Michał Milowicz

Michał Milowicz

Michał Milowicz to urodzony 16 września 1970 roku w Warszawie polski piosenkarz, a także aktor i biznesmen. Jako aktor grał zarówno w teatrze, jak i filmach, serialach czy musicalach. Ma na swoim koncie także epizod jako reżyser, scenarzysta oraz producent w filmie "Futro z misia" z 2019 roku. Zyskał on uznanie w oczach publiczności przede wszystkim jako wokalista oraz aktor filmowy. 

 

Jako aktor sceniczny, występował między innymi w Teatrze Studio Buffo oraz Teatrze Dramatycznym, a także teatrach warszawskich, takich jak Rampa i Roma. Odgrywał również role w produkcjach słynnych reżyserów, do których możemy zaliczyć Stefana Friedmanna, Piotra Dąbrowskiego, Andrzeja Rozhina czy Krzysztofa Jaroszyńskiego.

Początki kariery Michała Milowicza

Michał Milowicz pochodzi z rodziny o szerokich zainteresowaniach, co zdecydowanie znalazło odbicie w profesjach którymi się para do dziś. Jego matka z zawodu była handlowcem, ojciec zaś pracował jako filolog, krytyk filmowy, a także dziennikarz. W rodzinie posiadał też artystyczne dusze - pradziadek był kompozytorem, a prababka plastyczką. Duży wpływ na zainteresowania Milowicza we wczesnych latach wywarli rodzice, którzy jako fani twórczości Elvisa Presleya, zarazili tą miłością również syna. Młody Michał słuchał płyt króla rock'n'rolla i marzył o występach dla dużej publiczności. Do występów na scenie przygotowywało go uczestnictwo w przedszkolnych inscenizacjach. 

 

W szkole podstawowej natomiast uczęszczał do kółka wokalno-muzycznego oraz śpiewał w chórze kościelnym, a nawet odnosił sukcesy w konkursach recytatorskich. W wieku nastoletnim wzrosło jego zainteresowanie aktorstwem oraz muzyką. Jako trzynastolatek nauczył się grać na gitarze i przy jej akompaniamencie wykonywał hity Presleya, na razie jedynie przy ogniskach. Wśród licznych zainteresowań Milowicza znalazło się także miejsce dla sportu. Jego miłość do aktywności fizycznej była tak duża, że oprócz uczęszczania na lekcje karate, zaowocowała też studiami na Akademii Wychowania Fizycznego. 

Michał Milowicz i dalszy rozwój jej kariery 

Jego kariera sceniczna rozpoczęła się od castingu do musicalu Janusza Józefowicza "Metro". Przyczynił się do tego ojciec Milowicza, który wypatrzył w gazecie to ogłoszenie. Pomimo dobrych chęci, aktor nie znalazł się na liście przyjętych, jednak mógł zostać wolnym słuchaczem. W końcu Milowicz porzucił studia na AWF na rzecz pracy scenicznej w Teatrze Dramatycznym. Jego pierwszy większy sukces pojawił się w 1992 roku i było to wystąpienie w Minskoff Theatre na Broadwayu. Kolejnym sukcesem była tytułowa rola w spektaklu kabaretowo-rewiowym "Elvis", którego on sam był pomysłodawcą, reżyserem zaś Janusz Józefowicz. Okrzyknięty "polskim Elvisem Presleyem", grywał w wielu produkcjach i widowiskach oraz farsach. W 2010 roku otrzymał dyplom aktora dramatycznego.

 

Kariera filmowa rozpoczęła się w 1995 roku od epizodycznej roli policjanta w filmie Jarosława Żamojdy "Młode wilki". Potem grywał głównie w komediach sensacyjnych, gdzie wcielał się w rolę niewydarzonych gangsterów. Prawdziwą sympatię widzów zaskarbił sobie jednak rolą w sitcomie "Lokatorzy" oraz "Sąsiedzi".

 

Pomimo, że Michał Milowicz nie zrobił zawrotnej muzycznej kariery, jednak przez lata realizował się także jako piosenkarz estradowy. Uwieńczeniem muzycznej pasji był natomiast wydany w 2003 jego debiutancki album pt. "Teraz wiesz". Warto również wspomnieć, iż jego piosenka „Polska, Polska Ole!” była hitem towarzyszącym kibicom podczas Mistrzostw Świata FIFI Wild. Cup.

Michał Milowicz - filmografia

Michał Milowicz od roku 1995 do roku 2021 zagrał w wielu produkcjach filmowych. Zaliczany do nich między innymi:

 • 1995: "Młode wilki"
 • 1997: "Klan"
 • 1999: "Ja, Malinowski"
 • 2000–2003: "Lokatorzy"
 • 2000–2003: "Na dobre i na"
 • 2002: "Rób swoje, ryzyko jest twoje"
 • 2007: "Świat według Kiepskich"
 • 2011: "Chwila nieuwagi, czyli drugi sztos"
 • 2015: "Ostatni klaps"
 • 2016: "Kobiety bez wstydu"
 • 2017: "Na układy nie ma rady"
 • 2019: "Futro z misia"
 • 2021: "Ojciec Mateusz"

 

Zobacz też: Kamil Kula, Katarzyna Grabowska, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Wiktoria Gąsiewska, Dorota Stalińska, Wojciech Zieliński, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Cichopek, Antoni Pawlicki, Andrzej Zieliński, Monika Walter, Bartosz Porczyk, Grażyna Barszczewska, Magdalena Górska, Zbigniew Suszyński, Katarzyna Jamróz, Maria Seweryn, Jerzy Bończak, Wojciech Błach, Robert Kowalski,

 

Michał Milowicz - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Michał Milowicz wystąpi w: Warszawie, Zabrzu
 • Wśród licznych pasji Michała Milowicza, szczególne miejsce zajmuje muzyka. Owocem jego pracy jest album zatytułowany "Teraz wiesz", który został wydany w roku 2003.
 • Jeśli chodzi o karierę aktorską Michała Milowicza, zaczęła się ona w roku 1995. Wystąpił wówczas po raz pierwszy w produkcji filmowej, którą były "Młode Wilki" w reżyserii Jarosława Żamojdy. Odegrał wówczas rolę policjanta.
 • Michał Milowicz urodził się jako dziecko Barbary oraz Jerzego Milowicza. Jeśli chodzi o ojca, był on filologiem polskim, krytykiem filmowym i dziennikarzem, natomiast matka, ukończywszy Studium Stenografii i Stenotypii, podjęła się pracy handlowca.
 • Michał Milowicz jest właścicielem i założycielem firmy deweloperskiej, która dobrze prosperuje już od wielu lat. Nieruchomości znajdują się między innymi na warszawskim Grochowie czy w podwarszawskim Piastowie.
 • Jak podają media, Michał Milowicz nie ma ani żony, ani partnerki, ani dzieci. Co więcej, nie myśli on i założeniu rodziny w bliskiej przyszłości, postanawiając skupić się na swojej karierze aktorskiej.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Michał Milowicz
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Michał Milowicz BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Skok w bok

zwiń rozwiń i KUP BILET

Warszawa
08.12
czwartek, 19:00
Teatr Capitol w Warszawie
sprawdzanie dostępności
od 129 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
17.12
sprawdzanie dostępności
od 139 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
29.12
czwartek, 19:00
Teatr Capitol w Warszawie
sprawdzanie dostępności
od 149 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
21.01.2023
sprawdzanie dostępności
od 149 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
24.02.2023
piątek, 19:00
Teatr Capitol w Warszawie
sprawdzanie dostępności
od 139 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zabrze
07.12
środa, 19:00
Dom Muzyki i Tańca
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/