Newsletter

Peja

PejaOpisWydarzeniaPeja - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Peja to raper, twórca tekstów i producent muzyczny. Urodził się w 1976 roku w Poznaniu. W 1993 roku wraz z Marcinem „Icemanem” Maćkowiakiem, znanym wówczas jako DJ Def założył grupę Slums Attack. W 1996 roku własnym nakładem wydali debiutancki album - „Slums Attack”. Utrzymany on był w stylu gangsta rap.

Peja i Slums Attack 

Rok później ukazała się kolejna płyta - „Zwykła codzienność”, która promowana była pierwszym w historii zespołu teledyskiem. Sprzedała się w ponad 20 tysiącach egzemplarzy. W 1998 roku miejsce Maćkowiaka zajął Dariusz Działak, znany jako DJ Decks. Muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Camey Studio i w 1999 roku wydali album Całkiem nowe oblicze, a rok później „I nie zmienia się nic”. Niedługo później Peja założył kolejną grupę „Ski Skład”, w której tworzył wraz z Łukaszem Wiśniewskim.

 

W 2001 roku ukazał się piąty album Slums Attack pt. Na legalu?. Wydawnictwo sprzedało się w nakładzie przekraczającym 100 000 egzemplarzy i uzyskało nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku – hip-hop. W tym samym roku Peja wystąpił w filmie dokumentalnym opowiadającym o polskiej kulturze hip-hopowej, pod tytułem „Blokersi”.

 

Kolejnym sukcesem był album „Najlepszą obroną jest atak” z 2005 roku. Zadebiutował na 2 miejscu listy OLiS w Polsce. Przez kilka następnych lat Peja często udzielał się na płytach innych artystów, a w 2008 roku wydał pierwszą solową płytę pod tytułem Styl życia G'N.O.J.A, która pokryła się złotem. Ostatnia płyta Pei zatytułowana „G.O.A.T.” została wydana w 2019 roku.

Peja koncerty

Peja to jeden z najbardziej popularnych raperów w Polsce. Koncerty Pei cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród jego fanów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne wydarzenia z jego udziałem 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
DOIT RAP FEST

DOIT RAP FEST

09-10.06.2023

Łagów

Lech Polish Hip-Hop Festival

Lech Polish Hip-Hop Festival

06-08.07.2023

Płock

Peja - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Peja?

Miejscowości, w których Peja wystąpi w najbliższym czasie: Łagów, Płock.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn