muzyki elektronicznej. 

Biografia

Daley Padley urodził się 12 września 1981r. w Wielkiej Brytanii. Dzieciństwo i młodość spędził w Barnsley, górniczej osadzie na północy kraju. Daley i trójka jego rodzeństwa byli wychowywani przez matkę, ojciec rzadko bywał w domu.

 

Mieszkali w lokalu komunalnym i jak wspomina artysta w jego domu ciągle grała muzyka - BBC Radio, MTV, hip-hop, soul i Madonna. On i jego rodzeństwo nazywali matkę "szafą grającą", ponieważ znała muzykę z różnych dekad, pamiętając daty wydania płyt i notowania list przebojów. 

 

Rodzina żyła skromnie, a Daley chcąc odciążyć finansowo matkę, w wieku 17 lat zaczął grywać jako DJ w lokalnych klubach w rodzinnym miasteczku. Tam szlifował swój muzyczny talent. W 2010r. muzyk przeprowadził się do Leeds, znajdując się w samym sercu ośrodka tworzącego nowy nurt deep house. 

Początki działalności artystycznej

Przełom w życiu początkującego DJ-a nastąpił w 2010r. Daley Padley był uczestnikiem afterparty po imprezie na Ibizie, podczas którego nagle przestała grać muzyka. W odpowiedzi na zalegającą ciszę nikomu nieznany Padley podłączył do nagłośnienia swój iPhone, z którego popłynął utwór jego autorstwa.

 

Kompozycja tak się spodobała uczestnikom wydarzenia, że Daley postanowił pokazać swoje utwory przyjacielowi, duńskiemu DJ Noir, który prowadził własną wytwórnię - Noir Recordings. 

 

Kawałek pod tytułem "Let It Ride" przypadł do gustu duńskiemu producentowi, który zamieścił go na Noir Music. Premiera pierwszego utworu Daleya Padleya, odtąd DJ-a Hot Since 82, miała miejsce w dniu 5 września 2011r. Piosenka przypadła do gustu miłośnikom elektronicznego brzmienia, znajdując się na trzecim miejscu listy przebojów Beatport. 

Twórczość artystyczna

Od początków na Ibizie minęło kilka lat zanim artysta wydał swoją pierwszą długogrającą płytę. Premiera "Little Black Book" miała miejsce w 2013r. (nagrana w Moda Black Records). W sierpniu tegoż roku pojawił się także na antenie słynnego BBC Radio 1, gdzie dane mu było zaprezentować dwugodzinny set w audycji Pete Tonga "Essential Mix". Po udanym radiowym debiucie Hot Since 82 nagrał remiks przeboju Green Velvet "Bigger than Prince", który powędrował na sam szczyt zestawienia listy przebojów Beatport. 

 

W roku 2014 słynny już DJ zakłada własną wytwórnię Knee Deep in Sound, której głównym założeniem jest wspieranie wschodzących talentów muzyki house. Padley wyciągając rękę do młodych twórców stara się spłacić dług za swój własny sukces. Ten rok przynosi DJ-owi Hot Since 82 kolejny sukces - zostaje zaprezentowany na okładce "Mixmaga". 

 

Lipiec 2015r. to czas kiedy Hot Since 82 zostaje zagrany po raz kolejny w audycji Tonga, tym razem w trzygodzinnym secie z Ibizy. Trwa dobra passa DJ-a, który odbywa trasy koncertowe po całym świecie, występując jako gwiazda najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Europie czy Ameryce Północnej, takich jak Creamfields i WMC.

W 2017r. Padley otrzymuje nominowację do nagrody Producenta Roku na Electronic Music Awards.

 

Po stracie bliskiego przyjaciela, który odebrał sobie życie, Daley Padley popada w depresję, a jego muzyka staje się bardziej mroczna. Dobre czasy jednak wracają - wraz z pojawieniem się syna artysty powraca w jego utworach dawny optymizm, który porywał parkiety najlepszych klubów na świecie. Dziś Hot Since 82 to jeden z najbardziej rozchwytywanych DJ-ów świata. 

Dyskografia

Hot Since 82 ma na swoim koncie 3 long playe, kilka EP-ek i singli oraz niezliczoną ilość remiksów i DJ miksów. 

Albumy LP to kolejno:

 • "Little Black Book" z 2013r.;
 • "8-track" z roku 2019;
 • "Recovery", wydany w 2020r.

Wśród minialbumów artysty warto wymienić:

 • "Forty Shorty" i "Hot Jams Volume 1" z 2012r.;
 • "Hurt You" i "Hot Jams Volume 2" z 2013r.;
 • "Planes and Trains Remixes" oraz "Ft.Alex Mills - Restless" z roku 2014;
 • seria EP-ek z roku 2015, m.in.: "Voices", "Play the room", "Ft. Alex Mills - The Core". 

Lista singli DJ Hot Since 82 kształtuje się następująco: 

 • "Shadows" z 2013r.;
 • "Hot Since 82 – The End" (with Joe T Vannelli featuring Csilla) z roku 2014;
 • "Damage", wydany w 2015r.;
 • "Yourself" z 2016;
 • "Bloodlines" z roku 2018;
 •  "Be Strong" nagrany z Rudimental w 2020r.

Nagrody i wyróżnienia

Taneczny feeling sprawił, że muzyka Hot Since 82 znalazła uznanie w świecie miłośników muzyki house, deep house i tech house. Padley, jako utalentowany muzyk i jednocześnie ciepła i pogodna osoba posiada niezwykły dar rozgrzewania publiczności do świetnej zabawy. Uznanie znalazł nie tylko wśród wiernych fanów, ale i znaczących w branży osób, o czym świadczą liczne, przyznane mu nagrody i wyróżnienia. Oto najważniejsze z nich:

 • Przyznanie rezydentury w Amnesii na Ibizie w 2006r.
 • Wrzesień 2013r. remiks "Bigger than Prince" zajmuje pierwsze miejsce na liście przebojów Beatport. 
 • "Dancing astronaut" umieścił Paddleya na 7 miejscu listy "Top 25 Techno & Deep House Producers of 2013". 
 • W 2017r. DJ zostaje nominowany do tytułu Producenta Roku podczas Electronic Music Awards.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Hot Since 82: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Solomun, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Cormac, Monster, Friction, Kas-st, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Alignment, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Hot Since 82?
Hot Since 82 to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się brytyjski DJ Daley Padley.
Czy Hot Since 82 jest w związku?
Tak, przystojny Hot Since 82 ma zajęte serce. Jego żoną jest Abbie, z którą ma urodzonego w 2020 r. syna Enzo.
Jak bywa nazywany syn Daleya Padleya?
W nawiązaniu do pseudonimu taty, mały Enzo bywa nazywany w mediach Hot Since 2020.
Czy Hot Since 82 jest aktywny w mediach społecznościowych?
Tak, DJ ma swoje oficjalne kanały na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Spotify i Youtube. Dzięki aktywności na tych platformach fani są na bieżąco informowani o planowanych występach, płytach i mogą słuchać muzyki Hot Since 82 w sieci.
Jaką słabość ma Hot Since 82?
DJ ma pociąg do mody i dobrych ciuchów od najlepszych projektantów. Sam przyznaje, że w czasach kiedy nie był jeszcze sławny i bogaty zdarzało mu się kupować na kredyt drogie bluzy i T-shirty, do których do dziś ma słabość.

Fani lubią też

Zobacz też