Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Peja

PejaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
17.09.1976
miejsce urodzenia:
Poznań
dyscyplina:
raper, producent muzyczny, producent wykonawczy
social media:

Opis

Świat hip-hopu stale ewoluuje i z każdym kolejnym rokiem pojawiają się nowe rapowe trendy. Oldschoolowi gracze po dziś dzień nie tracą jednak swojej popularności, a wśród nich idealnym przykładem jest Peja. Artysta ten od wielu lat jest prawdziwym hegemonem na rapowej scenie, a jego renoma nadal nie maleje. 

Peja - młodzieńcze lata 

Peja przyszedł na świat w poznańskich Jeżycach. Wychowywał się on w rodzinie robotniczej, w efekcie czego w młodości nie zasmakował życia w luksusach. Hip-hopem Peja zainteresował się jeszcze w podstawówce, kiedy to zaczął śledzić losy pierwszych rapowych idoli. Jego ulubieńcami z młodości byli Beastie Boys oraz N.W.A. W młodości Peja miał jednak zdecydowanie więcej zainteresowań. Oprócz muzyki interesował się on także sportem - grał bowiem w piłkę nożną, a dodatkowo uprawiał karate. Bardzo ważnym momentem w życiu Pei była śmierć jego ojca. Z tatą łączyły go bardzo bliskie relacje, dlatego jego odejście odczuł on wyjątkowo mocno. To właśnie śmierć taty sprawiła, że Peja swoje smutki zaczął wylewać na papier, tworząc mocne rapowe teksty. Choć Peja jest aktywny na scenie muzycznej od wielu lat, to jego popularność nie maleje. W chwili obecnej jest on inspiracją dla wielu undergroundowych twórców,

Z jakich utworów jest znany Peja?

Osoby słuchające Pei doskonale wiedzą, że jego rapowy styl słynie z mocnych i intensywnych brzmień. Peja przez niemal całą swoją karierę pozostaje wierny swoim ideałom, dlatego też jego utwory są do siebie dość mocno zbliżone. Peja swoje piosenki wydaje już od kilkudziesięciu lat, jednak sporą popularność zyskał za sprawą "Głuchej Nocy". Utwór ten został opublikowany w 2001 roku i bardzo szybko skradł serca milionów fanów hip-hopu.  W tym samym roku raper wydał takie numery jak "Randori" czy "Jest jedna rzecz". Z biegiem kolejnych lat Peja zyskiwał coraz większą popularność i coraz więcej osób słuchało jego piosenek. Wielu miłośników zyskał chociażby utwór "Evergreen" czy "Duchowo mocny". Raper po dziś dzień pozostaje aktywny na scenie muzycznej i wydaje kolejne głośne hity. Jednym z ostatnich sukcesów Pei jest wydanie piosenki "Za niewinność", która stanowi podsumowanie jego dotychczasowego życia i podkreślenie trudności, z jakimi musiał zmagać się w młodzieńczych latach. 

Jakie albumy wydał Peja?

Podczas swojej wieloletniej kariery Peja wydał wiele albumów, które odniosły niemały sukces. Swój debiutancki krążek wydał w 1996 roku, kiedy to wypuścił "Slums Attack". Już wtedy wróżono mu wielką karierę i przepowiednie bardzo szybko się sprawdziły. Z każdym kolejnym rokiem Peja zdobywał coraz większą liczbę fanów i zyskiwał na popularności. Głośno o Pei zrobiło się tak naprawdę w 2001 roku, kiedy to wydał album "Na legalu?". Był on pierwszym dużym sukcesem w dorobku rapera i od tego czasu jego wyświetlenia znacząco wzrosły. Sam artysta podkreśla, że szczególne miejsce w jego sercu ma płyta "Styl życia G'N.O.J.A.". Stanowi ona bowiem opowieść o jego trudnych latach młodości i jest niebywale ważna pod kątem emocjonalnym. Nie bez znaczenia jest też płyta "Czarny wrzesień", opublikowana w 2010 roku, która w mgnieniu oka sprzedała się w wielu egzemplarzach. Miłośnicy intensywnych brzmień bardzo mocno doceniają również album wydany w 2021 roku - "Ricardo". Pomimo upływu lat mocno przypomina on poprzednie publikacje Pei i nadal jest utrzymany w twardym i niebywale agresywnym stylu.

Kariera filmowa Pei

Peja to bezsprzecznie jeden z najpoważniejszych graczy na rapowej scenie. Jest on prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną postacią z oldschoolowego hip-hopu i wraz z Tede od lat wyznacza trendy w tym gatunku muzycznym. Peja to jednak postać kojarzona nie tylko ze sceną muzyczną, ale również z karierą aktora. Raper ten miał okazję zagrać chociażby w "Blokersach" czy "Ziomkach", gdzie zajmował się popularnym dubbingiem. Przez długi czas Peja skupiał się przede wszystkim na muzyce, jednak w 2018 roku jego fani mieli okazję obejrzeć go w zupełnie innej roli niż dotychczas. Wówczas został on bowiem zaproszony do reality show "Agent - Gwiazdy". W programie tym Peja napisał dość ciekawą historię i zaprezentował się z zupełnie innej strony niż ta, z której znali go fani rapu. Sam Peja podkreśla jednak, że udział w filmach i realty show jest dla niego jedynie dodatkiem. Zawsze na pierwszym miejscu stawia on bowiem muzykę i pomimo upływu lat to ona pozostaje bezapelacyjnie jego największą miłością. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Peja?
Peja w rzeczywistości nazywa się Ryszard Waldemar Andrzejewski.
Od kiedy na scenie muzycznej aktywny jest Peja?
Peja swoje pierwsze utwory muzyczne stworzył jeszcze w 1993 roku.
Z jakimi artystami kolaborował Peja?
Peja ma na koncie współprace z Icemanem, DJ Zelem, a także Brahem.

Fani lubią też

Zobacz też