Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

Cormac

CormacOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Cormac to niewątpliwie jeden z ciekawszych, a jednocześnie niezwykle tajemniczych artystów. Nie każdy jednak wie, czym tak naprawdę charakteryzuje się jego muzyka. Nie ma w tym nic dziwnego- jego utwory łączą w sobie cechy różnych gatunków, przez co trudno jest go jednoznacznie sklasyfikować. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, kim tak naprawdę jest Cormac, i dlaczego warto posłuchać jego utworów muzycznych.

Cormac - życiorys

Bardzo niewiele wiemy o życiu prywatnym Cormacka, a praktycznie nic- nie znamy nawet jego imienia, czy też daty urodzin. Ze szczątkowych informacji, jakie możemy znaleźć w sieci, wynika, że interesował się on szeroko rozumianą muzyką elektroniczną już w momencie, kiedy był on nastolatkiem, i żył w okolicach północnoirlandzkiego Belfastu- jak sam twierdzi wpływ na jego ówczesny rozwój muzyczny miały po prostu otaczające go dźwięki, a w zasadzie ich odkrywanie. W ten sposób, jak sam twierdzi, narodziła się w nim pasja do muzyki z gatunku dance. Następnie we wczesnych latach dwutysięcznych zaczął on występować w wielu Londyńskich klubach, takich jak chociażby Wet Yourself, gdzie został on dj'em rezydentem.

Cormac - dokonania

Do jego głównych dokonań należą między innymi:

 • zostanie stałym rezydentem WYS! (Wet Yorself!)
 • otwarcie swojej własnej wytwórni, nazwanej Polari Records- wytwórnia skupia się głównie na pozyskiwaniu offowych artystów, oraz osób wcześniej współpracujących przy różnych projektach wspólnie z Cormackiem
 • w 2019 Cormac odbył trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone, Australię i Azję.

Inspiracje

Jak sam Cormac twierdzi, inspiracji szuka on przede wszystkim w szeroko rozumianym otaczającym go świecie. Jak sam twierdzi, porzucił on w początku dwudziestego pierwszego stulecia spokojne, można by rzec nudne życie na Irlandzkiej wsi, w zamian zyskując hedonizm, w zupełnie odmiennym miejscu, jakim jest Londyn- to właśnie to miasto stanowi dla niego swoistą inspirację w jego utworach. Według Cormac'a ma za zadanie nie tylko po prostu wpadać w ucho- ona ma w nie wpaść, a następnie uderzyć nas od środka- i trzeba przyznać, że doskonale mu się to udaje. Dlaczego? Ponieważ między innymi, jak sam twierdzi, nie lubi on zamykać się w utartych ścieżkach jednego nurtu. W ten prosty sposób łączy on ze sobą w jednolitą całość kilka różnych gatunków, dzięki czemu jego utwory przypadną do gustu między innymi fanom techno, house czy też dance. Można wręcz stwierdzić, że tworzy on swój całkowicie indywidualny gatunek muzyczny, co samo w sobie jest dla niego inspiracją do dalszego działania.

Cormac- najpopularniejsze występy

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze występy Cormac'a, to możemy bez wątpienia do nich zaliczyć:

 • wszystkie jego występy jako rezydenta Wet Yorself!,
 • gościnne występy w Room 1,
 • seria koncertów odbywających się w Panorama Bar.

Ponadto, jak już wspomnieliśmy wcześniej, Cormac odbył trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, Australii, oraz Azji. Warto przy tym dodać, że koncerty te odbiły się szerokim echem wśród fanów elektronicznej muzyki, a co za tym idzie, przełożyły się na wzrost popularności Cormac'a.

Cormac- albumy

Jeżeli chodzi o dyskografię Cormac'a, to wygląda ona następująco:

 • Cold- wydana w 2010 roku nakładem wytwórni WYS! Recordings
 • Winylowa płyta House z 2012 roku, również wydana dzięki WYS! Recordings
 • The Flow EP wydana w 2015 roku dzięki WYS! Recordings
 • Hypnotise z 2016 roku, wydana przez wytwórnię Not On Label
 • False Dawn E.P nagrana i wydana w 2019 roku dzięki staraniom wytwórni Full Tilt Recordings
 • Mine z 2020 roku wydana przez wytwórnię Reshape Black
 • Heartcore z 2021 roku - jest to pierwsza całkowicie samodzielnie wydana płyta przez wytwórnię Cormac'a Polari Records

Dorobek powiązanych artystów

Na swoim koncie Cormac ma również dosyć szeroką współpracę z innymi artystami, takimi jak między innymi:

 • Nina Kraviz
 • Ostgut Ton
 • Tobiasem
 • Jenifer Cardini

A to tylko niewielka część artystów współpracujących z Cormac'em, gdyż jako producent stawia on na artystów z tak zwanych niezależnych nurtów. Z tego też względu współpracę z nim ceni sobie wielu początkujących dj'ów, którzy dopiero zaczynają swoje kroki w świecie profesjonalnej muzyki elektronicznej. Można śmiało powiedzieć, korzyści są obopólne- młodzi artyści mogą korzystać z jego doświadczenia w branży muzycznej, on z kolei dzięki nim może poczuć swoisty zastrzyk nowych, często nowatorskich pomysłów.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Cormac: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Solomun, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Hot Since 82, Monster, Friction, Kas-st, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Alignment, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Cormac?
Niestety, artysta bardzo kryje się z informacjami na temat swojej osoby- z tego powodu nie wiemy nawet, jak naprawdę się on nazywa. Brak jest również informacji na temat jego rodziny.
Jakie style muzyczne preferuje Cormac?
Jego preferowane style to przede wszystkim techno, dance, oraz house- a w zasadzie łączy on je ze sobą, tworząc jeden, unikalny wręcz styl muzyczny.
Ile płyt ma na koncie Comarc?
Comarc ma na swoim koncie łącznie siedem albumów.

Fani lubią też

Zobacz też